Przejazd przez strefy tranzytowe: zasady i porady

Amatorzy triathlonu często zaniedbują ćwiczenie mijania stref tranzytowych, co jest najprostszą drogą do utraty kilku minut na płaskim. Wyobraź sobie, ile energii i czasu musisz zostawić w basenie, aby zrzucić 2-3 minuty z pływackiego etapu! Prześledźmy proces zmiany etapów.

Tak więc, przepłynąłeś pierwszy etap triathlonu, wyszedłeś z wody i wszedłeś do Strefy Tranzytowej 1 (T1).

Kostium można zdjąć tylko poniżej pasa w przebieralni, w przeciwnym razie można przeszkadzać biegnącym zawodnikom. Nie należy próbować rozbierać się natychmiast po wyjściu z wody.
Biegniesz do strefy tranzytowej, gdzie musisz zabrać swój sprzęt rowerowy.

Istnieją dwie możliwości przechowywania rzeczy osobistych uczestników: kosze i torby. Kosz jest jeden na wszystkie rzeczy, a torby są podzielone na 2 stopnie.

W przypadku kosza wszystkie czynności wykonywane są w jego pobliżu, zużyte przedmioty również trafiają do kosza.

Worki najczęściej wymagają przemieszczania się w celu zmiany. Po odebraniu torby udajemy się odpowiednio do namiotu męskiego lub damskiego. Czasami nie ustawia się namiotów, wtedy przebieranie odbywa się po prostu na ławce, ale nie na podłodze w centrum obszaru tranzytowego.

W namiocie lub na ławce zdejmujesz całkowicie mokry strój. Wkładasz go razem z goglami i czapką do torby rowerowej i wyjmujesz swój kolarski strój etapowy.
Następnie od razu zakładamy pasek z numerem (numer jest odwrócony do tyłu), zakładamy i zapinamy kask. Wszystko inne można zakładać na bieżąco.

Torbę rowerową z mokrym kombinezonem wrzucasz do specjalnej strefy i pędzisz do swojego roweru. Zapamiętaj jakiś jasny punkt orientacyjny w pobliżu: budynek, słup, drzewo - to ułatwi Ci jego odnalezienie.
Zabrania się znakowania toreb w jakikolwiek szczególny sposób! Musisz poszukać go według numeru.

Wsiadasz na rower, z kaskiem zapiętym na głowie - teraz kierujesz się do wyjścia tranzytowego. Będzie tam specjalna kolejka i wolontariusz, który poinformuje, że możesz już siodłać swojego konia.
Ważne! Przez obszar tranzytowy się biegnie, a nie jedzie! W przeciwnym razie otrzymasz karę.

Т2. Etap kolarski jest już za Tobą.

Zsiadasz (przechodzisz z jazdy na chodzenie) w ten sam sposób, nie później niż do planowanej linii na wjeździe do strefy tranzytowej i nie przejeżdżasz przez nią rowerem.
Biegnij z rowerem do miejsca jego parkowania. Rower należy odstawić w miejscu, z którego się go odebrało.
Następnie podbiegasz do stojaka z torbami. Weź swój, usiądź na ławce, zdejmij cały sprzęt rowerowy, załóż swój sprzęt do biegania, włóż swój sprzęt rowerowy z powrotem do torby do biegania, wrzuć torbę do strefy zrzutu - i ruszaj! Wstępne przerzucenie numeru do przodu.

Ważne:
- nie wolno dotykać roweru przed założeniem kasku,
- ubiór na etap rowerowy jest wygodniejszy od góry do dołu: kask, gogle, numer, buty,
-

jeśli ucieczka z wody odbywa się na piasku, można zostawić wodę w tranzycie i podlewać nią stopy,
- najczęściej ruch w strefach tranzytowych jest jednokierunkowy, uważnie słuchaj tej części odprawy


.

Przećwiczenie strefy tranzytowej nie tylko doda Ci pewności siebie na starcie, ale również sprawi, że zaoszczędzisz czas i wysiłek, co jest niezbędne na każdym dystansie.

Trenuj regularnie i ćwicz swoje umiejętności z profesjonalnym trenerem i zespołem podobnie myślących ludzi.