5 niezbędnych rzeczy w domowej siłowni

Niezależnie od tego, czy jesteś zapalonym biegaczem lub rowerzystą, ale pogoda sprawia, że wyjście na zewnątrz jest prawie niemożliwe, czy też nie możesz dostać się na siłownię z jakiegokolwiek powodu, miło jest mieć plan awaryjny. I właśnie w tym momencie w grę wchodzi posiadanie prowizorycznej domowej siłowni.

Wystarczy kilka (twierdzimy, że pięć) kluczowych elementów, nie licząc masy ciała, i - bum! - będziesz ćwiczyć w mgnieniu oka. "Utrata tłuszczu i zwiększenie poziomu kondycji, względnej siły, mobilności i elastyczności można osiągnąć dzięki odpowiednim przedmiotom w domu" - mówi Andy Speer, współwłaściciel Soho Strength Lab w Nowym Jorku.

Oto, czego będziesz potrzebował do swojej improwizowanej domowej siłowni:

1. DWA ZESTAWY HANTLI

Speer radzi, aby mieć jeden zestaw lżejszych ciężarów i jeden zestaw cięższych. Używaj lżejszych ciężarów do ćwiczeń takich jak boczne podwyższenia, loty na klatkę piersiową i wyciskanie nad głową, a cięższych do takich rzeczy jak przysiady, martwy ciąg, wyciskanie na klatkę piersiową i rzędy.

2. MATA

To może być mata do jogi, ale może to być coś z większą substancją. "Wybierz grubą matę, ponieważ najprawdopodobniej będziesz albo na betonie, albo na twardej powierzchni, więc posiadanie tej dodatkowej poduszki jest kluczowe", mówi trener Natalie Uhling, twórczyni NUFit. Speer dodaje, że podłoga powinna mieć również pewną przyczepność, abyś nie ślizgał się podczas robienia desek lub downward dog.

Oprócz pracy nad rdzeniem, jogi i podstawowego rozciągania, możesz wykonywać niektóre ćwiczenia, które wykonałbyś na ławce (np. wyciskanie na klatkę piersiową) na macie.

3. TAŚMY OPOROWE

Możesz pracować całe ciało z podstawowymi opaskami oporowymi, ponieważ możesz wykonać z nimi prawie każde ćwiczenie, które wykonałbyś z hantlami lub innym sprzętem. "Dodają różnorodność i opór do wielu klasycznych ruchów wagi ciała", mówi Speer.

Możesz także wejść w pętle, aby dodać opór do ćwiczeń, takich jak spacery potwora, przysiady i inne ćwiczenia dolnej części ciała.

4. WAŁEK PIANKOWY

"Jest to konieczność dla zdrowia tkanek i regeneracji, niezależnie od stylu treningu", mówi Speer, który zaleca rolowanie pianki przez 5-10 minut dziennie. "Im częściej używasz wałka, tym mniej czasu będziesz musiał spędzić na nim każdego dnia, a to stanie się mniej bolesne", mówi.

Wybierz podstawowy wałek piankowy, który ma około 3 stóp długości i 6 cali średnicy. Na początku każdej sesji treningowej, pamiętaj o rolowaniu pianki, aby rozluźnić i zmiękczyć mięśnie. dzięki czemu będziesz miał większą swobodę ruchu.. Następnie, pod koniec treningu, roluj wszelkie pozostałe napięte miejsca, aby złagodzić to napięcie.

5. PODŁĄCZENIE DO KOMPUTERA LUB TELEWIZORA

Jeśli spędzasz godziny jeżdżąc na krytym trenażerze lub po prostu wolisz mieć instrukcje, zorganizuj swoją przestrzeń tak, abyś mógł oglądać filmy treningowe lub DVD. "Dostęp do trenerów z całego świata to ogromna pomoc" - mówi Uhling. Możesz nauczyć się prawidłowej formy, upewnić się, że pracujesz nad odpowiednimi mięśniami i uzyskać motywację do cięższej pracy.
Najlepszą wskazówką ze wszystkich jest to, aby zacząć prosto. "Nie stresuj się, jeśli nie masz określonego sprzętu", mówi Speer. "Trening z masą ciała wykonywany dwa razy w tygodniu przez dwa miesiące jest o wiele bardziej skuteczny niż posiadanie pokoju pełnego wymyślnego sprzętu, który zbiera kurz".


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO TRENINGU

> Męska odzież treningowa>
Damska
odzież treningowa> Odzież treningowa dla

chłopców>

Odzież treningowa dla


dziewcząt0 Shares