Jak wybrać najlepszy format dla treningu triathlonowego

Sugerujemy, abyś nie był zbyt poważny i zrozumiał, który format jest dla Ciebie odpowiedni, patrząc na portrety zawodników.

Artem zajął się triathlonem niedawno, trudno powiedzieć kiedy dokładnie, bo treningi były sezonowe. Zaangażowany to właściwe słowo: triathlon nie pochłonął młodego człowieka, nie spędzał nocy na forach, próbując ogarnąć ogromny świat triathlonowych treści.

Nie dostosował swojego urlopu do starannie opracowanego kalendarza zawodów. Nie targował się z żoną, nie angażował jej w sport, rejestrując ją w Iron Lady. Artem umówił się z przyjaciółmi, że on przebiegnie dystans w limitach, a oni pojadą na wyścig w swoim towarzystwie.
Wybór roweru był oparty na jednym kryterium - "odpowiedni" pod względem ceny i wielkości, a wypożyczenie to generalnie dobra opcja!

Tak naprawdę Artem kocha ten sport, bardzo lubi uczucie ciała po treningu, lubi atmosferę startu i coś nowego w życiu. Triathlon jest dla niego równie fajny jak gry planszowe, wspinaczka skałkowa, wędkarstwo czy malarstwo/ogrodnictwo.

Artem nie jest gotowy, aby poświęcić wiele środków na triathlon, ponieważ świat jest tak ciekawy. Wybiera więc gotowy plan jako pewnego rodzaju ramy, skoordynowane obciążenie, coś lepszego niż jego przypadkowy trening. Coś, co go mobilizuje, daje mu ramy przygotowania. A że Alber nie jest pedantem, dostosowuje plan do własnych potrzeb - zmienia układ treningów w zależności od logistyki, czasem je skraca, jeśli "noga nie idzie", lub łączy z innymi aktywnościami.

Georgy i jego przyjaciel Grigory planują i trenują osobiście z tym samym trenerem.

Georgy uprawia triathlon od 3 sezonów i jest tak fanatycznie przywiązany do swojego trenera i formuły treningowej, że wciąga w ten kult swojego kolegę nowicjusza. Gosha nie ma wątpliwości, że stawia sobie ambitny cel - trenuje do pełnego Ironmana, i to nie byle jakiego Ironmana, ale 11-godzinnego w trudnym górskim terenie. Przestudiował wszystkie trasy wszystkich interesujących go wyścigów serii IM na wybranym przez siebie kontynencie. Rozsądnie ocenia swoje mocne i słabe strony w sporcie.
Georgy jest gotów poświęcić czas i pieniądze, które przeznaczył na swoje hobby, tylko najlepiej jak potrafi, z maksymalną wydajnością i głębokim zrozumieniem tego, co robi, kiedy i dlaczego.

Grisza właśnie wkroczył na tę ścieżkę. Ma wrodzoną ciekawość i pracowitość - tylko prawdziwy wyznawca może przeczytać "Biblię Triathlonisty" w pierwszym roku treningu. Jednak po przestudiowaniu materiałów teoretycznych w języku rosyjskim i angielskim Grigorij zrozumiał, że "im dalej w las, tym większe drewno na opał". Ilość różnych i często sprzecznych informacji jest mało pomocna dla niedoświadczonego sportowca, a wypróbowanie wszystkich podejść i teorii zajmuje całe życie. Grigoriy skorzystał z rekomendacji doświadczonego przyjaciela i zaufał rękom profesjonalisty. Za wielką zaletę swoich dogłębnych badań uważa wysoki stopień świadomości w szkoleniu oraz możliwość mówienia w tym samym języku co jego trener.

A naszym najnowszym bohaterem jest Marianna. Konsekwentnie opanowała wszystkie nasze obszary treningowe - I Love Running, I Love Swimming, a teraz wreszcie dojrzała do triathlonu.

Tak, tak, format treningu grupowego jest naszym ukoronowaniem nawet w warunkach kwarantanny we wszystkich dyscyplinach sportowych, a w I Love Triathlon jest on nawet pełnoprawny online.
Marianne szczerze kocha sport we wszystkich jego przejawach: cierpieć z drużyną na treningu, zapisać się na wyścig grupowy w Zwift, zbliżyć się na szybkie śniadanie z trenerem? Tak, tak i tak.

Jej życie nawet przed kultem sportu nie można określić jako nudne, ale ilość nowych jakościowo spotkań, wyjazdów, wyzwań, które daje triathlon jest trudna do znalezienia w innych dziedzinach. Wraz ze swoją grupą Marianne osiągnęła już upragnioną "połówkę", ale nowy styl życia, poczucie łokcia i oczywiście najbardziej profesjonalny i wrażliwy trener przyzwyczaiły ją do tego stopnia, że cały zespół kontynuuje treningi. "Kwarantanna minie, a forma pozostanie" - powtarza i przekłada odwołany wyścig na 2021 rok.

Która opcja jest bliżej Ciebie? Wybierz i dołącz do nas