5 ulubionych cytatów motywacyjnych zawodowych biegaczy

Mamy tajemnicę: zawodowi biegacze też mają takie dni, kiedy trudno jest postawić jedną nogę przed drugą. Tak, oni są tacy sami jak my. Przechodzą przez te motywacyjne blokady za pomocą mantr i motywujących cytatów, oczywiście.

Porozmawialiśmy z pięcioma profesjonalistami, aby dowiedzieć się, jakie słowa ich poruszają, abyś mógł otrzymać taki sam zastrzyk energii jak oni.

Natasha Hastings, amerykańska sprinterka i olimpijka, zabrała do domu złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w 2008 roku i była częścią zespołu USA na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 roku. W zeszłym roku zajęła czwarte miejsce w 400m na 2017 USA Outdoor Track and Field Championships; jej ostatnie zwycięstwo było na 2018 Texas Relays w Austin w Teksasie, gdzie zabrała do domu zwycięstwo w 200m.

"Uważaj, jak mówisz do siebie, ponieważ możesz być słuchany. Pamiętaj, że w słowach jest tak wiele mocy, a sposób, w jaki widzisz i myślisz o sobie, jest niesamowicie ważny".

- Lisa M. Hayes

Historia kryjąca się za jej ulubionym cytatem: Lisa M. Hayes jest strategiem związków - znanym jako Zaklinaczka Miłości (The Love Whisperer) - której coaching nie tylko pomaga ludziom w romantycznych przedsięwzięciach, ale także z miłością do siebie. Ten cytat można znaleźć na stronie Hayes, omawiając moc twojego wewnętrznego dialogu.

Dlaczego to ją porusza: "Kiedy zaczęłam mówić do siebie pozytywnie i zaczynałam dzień od pozytywnych afirmacji przed lustrem, nie tylko moje wyniki na torze ogromnie się poprawiły, ale też zaczęłam się w sobie zakochiwać, żyjąc bardziej spełnionym i szczęśliwym życiem".

Rachel Schneider jest profesjonalną biegaczką średniodystansową. Dziewięciokrotna All-American w torze, w 2015 roku zajęła trzecie miejsce na USA Indoor Track & Field Championships i piąte na USA Outdoor Track & Field Championships, oba w mili. Ostatnio odebrała zwycięstwa w Aetna Falmouth Elite Mile i The Brooklyn Mile.

"Nie liczy się krytyk, nie liczy się człowiek, który wskazuje, jak silny człowiek się potyka lub gdzie wykonawca czynu mógłby go lepiej wykonać. Zasługa należy się człowiekowi, który rzeczywiście jest na arenie, którego twarz jest pokryta kurzem, potem i krwią; który dzielnie walczy; który błądzi, który raz po raz się myli, ponieważ nie ma wysiłku bez błędów i niedociągnięć; ale który rzeczywiście stara się dokonać czynów; kto zna wielkie entuzjazmy, wielkie nabożeństwa; kto poświęca się godnej sprawie; kto w najlepszym razie zna w końcu triumf wysokiego osiągnięcia, a kto w najgorszym, jeśli ponosi porażkę, to przynajmniej ponosi porażkę podczas wielkiej odwagi, tak że jego miejsce nigdy nie będzie wśród tych zimnych i bojaźliwych dusz, które nie znają ani zwycięstwa, ani porażki.”

- Theodore Roosevelt

Historia kryjąca się za jej ulubionym cytatem: Theodore Roosevelt sprawował urząd jako 33. gubernator Nowego Jorku, 25. wiceprezydent i 26. prezydent Stanów Zjednoczonych. Ten cytat pochodzi z przemówienia, które wygłosił po zakończeniu swojej prezydentury, wygłoszonego w Paryżu w 1910 roku.

Dlaczego to ją porusza: Ten cytat inspiruje mnie do bycia odważną i skupiania się na osobistych celach i przemyśleniach, a nie na opiniach czy oczekiwaniach innych."

Alison Désirjest założycielką Harlem Run, ekipy biegowej łączącej społeczność biegową w Nowym Jorku. Zyskała rozgłos w 2017 roku, kiedy połączyła aktywizm i sporty wytrzymałościowe, organizując akcję non-profit #Run4AllWomen. Désir przebiegł 240 mil z Nowego Jorku do Waszyngtonu, D.C., i poszedł dalej, aby zebrać ponad 100K dolarów dla Planned Parenthood.

"To zwykle zaraz po tym, jak myślimy, że dosłownie nie możemy wziąć jednej chwili więcej niepewności lub oczekiwania lub presji lub rozczarowań ... że to się dzieje".

- Unknown

Dlaczego to ją porusza: "Uwielbiam ten cytat i stwierdzam, że odnosi się on do wszystkich obszarów mojego życia - czy to w treningu maratońskim, w kontekście zawodowym, czy w relacjach. Cierpliwość i wytrwałość są ważnymi filarami, aby osiągnąć cokolwiek znaczącego, a ten cytat przypomina mi o tym! Napisałem ten cytat na mojej tablicy wizji na 2018 rok i widzę go codziennie jako przypomnienie."

Frezer Legesse jest profesjonalnym milerem. Półfinalista prób olimpijskich z 2016 roku biega mocno i osiągnął osobisty najlepszy wynik w 10K w zeszłym roku podczas Peachtree Road Race w Atlancie, Georgia. Kiedy nie trenuje, jest głównym trenerem biegów przełajowych w Mt. Saint Mary Catholic High School w Oklahoma City, Oklahoma.

"Poświęć to, co dobre, dla tego, co wielkie".

- Unknown

Dlaczego to go porusza:Uwielbiam ten cytat, ponieważ dzięki niemu mam motywację przez cały czas. Wierzę, że wielkość jest podróżą, a nie celem; w trakcie podróży musimy pozostać zmotywowani i wciąż sięgać po więcej, aby zmaksymalizować nasz prawdziwy potencjał. Musimy być w stanie poddać się i poświęcić to, co dobre, aby osiągnąć to, co wielkie".

Amanda Brooks jest trenerem biegania, który zapisał ponad 20 000 mil biegowych. Jest także głosem stojącym za popularną stroną internetową Run To The Finish. Zaczęła biegać jako część podróży odchudzającej i pobiegła swój pierwszy wyścig - półmaraton - w 2002 roku. Od tego czasu nie przestała biegać i ukończyła wiele maratonów.

"Silniejsza i silniejsza z każdą milą".

- Nieznany

Dlaczego to ją porusza: "Ten cytat pomaga mi podczas długich biegów nieustannie powtarzać sobie, że nie tylko mogę to zrobić, ale też czuję się świetnie, robiąc to. To była lekcja, którą odebrałam, słuchając audiobooka Tony'ego Robbinsa podczas 20-milowego biegu treningowego wiele lat temu."

0 Shares