5 wskazówek dla mam karmiących piersią na temat ponownego biegania

Nowe mamy, które mają nadzieję na wrócić do biegania tak szybko jak to możliwe muszą zmierzyć się z pewnymi wyzwaniami. Jednym z nich, o którym rzadko się mówi - chyba że w gronie prawdziwych biegających mam - jest wyzwanie związane z karmieniem piersią podczas powrotu do biegowej rutyny.

Od upewnienia się, że masz odpowiedni biustonosz do biegania po dostarczanie wystarczającej ilości kalorii - oto kilka rzeczy, które warto rozważyć, wracając do biegania po urodzeniu dziecka:

1

JEDZ WIĘCEJ KALORII

Jennifer Faraone, autorka książki "The Athletic Mom-To-Be: Training Your Way into Pregnancy and Motherhood"wróciła do biegania wkrótce po urodzeniu dziecka. Mówi, że jedną z największych kwestii, o których musi pomyśleć karmiąca mama, jest odpowiednia ilość jedzenia. Karmienie piersią już wymaga więcej kalorii, a bieganie jeszcze to potęguje. Łatwo jest popaść w "niskokaloryczny" sposób myślenia, aby wrócić do ciała po porodzie, ale Faraone ostrzega, że niewystarczająca ilość jedzenia spowoduje zmęczenie i może sprawić, że karmienie piersią stanie się poważną walką.

2

ROZWAŻ KOMPRESJĘ

"Moje potrzeby dotyczące bielizny do biegania zmieniły się podczas karmienia piersią" - powiedziała mi jedna z mam. Niemal na pewno nie będziesz nosić tego samego biustonosza sportowego, który nosiłaś przed ciążą, podczas karmienia piersią, a nawet te, które nosiłaś w czasie ciąży, mogą nie być odpowiednio dopasowane. Istnieją staniki sportowe zaprojektowane z myślą o łatwiejszym karmieniu piersią, ale większość biegających mam twierdzi, że lepiej pominąć wszelkie zamki błyskawiczne lub zatrzaski i zdecydować się na standardowy stanik sportowy - ale nie ten cienki, który kiedyś nosiłaś. Ten z większym uciskiem niż ten, którego używałaś w przeszłości, może być wygodniejszy, ponieważ prawdopodobnie doświadczasz pewnej wrażliwości, która będzie potencjalnie zaostrzona przez każde odbijanie się w górę i w dół.

3

ZAPOMNIJ O SOBIE SPRZED CIĄŻY

Jako biegaczka prawdopodobnie znasz swoje splity sprzed ciąży - i prawdopodobnie chcesz do nich wrócić. Ale Faraone twierdzi, że najgorszą rzeczą, jaką mogą zrobić nowe mamy, jest rywalizacja z dawnymi sobą. Na początku możesz zwolnić - zwłaszcza jeśli odczuwasz dyskomfort. Jeśli biegałaś w czasie ciąży, być może będziesz musiała przećwiczyć swój krok, ponieważ po porodzie rozkład ciężaru ciała ulegnie znacznej zmianie.

4

PRZEMYŚL NA NOWO SWOJE RYTUAŁY BIEGOWE

Przed ciążą mogłaś uwielbiać ten kofeinowy zastrzyk dostarczany przez filiżankę kawy. Niestety, większość mam pomija kofeinę podczas karmienia piersią, co oznacza, że espresso przed biegiem nie wchodzi w grę. To może oznaczać ponowne przemyślenie swoich rytuałów przed biegami i wyścigami, zwłaszcza jeśli polegałaś na kofeinie nie tylko dla energii, ale także dla popchnięcia w kierunku toalety. W takim przypadku, być może będziesz musiał przesunąć posiłek nieco wcześniej, aby umożliwić swojemu układ trawienny na bardziej naturalne przetworzenie przekąski. Jeśli traktujesz kawę przede wszystkim jako zastrzyk energii, rozważ zamianę jej na suplement zawierający aminokwasy rozgałęzione (BCAA), które, jak wykazano, zwiększają energię.

5

PRZEMYŚL NA NOWO SWOJĄ RUTYNĘ WYŚCIGOWĄ

"Jako matka malucha, najtrudniejszą częścią jest pakowanie dla dodatkowej osoby i próba przewidzenia potrzeb mojego dziecka w odniesieniu do mojego harmonogramu wyścigu" - mówi jedna z mam. "Kiedy wróciłam do wyścigów, mój syn miał 6 miesięcy i nadal był karmiony wyłącznie piersią, więc naprawdę trudno było zmieścić się w rozgrzewce przed wyścigiem. Zajęło nam cały sezon, aby wypracować dobrą rutynę wyścigową." Jeśli masz na myśli wyścig docelowy, dobrym pomysłem może być zapisanie się na kilka wcześniejszych wyścigów, aby przetestować, jak będzie działał twój dzień wyścigu i naprawić problemy z czasem. Jeśli masz szczęście, że w pobliżu jest grupa innych mam, rozważ wymianę obowiązków "pit crew": Twoja przyjaciółka opuści wyścig w tym tygodniu, aby pomóc ci przygotować się i pilnować dziecka, gdy ty będziesz się ścigać, a ty następnym razem zrobisz to samo dla niej.

WSKAZÓWKA

Zrób to powoli i daj sobie łaskę, aby wziąć więcej dni regeneracji, zmniejszyć tempo i zwrócić uwagę na pierwsze oznaki obrażeń. "Jako nowa mama, ćwiczenia mogą być dla ciebie tak ważne, a ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest bycie odsuniętym na bok przez kontuzję" - podsumowuje Faraone.

0 Shares