Biegacze, Czy potrzebujesz wkładek ortopedycznych?

W przeciwieństwie do większości sportów, bieganie wymaga tylko kilku elementów wyposażenia. Dobrze dopasowane buty, koszulka, spodenki lub legginsy i odpowiednie odżywianie to prawie wszystkie wymagania dotyczące sprzętu do biegania. Tak jest, dopóki nie doznasz kontuzji, a wtedy koszty sprzętu rosną.

Na przykład jedną z głównych przypadłości biegaczy są kontuzje spowodowane nadużyciem, którym można zaradzić, nosząc wkładki lub wkładki ortopedyczne na zamówienie.

Możesz zapytać, czy inwestycja jest naprawdę tego warta, a jeśli masz problemy ze stopami lub kontuzje, odpowiedź brzmi: tak.

Według Dr. Bruce'a Pinkera, Bruce'a Pinkera, certyfikowanego podologa, sportowcy z określonymi deformacjami, schorzeniami lub urazami, takimi jak zapalenie powięzi, zespół ostrogi piętowej dolnej, zapalenie ścięgna Achillesa lub metatarsalgia (zapalenie kaletki podskórnej), mogą się nimi zająć dzięki wkładkom ortopedycznym wykonanym na zamówienie.

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE NA ZAMÓWIENIE

Jeśli czujesz, że jesteś kandydatem do wkładek/ wkładek ortopedycznych, powinieneś najpierw umówić się na wizytę u podologa. Nie należy tego robić samemu. Z wszystkich produktów wkładek dostępnych na rynku, może skończyć się na zakupie wkładek, które powodują dalsze długoterminowe szkody.

"Istnieje więcej smaków wkładek niż Baskin Robbins ma smaków lodów," mówi dr Jeffrey A. Oster, dyrektor medyczny myfootshop.com. "Bieganie jest bardzo intymne z punktu widzenia, że to tylko ty i twoje buty". Mówi, że wydanie pieniędzy na konsultację z podiatrą może pomóc Ci otrzymać właściwą diagnozę i przenieść Cię do właściwego produktu.

Podczas sesji z lekarzem, dr Pinker zaleca przeprowadzenie badania biomechanicznego od biodra aż po palce stóp, pełną analizę chodu i sprawdzenie pełnego zakresu ruchu wszystkich stawów. Pomoże to lekarzowi ocenić, czy nie ma braków spowodowanych zapaleniem stawów, dysfunkcją mięśni lub ścięgien albo wiotkością więzadeł (przewlekły ból ciała spowodowany luźnymi więzadłami). Ponadto lekarz musi "określić, czy biegacz jest osobą stawiającą stopy na pięcie, czy raczej na przodostopiu, a także czy ma pronację, supinację czy średni łuk. Wszystkie te informacje są uwzględniane w receptach na wkładki ortopedyczne wykonywane na zamówienie" - mówi.

WKŁADKI BEZ RECEPTY

Możliwe jest jednak pójście mniej kosztowną drogą. Dr Pinker twierdzi, że czasami korzystne jest stosowanie wkładek dostępnych bez recepty.

"Być może jestem w mniejszości, ale naprawdę nie uważam, że większość pacjentów lub biegaczy potrzebuje drogich wkładek ortopedycznych na receptę" - mówi dr Oster. "Podobnie jak w wielu innych aspektach życia, zacznij od prostoty i rozwijaj się w razie potrzeby. Istnieje wiele produktów bez recepty, które mogą być używane i są naprawdę wystarczające dla większości pacjentów." To dlatego, mówi, konsultacja jest konieczna; ekspert może pomóc znaleźć odpowiedni produkt dla indywidualnej patologii stóp.


CZYTAJ DALEJ > CO NALEŻY WIEDZIEĆ O SWOICH STOPACH PRZY ZAKUPIE BUTÓW DO BIEGANIA


Ale czy można użyć tańszej opcji lub musi inwestować w niestandardowy produkt, wkładki mogą zaoszczędzić pieniądze z wysokich kosztów leczenia w dół linii. A przede wszystkim, możesz nadal sznurować swoje buty do biegania, w przeciwieństwie do długich okresów rekonwalescencji, podczas których musisz pozostać bez stóp.

Wybór odpowiedniej wkładki jest kluczowy. Według dr Dany Canuso, chirurga podiatrycznego oraz założyciela i dyrektora generalnego firmy Dr. Canuso Skincare for Feet. Wkładki rzeczywiście mogą zmienić sposób, w jaki czujesz się podczas chodzenia i biegania. Jednak, "mimo że początkowo zmienia to postać rzeczy, w dłuższej perspektywie [biegacze] mogą być faktycznie szybsi i bardziej wydajni" - mówi.

0 Udziały