Tworzenie nowych tras to sekret utrzymania motywacji na rowerze

Niezależnie od tego, czy codziennie dojeżdżasz do pracy, jesteś długodystansowym rowerzystą, czy weekendowym wojownikiem, jazda tą samą trasą w kółko może stać się nudna. Zamiast trzymać się tego, co znasz, stworzenie nowej trasy do treningu lub dojazdu do pracy może pomóc Ci wymieszać różne rzeczy i zachować świeżość umysłu.

Na szczęście Funkcja trasy MapMyRide sprawia, że planowanie nowej trasy jest łatwe. Oto, co należy wziąć pod uwagę przed rozpoczęciem.

ISTNIEJĄCE, NIESTANDARDOWE LUB NOWE TRASY

W zależności od miejsca, w którym chcesz jechać, możesz wybrać istniejącą trasę rowerową w Twojej okolicy lub utworzyć własną nową, indywidualną trasę. Istniejące trasy to lokalne przejażdżki, które zostały przesłane przez innych użytkowników. Ponieważ jeśli mieszkasz w zaludnionym obszarze, prawdopodobnie będzie wiele opcji do wyboru, możesz zawęzić swoje wyszukiwanie, wpisując pobliską lokalizację jako punkt startowy i liczbę kilometrów, które chcesz pokonać.

Jeśli chcesz uzyskać więcej opcji, możesz użyć części tych tras, aby utworzyć wariant istniejącej trasy, lub wyznaczyć zupełnie nową trasę. Zanim jednak utworzysz całkowicie nową trasę, warto rozważyć kilka kwestii dotyczących rodzaju trasy, którą zamierzasz wyznaczyć.

RODZAJE TRAS

Tworząc trasę, masz do wyboru kilka różnych opcji, w zależności od celów, jakie chcesz osiągnąć podczas treningu. Poniżej przedstawiamy kilka opcji tras do wyboru:

 • Out-and-back: Trasy typu out-and-back są najbardziej bezpośrednim rodzajem jazdy - szczególnie dla tych, którzy szukają jak najkrótszego dystansu.
 • Pętla: Te trasy to dobre opcje, jeśli łatwo się nudzisz podczas tras typu "tam i z powrotem" lub jeśli chcesz dodać sobie kilometrów. Trasy pętlowe są również dobre na przejażdżki weekendowe, gdy startujesz z domu lub parkingu, na którym spotykasz innych rowerzystów. Ta opcja pozwala także na tworzenie wielu wariantów z punktu startowego, aby uwzględnić wzniesienia lub inny specyficzny teren, na którym chciałbyś trenować.
 • Punkt-punkt: Rowerzyści szukający roweru tylko w jedną stronę i transportu powrotnego często wybierają trasy od punktu do punktu. Zaletą tego typu tras jest to, że można na nich przejechać najdalszy dystans.
 • Dodatek: Jeśli masz ulubioną trasę, którą chciałbyś zmienić lub istniejącą trasę, która nie jest wystarczająco długa, dobrym rozwiązaniem jest dodanie jej do istniejącej trasy. Dodatki można dodać, aby włączyć wzniesienia do istniejącej trasy lub zatrzymać się w pobliskim parku lub kawiarni, jeśli potrzebujesz przerwy w połowie jazdy.

CZYTAJ DALEJ > 7 RZECZY, KTÓRE ROBIĄ ZAWODOWCY, A KTÓRYCH TY NIE POWINIENEŚ ROBIĆ


KORZYSTANIE Z MAPMYRIDE

Niezależnie od tego, czy masz doświadczenie w korzystaniu z kreatora tras MapMyRide kreatora trasy czy nie, jest on prosty i bardzo łatwy w użyciu. Po zalogowaniu się, oto co musisz zrobić:

 • Kliknij zakładkę "Utwórz trasę" lub wybierz "Trasy" z menu na górze strony.
 • Wprowadź swoją lokalizację początkową i dystans, który chcesz pokonać. Lista istniejących tras zostanie wyświetlona na mapie poniżej.
 • Aby utworzyć nową trasę, kliknij "Utwórz trasę" z menu.
 • Przesuń kursor nad mapę, aby wybrać punkt początkowy.
 • Z tego miejsca możesz utworzyć własną trasę, klikając zakładkę "tam i z powrotem" lub "odwróć trasę" po wybraniu lokalizacji początkowej i końcowej. Jeśli chcesz zrobić pętlę, możesz zaznaczyć dokładnie te drogi, które chcesz przejechać.
 • Szczegóły trasy i notatki można dodawać na kartach znajdujących się po lewej stronie.
 • Gdy trasa jest już gotowa, możesz nadać jej nazwę i zapisać ją w plikach.
 • Gdy będziesz gotowy do jazdy, wybierz trasę i skorzystaj z funkcji GPS w aplikacji MapMyRide na smartfony z systemem iOS i Android.

Oprócz tych podstawowych wskazówek, możesz również wprowadzić inne informacje, takie jak unikanie autostrad, dostępne terenowe ścieżki rowerowe, obszary o dużym natężeniu ruchu i wysokość, aby ułatwić tworzenie trasy dostosowanej do Twoich potrzeb.

Podczas gdy funkcje map i tras są bezpłatne, jeśli chcesz śledzić takie rzeczy jak dane dotyczące mocy wyjściowej, analiza kadencji, tętno i inne funkcje, możesz wykupić członkostwo premium MVP. Członkostwo premium MVP jest warte rozważenia.

Szczęśliwej jazdy!

0 Udziały