Inspirujące historie triathlonistów amatorów

Bohaterowie są nie tylko w sporcie zawodowym. Wręcz przeciwnie, prawdziwymi bohaterami w sporcie są amatorzy.

Podczas ultramaratonu Australijka Turya Peat została dotknięta pożarem lasu i straciła około 65% skóry. Lekarze myśleli tylko o tym, by pozostawić dziewczynkę zdolną do życia, ale wbrew wszystkiemu Turia zaczęła ponownie startować w zawodach i udało jej się nawet zakwalifikować do mistrzostw świata Ironman 2016, które z powodzeniem ukończyła.


... "Żelazny Kowboj" to James Lawrence, triathlonista, który postanowił ustanowić rekord wszech czasów w największej liczbie kolejnych startów w zawodach IRONMAN. Pomyśl o tym, to jest po prostu szalone: 50 dni, 50 wyścigów na pełnym dystansie w 50 różnych stanach USA. W walce z otyłością wśród dzieci wspierała go rodzina, przyjaciele oraz Fundacja Jamiego Olivera.
….

Marcus Cook był przeciętnym Amerykaninem, który dużo jadł, prowadził pasywny tryb życia i w ogóle nie słyszał o sporcie. 222 kilogramy w wieku 43 lat! Wszystko zmieniło się, gdy partner biznesowy powiedział mu, że ma raka. A potem zapytał Marcusa: "Jeśli choroba mnie zabija, to dlaczego ty, Marcusie, zabijasz siebie?". Po tych słowach bohater zastanowił się i postanowił zmienić swoje życie. Zaczął od 20-minutowych spacerów, ograniczył dojazdy samochodem, zamiast windą chodził po schodach. Potem pływanie i jazda na rowerze.
Obecnie ma 46 lat, waży 102 kilogramy i ukończył trzy Ironmany, w tym Mistrzostwa Świata na Hawajach w 2018 roku. Mimo, że jego czas pracy wynosi około 17 godzin, udowodnił światu, że można dokonać diametralnej zmiany w sobie i swoim życiu. Zebrał również 100 000 dolarów na cele charytatywne Fundacji Ironman. I zmienił styl życia swoich dzieci, które również były otyłe, a teraz przygotowuje się do długiej drogi, biegając już w maratonie.

…..
Madonna Bader zaczęła uprawiać triathlon w wieku 48 lat, a swój pierwszy start w Ironman zaliczyła dopiero w wieku 52 lat. Obecnie ma 88 lat i triathlon jest jej prawdziwym życiem. Jest najstarszą uczestniczką zawodów Ironman (82 lata) i ma na swoim koncie 45 startów w wyścigach długodystansowych. Jej przydomek "Żelazna Zakonnica" pochodzi od jej głęboko religijnej natury. Jak rozumiecie, czas pokonania przez nią dystansu nie jest interesujący nawet dla niej, ale jako precedens przyda się wszystkim - firma Nike umieściła Madonnę w swoim teledysku poświęconym Igrzyskom Olimpijskim w Rio. A organizatorzy Ironman wpisali ją do Ironman Hall of Fame.