Wszyscy biegają: gwiazdy w biegu

Bieganie to jeden z najbardziej dostępnych sportów: wszystko, czego potrzebujesz, to chęci i dobre buty do biegania.
Od porannych i wieczornych parkrunów po półmaratony i maratony, przeczytaj o sławnych ludziach, którzy biegają. Obserwuj i inspiruj się ????

Mark Zuckerberg

W 2016 roku Mark, który nie przepada za ćwiczeniami, publicznie zobowiązał się do biegania co najmniej jednej mili dziennie i do przebiegnięcia 365 mil do końca roku. Założył grupę "Year of Running", gdzie każdy mógł dołączyć do wyzwania i wspólnie przebiec trasę. Obecnie w grupie jest już ponad 120 000 uczestników, co jest obietnicą dawno przekroczoną, ale Zuckerberg nie skończył jeszcze z bieganiem i nadal trenuje. Podczas tego challange'u marka otrzymała mnóstwo wiadomości o tym, że tylko nuby biegają z telefonem w ręku, nie można wylądować na pięcie i można zmienić swój wiecznie szary T-shirt. To ponadczasowa historia - nie możesz obejść się bez niechcianych porad dotyczących biegania, nawet jeśli jesteś Zuckerbergiem.

Pippa Middleton

W rodzinie Middletonów dzieciom od zawsze wpajano miłość do sportu. Tak więc przyszła księżna Catherine i jej młodsza siostra były w szkolnej drużynie hokejowej. Ale trening Kate jest ukryty przed wzrokiem, podczas gdy 31-letnia Pippa jeździ na rowerze, żegluje i oczywiście biega. W zeszłym roku została ambasadorką British Heart Foundation, a jej jogging stał się znany na całym świecie. Brała udział we wszelkiego rodzaju maratonach, zbierając fundusze i udowadniając, że bieganie jest najlepszym sposobem zapobiegania chorobom serca. Na przykład, pobiegła w dość wymagającym maratonie Safaricom, który odbył się w Kenii w 30-stopniowym upale. "Byłam kompletnie wyczerpana. Czy ja to naprawdę zrobiłem?" - tak Pippa opisała swoje odczucia po wyścigu. "To było trudne, o wiele trudniejsze niż wszystko, z czym kiedykolwiek się mierzyłem i wymagało każdego cala mojej energii, wytrzymałości i wytrwałości".

Reese Witherspoon

Aktorka Reese Witherspoon od dzieciństwa uprawiała sport - po szkole chodziła na zajęcia z gimnastyki rytmicznej, które nie tylko uczyniły ją giętką i pełną gracji, ale także pomogły jej rozwinąć w sobie waleczność. Dorastając, Reese kontynuowała swoją pasję do sportu - jest tyle samo zdjęć aktorki biegającej po ulicach Los Angeles, co na czerwonym dywanie. Dla filigranowej Witherspoon (mierzy 165 cm wzrostu) jogging jest codzienną koniecznością. Ale robi to z zapałem, więc kiedy paparazzi po raz kolejny przyłapują Reese na joggingu, ta chętnie się do nich uśmiecha. Witherspoon nie odstraszył od swojego ulubionego hobby nawet wypadek: podczas joggingu w 2011 roku została potrącona przez samochód, po czym Reese trafiła do szpitala. Na szczęście obrażenia były niewielkie i Reese kontynuował bieg.

Matthew McConaughey

Aktor Matthew McConaughey często dokonuje na ekranie magii transformacji - można go zobaczyć wychudzonego o 20 kg w "Dallas Buyers Club" i silnego fizycznie ex-pilota NASA w "Interstellar". Kiedyś, w czasach studenckich, Mateusz dorabiał jako model, więc bardzo dbał o swój wygląd. Teraz aktor trenuje 3-4 razy w tygodniu i biega wszędzie, gdzie się da - i pod domem, i na plaży, a nawet podczas kręcenia filmu. Matthew McConaughey angażuje swoją żonę w swoje treningi, a w szczególności w jogging - dzięki bieganiu 33-letnia była modelka Camila Alves w krótkim czasie wróciła do dawnej formy po urodzeniu trójki dzieci.

Natalia Vodianova

Supermodelka i filantropka Natalia Vodianova od wielu lat organizuje biegi charytatywne, z których dochód przeznaczany jest na fundację Naked Heart Foundation, pomagającą dzieciom specjalnej troski. Przyciągnęła na wyścigi również inne rosyjskie gwiazdy, takie jak Ksenia Sobczak, Renata Litwinowa, Wiera Breżniewna, Ingeborga Dapkunaite, Zemfira i Tatiana Nawka.
Cztery lata z rzędu Natalia organizuje charytatywną część Półmaratonu Paryskiego, a rok temu sama przebiegła najtrudniejszy dystans - bez treningu (jak twierdzi Vodianova, przygotowania polegały na lodach i dobrym francuskim jedzeniu) i z dużym krwawiącym pęcherzem na stopie.
Mimo to uzyskała dobry czas 02:22:13, a zaraz po maratonie udała się na przymiarkę do Givenchy - tego samego dnia odbywał się pokaz marki w ramach Paryskiego Tygodnia Mody.

George Bush

Trzeba przyznać, że George W Bush jest najbardziej sprawnym fizycznie prezydentem USA w historii. Swój pierwszy maraton przebiegł w wieku 47 lat i szczerze przyznał, że trenował dopiero od dwóch miesięcy: "Postawiłem sobie za cel przebiegnięcie maratonu, kiedy mój ojciec przegrał kampanię prezydencką w 1992 roku. Maraton miał być lekarstwem na depresję". Przed operacją serca w sierpniu ubiegłego roku były prezydent w wieku sześćdziesięciu lat biegał od 24 do 32 kilometrów tygodniowo. Wynik Busha w maratonie w Houston to 3:44:52.

Jennifer Aniston

51-letnia amerykańska aktorka wygląda tak dobrze i prowadzi aktywny tryb życia, że śmiało można ją nazwać wzorem do naśladowania. Aniston zauważa, że niesamowite rezultaty osiąga się dzięki regularnym i intensywnym treningom. Równie chętnie chodzi na siłownię, uprawia kickboxing, jogę i pływanie, ale szczególną uwagę poświęca bieganiu. Jennifer mówi, że jest gotowa uprawiać jogging w każdym miejscu na świecie, gdziekolwiek zaprowadzi ją jej praca. I uważa, że bieganie jest najlepszym sposobem na oczyszczenie głowy. Nawet na wakacjach, zamiast leżeć na plaży, aktorka woli biegać wzdłuż plaży.

Biegaj tyle, ile chcesz, w wygodnym tempie i kiedy masz na to ochotę. Wtedy bieganie stanie się prawdziwą przyjemnością ????