6 taktyk, które rowerzyści mogą zastosować, aby utrzymać formę po kontuzji

W pewnym momencie, jako rowerzyści, możemy być zmuszeni do zrobienia sobie przerwy z powodu kontuzji. Choć może to być niezwykle frustrujące, nie pozwól, by takie niepowodzenie zniechęciło Cię do pozostania w formie. W rzeczywistości, jeśli skierujesz swoją energię w pozytywnym kierunku, możesz wykorzystać czas wolny, aby zresetować się psychicznie, poprawić swoje słabości i pozbyć się złych nawyków, które mogą przeszkadzać Ci w osiąganiu wyników.

Skorzystaj z tych sześciu wskazówek, aby pozostać w formie (i zachować zdrowy rozsądek) następnym razem, gdy lekarz każe ci wziąć wolne od roweru:

1

PODNOŚ CIĘŻARY

Podczas sezonu kolarskiego może być trudno wejść w dedykowaną, konsekwentną rutynę podnoszenia ciężarów ze względu na czas spędzony na rowerze, ale kiedy jesteś kontuzjowany, powinno to być zajęcie typu go-to. Dzieje się tak dlatego, że trening z ciężarami pozwala na pracę nad obszarami, które zazwyczaj są słabymi punktami u rowerzystów i nie są wzmacniane podczas jazdy na rowerze.

Wykorzystaj dodatkowy czas treningu na wzmocnienie pleców, ramion, szyi i innych obszarów górnej części ciała, które nie pogarszają aktualnej kontuzji. Jeśli chcesz uniknąć zbędnych kilogramów, wykonuj duże ilości powtórzeń z mniejszym ciężarem w zakresie 15-20 powtórzeń. Utrzymuj również minimalny czas odpoczynku między zestawami i ćwiczeniami, aby podnieść tętno i spalić więcej kalorii.

2

ZNAJDŹ NOWĄ AKTYWNOŚĆ

Czasami kontuzja może okazać się błogosławieństwem w przebraniu. Odrywając się od roweru, będziesz w stanie zresetować się psychicznie i pozwolić innym obszarom ciała, którym przydałoby się trochę odpoczynku, również się zregenerować.

Możesz wykorzystać ten czas na wypróbowanie nowych aktywności, których chciałeś spróbować, ale nie miałeś na to czasu. Zajęcia kardio-bokserskie, wspinaczka, joga lub inne zajęcia związane z fitnessem to dobry wybór, który pomoże Ci odpocząć od codziennej harówki na rowerze i utrzyma Cię w dobrej formie do czasu, aż wyzdrowiejesz na tyle, by wrócić na trasę.

3

PILNUJ SWOICH KALORII

Kiedy jeździsz cztery lub pięć dni w tygodniu, możesz sobie pozwolić na nocną pizzę lub deser. Ponieważ liczba kalorii, które spalasz w tygodniu prawdopodobnie weźmie duży hit, gdy jesteś ranny, trzeba będzie znacznie obniżyć spożycie kalorii, aby utrzymać od pakowania na funtów.

Podczas czasu, który normalnie spędzasz na treningu, skup się na poważnym podejściu do swojej diety. Zaplanuj posiłki na cały tydzień, śledź dzienne spożycie i wydatek kalorii i staraj się jeść jeszcze zdrowiej niż zwykle - trzymając się z dala od przetworzonej żywności i cukru. Jeśli jesteś w stanie dokonać pozytywnych zmian, prawdopodobnie zostaną one przeniesione na czas, kiedy zaczniesz znowu trenować.

4

WEJDŹ NA BASEN

Basen to doskonały wybór, aby utrzymać wytrzymałość podczas zmagania się z kontuzją, ponieważ jest łatwy dla stawów i może być skoncentrowany na górnej lub dolnej części ciała. Jeśli jesteś w stanie pływać na okrążeniach, zdecydowanie skup się na interwałach i treningach długodystansowych.

W przypadku kontuzji górnych partii ciała, możesz użyć deski do pływania i płetw, aby uniknąć dodatkowego obciążenia. Jeśli natomiast chodzi o kończyny dolne, wykonuj treningi z boją do ciągnięcia między nogami, a do poruszania się po basenie używaj tylko ramion i barków.

5

SPRÓBUJ JOGA

Siła i elastyczność rdzenia to zwykle problemy wszystkich rowerzystów. Jeśli Twoje ciało jest w stanie to wytrzymać, rozpoczęcie programu jogi może pomóc Ci zapobiec kontuzjom w przyszłości i pomóc w pracy nad Twoimi słabościami jako rowerzysty.

Pozycja łódki, deski i piesek skierowany w dół to kilka podstawowych ruchów jogi, od których warto zacząć. Możesz również spróbować wziąć udział w kilku lekcjach jogi, aby nauczyć się prawidłowej formy i techniki, lub spróbować gorących zajęć jogi dla cięższego, bardziej spoconego treningu.

6

DUŻO SNU

Jak wszystko inne, bycie kontuzjowanym może powodować wiele dodatkowego stresu - zwłaszcza gdy nagle znajdziesz się z dużą ilością dodatkowego czasu na myślenie o tym, jak tragiczna może wydawać się twoja sytuacja. Zamiast popadać w depresję z powodu tego, co możesz, a czego nie możesz zrobić i ile czasu zajmie Ci powrót na rower, skup się na odpoczynku swojego ciała i zrobieniu wszystkiego, co w Twojej mocy, aby odzyskać sprawność po kontuzji.

Oprócz konsekwentnej rutyny rehabilitacyjnej, utrzymanie dobrego harmonogramu snu jest kluczem do udanego powrotu do zdrowia. Spanie przez osiem godzin na dobę może pomóc Ci zredukować poziom stresu i zapobiec przybieraniu na wadze - co jest ważne, jeśli starasz się utrzymać dobrą formę. Rozwijanie dobrych nawyków przenosi się na czas rekonwalescencji, a odpowiednia ilość snu jest absolutnie niezbędna do osiągnięcia szczytowej sprawności fizycznej.

0 Udziały