Dietetyk sportowy na: Paliwo na stulecie

Przejazd stulecia to duże osiągnięcie dla rowerzystów na każdym poziomie zaawansowania. W końcu przejechanie 100 mil to nie lada wyczyn.

Aby dokonać takiego przejazdu, musisz ciężko trenować, aby zdobyć kondycję i umiejętności wymagane do pedałowania na rowerze przez tak długi czas. Czas potrzebny do przejechania 100 mil zależy od ukształtowania terenu, warunków pogodowych i wytrenowania. Wytrenowani rowerzyści mogą spodziewać się, że zajmie im to 4,5 godziny lub mniej, podczas gdy amatorzy mogą pedałować przez ponad 7. Ukończenie stulecia wykracza poza kondycję: Wymaga skupienia się na dostarczaniu organizmowi paliwa, aby utrzymać wielogodzinną aktywność fizyczną.

Wytyczne dotyczące żywienia w sporcie zalecają sportowcom spożywanie około 45-60 gramów węglowodanów na godzinę wysiłku wytrzymałościowego oraz 10 gramów białka na godzinę w przypadku zawodów trwających dłużej niż 3 ciągłe godziny. Potrzeby związane z nawodnieniem są bardziej uwarunkowane i indywidualne, ale ogólnie rzecz biorąc można je zaspokoić poprzez wypijanie kilku łyków wody lub napoju elektrolitowego co 15 minut podczas całego wysiłku.

Postępowanie zgodnie z tymi wytycznymi odpowiada mniej więcej spożyciu tych kombinacji na godzinę:

  • 1 opakowanie wyciskane z owoców + 1 ciastko ryżowe z klonowym bekonem (SkratchLabs)
  • 2 żele sportowe + 1 uncja szarpanki wołowej
  • 1 kanapka z masłem orzechowym, bananem i galaretką
  • 2 ciasteczka figowe + 1 kartonik mleka czekoladowego
  • PowerBar na bazie roślinnej z ciemną czekoladą i migdałami + 1 banan
  • 25 gumowych misiów + 1/2 kanapki z indykiem

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE ODŻYWIANIA NA 100 MIL

Oto wskazówki dietetyka sportowego dotyczące sposobu odżywiania na stulecie.

Podczas tak epickiej przejażdżki, ważniejsze jest, aby jeść wtedy, kiedy możesz i co twoje ciało i kubki smakowe będą tolerować. Nikt nie chce jeść trzech żeli sportowych na godzinę przez 7 godzin. Eksperymentowanie z prostymi do strawienia, ale pełnowartościowymi pokarmami (PBJs, solone pieczone ziemniaki lub ciastka ryżowe) pomoże dostarczyć bardziej zbilansowane odżywianie bez osiągnięcia zmęczenia jedzeniem.

MIESZANE ŹRÓDŁA

W zawodach wytrzymałościowych najlepiej stosować mieszankę węglowodanów prostych i złożonych źródeł składników odżywczych. Pomaga to zrównoważyć zapotrzebowanie na natychmiastową i trwałą energię przy jednoczesnym utrzymaniu poziomu głodu w ryzach podczas tak długiego wydarzenia. Dąż do naprzemiennego spożywania węglowodanów prostych (żele, kostki do żucia, owoce, miód itp.) i złożonych, pełnowartościowych (kanapki, batony, mieszanki itp.).

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Ważne jest również, aby jeść w regularnych odstępach czasu podczas jazdy, aby utrzymać stały poziom energii i uniknąć zmęczenia i zanurzenia. Celuj w gryzienie jedzenia co 20-30 minut i popijanie płynów co 10-15 minut.

PUNKTY POMOCY TECHNICZNEJ

Wiele wiekowych wyścigów zawiera przystanki, na których kolarze mogą uzupełniać wodę i wybierać spośród produktów żywnościowych, takich jak mieszanki, banany, ciastka i chipsy. Korzystaj z tych przystanków, aby uzupełnić bidony z wodą i złapać dodatkowy kęs jedzenia w razie potrzeby, ale nie polegaj na nich w kwestii wszystkich swoich potrzeb żywieniowych. Na przystankach może zabraknąć jedzenia, które lubisz lub chcesz zjeść, albo mogą być one rozmieszczone zbyt daleko od siebie, abyś mógł się odpowiednio odżywiać.


CZYTAJ DALEJ > DIETETYK SPORTOWY O TRENDACH W FIT TANKOWANIU


Przestrzeganie planu żywieniowego powinno pozwolić Ci przetrwać zawody z zapasem energii! Jeśli masz problemy z poziomem energii i prawidłowym odżywianiem podczas treningu, skontaktuj się z dietetykiem sportowym, aby opracować plan żywieniowy, który sprawi, że Twoje ciało na dystansie 100 mil będzie czuło się świetnie.

0 Udziały