Te filmy z Netflixa wyleczą bluesa na bieżni

Od czasu do czasu lubimy zatrzymać się w biegu i odpocząć - oglądając filmy o bieganiu. Albo, jeśli siedzenie nie jest koszerne, może podczas biegania na bieżni. Tak czy inaczej, nasza lista z zeszłego roku jest nadal warta obejrzenia, a poniżej więcej filmów Netflixa, które pomogą Ci przetrwać poza sezonem.

"BUDHIA SINGH: BORN TO RUN"

Obejrzyj, jeśli: Chcesz się zainspirować do ukończenia maratonu. Poznaj Budhia Singh, najmłodszego maratończyka w historii, który ukończył 50 maratonów, zanim skończył... 5 lat. Ten biopic to opowieść o tym, jak młody chłopak z Indii zaczął biegać i jak to zmieniło jego życie.

"FINDING TRACTION"

Obejrzyj, jeśli: Chcesz feministycznego ujęcia biegania. Ultrarunnerka Nikki Kimball jest bohaterką tego filmu dokumentalnego o niej i jej dążeniu do zostania najszybszą osobą (mężczyzną lub kobietą!) w historii, która przebiegła 273-milowy Long Trail, najstarszy szlak turystyczny w Ameryce. Dokument śledzi jej podróż i postępy w bieganiu, ale także porusza kwestię tego, że w biegach ultra - i w innych sportach - kobiety zmniejszają dystans dzielący je od mężczyzn.


CZYTAJ DALEJ > LINDSEY VONN: Z MISJĄ UDOWODNIENIA, ŻE KOBIETY SĄ RÓWNIE SILNE JAK MĘŻCZYŹNI


"4 MINUTY MILI"

Obejrzyj, jeśli: Wolisz pominąć filmy dokumentalne na rzecz filmu dramatycznego. W tym dramacie dla nastolatków, dzieciak ze złej części miasta trafia na bieżnię - i uświadamia sobie, że ma poważny talent, dzięki samotnemu sąsiadowi, który zostaje jego trenerem. To tandetna fabuła, na pewno, ale jeśli szukasz czegoś, co cię zajmie i skrycie kochasz filmy takie jak "Step Up", gdzie dzieciaki z 'ulicy' osiągają sukces dzięki sportowi, ten film może być dla ciebie.

"I AM BOLT"

Obejrzyj, jeśli: Idolize Usain Bolt i będzie tęsknić za niedawno emerytowanego pro biegacza, który uczynił bieganie cool ponownie. Bolt przez lata rozpalał tor, a ten dokument pozwala zajrzeć w jego codzienne życie podczas treningów do zawodów i podkreśla niektóre z godnych uwagi momentów w jego karierze, w tym fałszywy start, który kosztował go wielki czas.

WARTO JESZCZE WSPOMNIEĆ ...

"MARATONY BARKLEYA: WYŚCIG, KTÓRY ZJADA SWOICH MŁODYCH"

Obejrzyj, jeśli: Dążysz do zrobienia jednego szalonego ultra-wyścigu w swoim życiu. Ten dokument sprawi, że albo się zapiszesz, albo ponownie rozważysz swoje noworoczne postanowienie, ale tak czy inaczej, będziesz poruszony historią tego szalonego, kultowego wyścigu, który przez pierwsze 25 lat ukończyło zaledwie 10 zawodników.

"OD TŁUSZCZU DO METY"

Obejrzyj, jeśli: Wyznaczyłeś sobie postanowienie zrzucenia kilku kilogramów. Ten film śledzi losy 12 byłych otyłych osób, które połączyły siły, by przebiec z Miami do Key West na Florydzie, pokonując 200-milową trasę jako drużyna w wyścigu Ragnar Relay. Po śledzeniu ich przez ponad rok, grupa wspólnie zrzuciła ponad 1,200 funtów, głównie dzięki bieganiu.

0 Shares