8 wskazówek dla triathlonistów: Jak trenować, gdy brakuje Ci energii i motywacji

Jak biegać, pływać, pedałować w zimie, kiedy brakuje energii, a motywacja zmierza do zera? Oto proste sposoby na rozpoczęcie treningu ????

1. Zrozum, czy jesteś nocną sową czy poranną osobą i wykonuj wszystkie swoje treningi o tej samej porze, przed lub po pracy. Weekendy się nie liczą)

2. Pracuj nad swoimi słabościami - nie bój się nawet całkowicie zrezygnować z jednego sportu. Silna dyscyplina szybko powróci, gdy tylko będziesz gotowy, aby ją ponownie połączyć.

3. zmiana miejsc treningowych: basen, arena, a może nowy program równoważny Zwift? Różnorodność i jakość infrastruktury rozwiązuje wszystko!

4. Wyznacz cele pośrednie: pływanie z 20 minut na kilometr, bieganie 5 km z 20 minut, podniesienie mocy progowej do 3 watów na kg - w ten sposób trening staje się zabawą z samym sobą (lub innymi!), a planowane testy są wyczekiwane z zainteresowaniem.

5. Znajdź sobie grupę, i to niekoniecznie triathlonową - to jeszcze ambitniejsze walczyć z mono sportowcami ????.

6. To oklepane, ale daj sobie spokój. Po przerwie, kiedy już zdążysz się znudzić treningami, triathlon jest jeszcze trudniejszy i ciekawszy.

7. Urozmaicenie - narty zamiast biegania, joga/trampolina zamiast OFP, ścieżka rowerowa zamiast maszyny. Kiedy, jeśli nie w zimie?

8. Zaplanuj wiosenną wyprawę na kemping. Bliższy cel i oczekiwanie na to sportowe święto będzie motywacją do długich zimowych wieczorów.

Dobrze i pamiętaj, że dla miłośników sport nie jest ciężarem, ale wielkim przywilejem i źródłem legalnego haju!

Autor: Maria Suszczewicz, szefowa I Love Triathlon