8 rzeczy, które warto wiedzieć przed spróbowaniem wirtualnej jazdy na rowerze

Kiedy nie możesz jeździć na zewnątrz, wirtualna jazda na rowerze może być następną najlepszą rzeczą. Łączy w sobie odrobinę rywalizacji z efektowną oprawą wizualną, aby naśladować to, co dzieje się na zewnątrz - minus deszcz, śnieg, wiatr i ujemne temperatury. Od możliwości zdalnego dołączenia do grupowej jazdy z przyjaciółmi po zorganizowane wyścigi kolarskie, oto osiem rzeczy, które powinieneś wiedzieć o wirtualnej jeździe na rowerze, aby w pełni wykorzystać to doświadczenie.

1

DZIAŁA LEPIEJ Z INTELIGENTNYM TRENAŻEREM

Aplikacje do wirtualnej jazdy na rowerze zostały stworzone do współpracy z inteligentnymi trenażerami. Choć nie jest to konieczne, prawdopodobnie nie będziesz w stanie w pełni wykorzystać ich możliwości bez nich. Inteligentny trenażer automatycznie mierzy takie rzeczy, jak moc wyjściowa i dostosowuje opór podczas zorganizowanych treningów, takich jak interwały, aby upewnić się, że jeździsz z odpowiednią intensywnością.

Podczas wyścigów opór zmienia się w zależności od ukształtowania terenu, tego, czy jedziesz w pościgu, czy nie, a także innych czynników, podobnie jak na drodze. Stwarza to niezwykle realistyczne doświadczenie, które jest prawie niemożliwe do stworzenia bez niego.

2

JEŚLI NIE MASZ INTELIGENTNEGO TRENAŻERA, BĘDZIESZ POTRZEBOWAŁ CZUJNIKA PRĘDKOŚCI

To, że nie masz pieniędzy na inteligentny trenażer za 2 tysiące dolarów nie oznacza, że nie możesz cieszyć się wirtualną jazdą na rowerze. Jako minimum, czujnik prędkości będzie działać. Jeśli masz możliwość podłączenia czujnika tętna przez Bluetooth, to jeszcze lepiej. W zależności od posiadanego przez Ciebie trenażera wewnętrznego, mogą istnieć inne, znacznie tańsze opcje wprowadzania danych liczbowych dotyczących mocy. Kurt Kinetic oferuje inRide, który dostarcza aplikacji do wirtualnej jazdy na rowerze dane dotyczące mocy, co zapewnia lepsze wrażenia podczas treningu. Pamiętaj, że w większości przypadków będziesz musiał ręcznie regulować opór.

3

MOŻESZ UŁOŻYĆ SWOJE TRENINGI

Chcesz podnieść swój VO2 max lub stać się lepszym wspinaczem? Dzięki treningom strukturalnym łatwo nadasz swoim wirtualnym treningom cel. Wybierz dowolną liczbę zaprogramowanych treningów, które pomogą Ci osiągnąć cele i pracować nad swoimi słabościami, przechodząc do trudniejszych treningów w razie potrzeby. Trening interwałowy może być również włączony do jazdy grupowej, co daje Ci możliwość przekształcenia niezbyt przyjemnego treningu w coś zabawnego.

4

NIEKTÓRE APLIKACJE AUTOMATYCZNIE MIERZĄ TWOJE FTP

Aplikacje wirtualne, takie jak Zwift, mogą mierzyć Twoją progową moc funkcjonalną (FTP) i stosunek mocy do masy ciała. Pomaga to interwałom i innym ustrukturyzowanym treningom być znacznie bardziej efektywnym, pozwalając Ci trenować w odpowiedniej strefie i mierzyć, jak Twoja kondycja rozwija się w czasie. Ponadto, gdy masz już te liczby w ręku, aplikacja umieszcza Cię w odpowiedniej grupie kolarskiej z innymi rowerzystami o podobnym poziomie sprawności. Działa to zarówno w przypadku jazd treningowych, jak i wyścigów, i gwarantuje, że nie będziesz zawsze spadać zaraz po rozpoczęciu jazdy.

5

MOŻLIWOŚĆ JAZDY Z PRZYJACIÓŁMI

Jeśli nie podoba Ci się pomysł jazdy i ścigania się z konkurencyjnymi nieznajomymi, którzy chcą umieścić Cię w jaskini bólu, nie obawiaj się. Większość aplikacji do wirtualnej jazdy na rowerze ma opcję łączenia się z przyjaciółmi, dzięki czemu możecie jeździć razem. Aplikacje wirtualne, takie jak Zwift, mają opcję śledzenia innych rowerzystów lub łączenia się z przyjaciółmi przed rozpoczęciem jazdy. Aplikacja Companion App od Zwift bardzo to ułatwia, a nawet wysyła powiadomienia, gdy znajomy szykuje się do jazdy, abyś mógł do niego dołączyć.

6

ZA OSIĄGNIĘCIA SĄ NAGRODY

Cała Twoja ciężka praca nie pozostanie bez nagrody. Jedną z fajnych funkcji są punkty nagrody, które otrzymujesz za przejechane kilometry lub wykonane zadania. Na przykład Zwift ma wyzwanie Mount Everest, które daje Ci punkty po pokonaniu tej samej liczby stóp, co ikona wspinaczki.

Punkty te gromadzą się, aby zdobyć mnóstwo wirtualnego sprzętu rowerowego, takiego jak nowe zestawy, szybsze rowery lub drogie aerodynamiczne koła. Dobra wiadomość jest taka, że nowy sprzęt i zestaw kół nie będzie kosztował cię 10 tysięcy dolarów, jak w prawdziwym życiu.

7

ISTNIEJE MNÓSTWO OPCJI WYŚCIGÓW

Wyścigi to jeden z powodów, dla których wirtualna jazda na rowerze stała się tak popularna. Są zabawne, wymagające i łatwo się od nich uzależnić. Jedną z największych zalet wyścigów jest to, że oprócz podziału na grupy według poziomu sprawności fizycznej, zazwyczaj istnieją poziomy wyścigów A, B, C, D i E, które różnią się pod względem dystansu i trudności. Próby czasowe, wyścigi drogowe i inne wydarzenia są dostępne i obejmują zarówno krótkie 15-minutowe wydarzenia, jak i takie, które mogą trwać godzinami.

8

TO ŚWIETNY SPOSÓB NA UTRZYMANIE MOTYWACJI

Bez wątpienia jazda na rowerze zawsze będzie lepsza na świeżym powietrzu, ze słońcem na twarzy. Niestety, nie zawsze jest to możliwe. Niezależnie od tego, czy jest to późna noc w biurze, czy burza śnieżna na zewnątrz, posiadanie innej opcji, która jest zabawna, interaktywna i pomaga poprawić kondycję, jest kolejną najlepszą rzeczą. Możliwość łączenia się z przyjaciółmi, śledzenia kondycji i wykonywania ustrukturyzowanych treningów ułatwia utrzymanie motywacji i daje powód, aby wskoczyć na rower dzień po dniu, kiedy w przeciwnym razie mógłbyś znaleźć wymówkę, aby pominąć.

0 Udziały