Wszystko, co musisz wiedzieć o Cuppingu

Cupping stał się nagle modny w Brazylii. Oto, co musisz wiedzieć.

Dzięki ponownemu zainteresowaniu tą starożytną, tysiącletnią terapiązebraliśmy odpowiedzi na pytania, które musisz znać, zanim wskoczysz do tego wagonu, lub nie.

Co to jest? Nie należy mylić jej z praktyką trzeciej fali, jaką jest degustacją kawyterapia cuppingowa jest gałęzią tradycyjnej medycyny chińskiej, której początki sięgają tysięcy lat wstecz. Polega ona na rozpaleniu ognia wewnątrz szklanych kubków, aby wyprzeć powietrze znajdujące się w środku, a następnie umieszczeniu tych kubków na skórze obszaru zabiegowego w celu wytworzenia ssania, które podciąga skórę - wszystko w celu zwiększenia przepływu krwi i krążenia, aby pomóc w leczeniu obolałe, zmęczone mięśnie.

Czy to boli? Krótka odpowiedź brzmi: zazwyczaj. Kilku pracowników tutaj w Under Armour Connected Fitness przeszło przez to i wszyscy możemy to potwierdzić. Znakiem rozpoznawczym, że ktoś poddał się zabiegowi cuppingu są zazwyczaj ciemne, okrągłe siniaki w miejscu na ciele, gdzie zastosowano zabieg. Dzieje się tak, ponieważ cupping zwiększa przepływ krwi do obszaru zabiegowego, gdzie pękają naczynia włosowate - co powoduje powstawanie fioletowych pręg. Praktycy twierdzą że im ciemniejszy siniak, tym więcej toksyn uwalniasz. Jeśli zrobisz to niewłaściwie, możesz ulec poparzeniu, a także nabawić się siniaka, który zdecydowanie boli. Dlatego ważne jest, aby skonsultować się z przeszkolonym praktykiem.

Jakie są korzyści? Tu pojawia się problem: nie ma jednoznacznych badań wykazujących jakiekolwiek korzyści, a większość z nich podnosi kwestię korzyści psychologicznych związanych z efektem placebo. W niektórych badaniach, jak np. to ostatnie z udziałem 60 pacjentów z samodzielnie zgłaszanym bólem szyi i ramion, połowa pacjentów, którzy otrzymali terapię kubkową zgłosiła poprawę w porównaniu do grupy bez terapii. Inne małe badanie na grupie 75 pacjentów z przewlekłym bólem szyi i przewlekłym bólem dolnej części pleców wykazało, że akupunktura i terapia naskórkowa są "skuteczne w krótkim okresie czasu".

Says Klinika Mayo anestezjolog Dr. Michael Joyner: "Nie ma dowodów pro-con, które pokazują, że cupping działa lub nie działa. ... W tego typu sprawach może występować efekt placebo, a ja mówię sportowcom, że jeśli uważają, że to pomaga i nie ma żadnych minusów, to jeśli czują się dobrze, to niech to robią."

Kto z tego korzysta? Po pierwsze, zacznijmy od tego, kto nie powinien jej stosować: pacjenci z problemami krążeniowymi i kobiety w ciąży zdecydowanie powinny najpierw skonsultować się z lekarzem. W przeciwnym razie, jest to powszechne w Chinach (wystarczy zapytać jakąkolwiek chińską babcię) i od wielu lat jest w głównym nurcie. Przeważa w gabinetach akupunktury i fizykoterapii, a także w uzdrowiskach. Wreszcie, spektrum celebrytów takich jak Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston i Justin Bieber było widziane w trendowych plamach.

Zrobiłeś to? Chcemy wiedzieć. Podziel się swoim doświadczeniem z terapią cuppingową. Czy to działa dla Ciebie?

0 Udziały