7 powodów, dla których warto dziękować za jazdę na rowerze i przyjaciół

Jazda na rowerze jest z natury rzeczy aktywnością społeczną, a także świetnym środkiem transportu i wartościowym treningiem. Od czasu, gdy nauczyłeś się jeździć na rowerze, prawdopodobnie uwielbiałeś przemierzać okolicę z przyjaciółmi. Podczas gdy niektórzy z nas skłaniają się ku bardziej poważnej jeździe na rowerze, która obejmuje długie przejażdżki treningowe w pojedynkę lub z innymi kumplami o podobnej obsesji na punkcie jazdy na rowerze, niezobowiązujące przejażdżki z mniej wysportowanymi przyjaciółmi są również świetnym sposobem na kontynuowanie jazdy w towarzystwie - i stanowią zdrową alternatywę dla happy hours. Krótko mówiąc, niezależnie od tego, czy jeździsz na rowerze z szybkimi, czy wolnymi przyjaciółmi, wspólna jazda na rowerze to wciąż jeden z najlepszych wyborów, jakich możesz dokonać.

Oto siedem powodów, dla których warto podziękować za jazdę na rowerze z przyjaciółmi:

1

PRZYJACIELE TO NAJLEPSI PARTNERZY TRENINGOWI

Jazda na rowerze jest czasochłonna, co oznacza, że podczas 2-6 godzinnej przejażdżki będziecie mieli czas, by nadrobić zaległości, zatrzymać się na kawę i dopingować się nawzajem podczas kolejnej wspinaczki. Przyjaciele są również idealnymi partnerami treningowymi, ponieważ chętniej wybierzesz się na przejażdżkę z kimś, z kim lubisz spędzać czas - a oni będą cię rozliczać, gdy będziesz miał ochotę opuścić trening.

2

BĘDZIECIE DBAĆ O SWOJE ZDROWIE

Jazda na rowerze to jedno z najlepszych zajęć, w jakich możesz wziąć udział, aby schudnąć, poprawić stan układu krążenia i zmniejszyć ogólny poziom stresu. Jazda na rowerze jest również mało uciążliwa i łatwo ją włączyć do swojego stylu życia - niezależnie od tego, czy dojeżdżasz do pracy, czy chodzisz na rowerze na kawę. Jeśli masz bliskiego przyjaciela, na którym Ci zależy, jaki jest lepszy sposób na zachęcenie go do przyjęcia zdrowszego stylu życia niż włączenie go do jazdy na rowerze?

3

TO JEST DARMOWE

Tak, jazda na rowerze wymaga pewnej początkowej inwestycji, jeśli nie posiadasz jeszcze roweru. Ale gdy już go zdobędziesz, nie wymaga on zbyt wielu zabiegów poza pompowaniem opon. Jednak wychodzenie do restauracji, kupowanie piwa w lokalnym browarze i chodzenie do kina to dodatkowe koszty. Jeśli namówisz przyjaciela na jazdę na rowerze, zaoszczędzisz pieniądze, włączając okazjonalną przejażdżkę do kolacji, piwa i kina.

4

TO DOBRY SPOSÓB NA ZACIEŚNIANIE WIĘZI NA ŁONIE NATURY

Udowodniono, że przebywanie na łonie natury łagodzi stres. I choć może być trudno znaleźć czas dla przyjaciół, zaproszenie przyjaciela na przejażdżkę może być świetnym sposobem na zwolnienie tempa i ponowne nawiązanie kontaktu bez ingerencji smartfonów.

5

TO NAJLEPSZY SPOSÓB NA ZWIEDZANIE

Niezależnie od tego, czy chodzi o Twoje własne miasto, czy o wycieczkę do pobliskiej okolicy, w której nigdy wcześniej nie byłeś, nie ma lepszego sposobu na zwiedzanie z przyjacielem niż jazda na rowerze. Niezależnie od tego, czy jeździsz na rowerze szosowym, górskim czy szutrowym, jest to pretekst do nadrobienia zaległości podczas odkrywania nowych tras.

6

POMOŻESZ OCALIĆ PLANETĘ

Jazda na rowerze jest rodzajem aktywności, która może mieć pozytywny wpływ na środowisko. Ale aby naprawdę coś zmienić, to rowerzyści muszą zaangażować w to innych. Przekonanie znajomych do jazdy na rowerze zamiast samochodem jest doskonałym początkiem - a filozofia "jedna osoba na raz" jest tym, co może ostatecznie odwrócić bieg wydarzeń. Gdy już ich przekonasz, zachęć ich do zrobienia tego samego i namów kogoś innego do jazdy na rowerze.

7

POPRAWISZ SWOJE UMIEJĘTNOŚCI JAZDY NA ROWERZE

Istnieją dwa typy rowerzystów - ci, którzy wolą jeździć sami i ci, którzy jeżdżą tylko z innymi. Jeśli jesteś typem samotnika, może Ci brakować ważnej umiejętności jazdy na rowerze. Jazda w bliskiej odległości od innych poprawia prowadzenie roweru, pozwala wykorzystać drafting do pokonywania dłuższych dystansów i zmusza do komunikowania się z innymi za pomocą sygnałów ręcznych, aby współpracować i unikać niebezpieczeństw.

0 Udziały