5 trendów w kolarstwie, które należy obserwować w 2019 r.

Podczas dokonywania krytycznych wyborów dotyczących prezentów świątecznych, rowerów wyścigowych i mody na przyszłoroczny sezon jeździecki, upewnij się, że znasz pięć trendów, które zdominują kolarstwo w przyszłym roku.

W tym roku jazda po szutrze jeszcze bardziej się rozwinie. Twój lokalny klub rowerowy zacznie organizować przejażdżki po mieszanym terenie (jeśli jeszcze tego nie zrobił). Te wydarzenia są mile widziane na wszystkich poziomach rowerzystów i mogą być wykonywane jako początkujący lub jako profesjonalista, co powinno być bardzo pomocne w uzyskaniu więcej ludzi na rowerach. Jeśli chodzi o duże wyścigi, Dirty Kanza, jeden z najdłużej trwających wyścigów żwirowych, został kupiony przez firmę, która jest właścicielem słynnego wyścigu rowerów górskich Leadville 100, co świadczy o sile przebicia i potencjale biznesowym tej dyscypliny. Z drugiej strony, pojawia się wiele nowych imprez, a miłośnicy żwiru szybko łapią okazję, by znaleźć kolejną gorącą imprezę, zanim stanie się ona zbyt popularna. Steamboat Springs i Vermont Overland to dwie imprezy, które warto obserwować. (Ale nie mówiłem ci!)

Opony bezdętkowe są dostępne od wielu lat dla rowerzystów górskich, ale nie przyjęły się w innych dyscyplinach. W 2019 roku szukajcie więcej rowerów szosowych, szutrowych i crossowych z technologią bezdętkową. Duży nacisk na technologię opon bezdętkowych wynika z popularności kolarstwa przygodowego i szutrowego. Aby zabrać rower w teren, musisz wiedzieć, że będzie Ci wygodnie, bezpiecznie i niezawodnie dotrzesz do domu na obiad (lub z powrotem na czas na ceremonię wręczenia podium).

Opony w większości dyscyplin stają się coraz szersze, ponieważ kolarze przekraczają granice możliwości rowerów, a technologie takie jak bezdętkowe, szersze obręcze i hamulce tarczowe pozwalają na więcej eksperymentów z oponami. Jeśli nadal używasz opon o tej samej szerokości, co pięć lat temu, rok 2019 jest rokiem, w którym warto zrobić kilka badań i wypróbować większą oponę.

Podczas gdy jesteś albo bardzo podekscytowany, albo bardzo zdenerwowany na temat rowerów z silnikami elektronicznymi, lub E-bikes, rzeczywistość jest taka, że te rowery są ogromne dla przemysłu rowerowego i mają potencjał, aby przynieść jazdę na rowerze znacznie większej liczbie osób. Począwszy od rowerów współdzielonych, poprzez osoby dojeżdżające do pracy, aż po profesjonalistów enduro, którzy zyskują dodatkowe przejazdy na technicznych zjazdach. W 2019 roku rowery elektryczne będą sprzedawane w większej liczbie miejsc i oferowane w niższych cenach, ale będą również coraz lżejsze, będą mogły jeździć dalej i będą bardziej wydajne w wyższych przedziałach cenowych.

Podczas gdy koncepcja aerodynamiki w kolarstwie jest starą nowiną, możliwość zabrania ze sobą aerodynamicznego sprzętu - który działa - na zwykłe przejażdżki jest naprawdę ekscytująca. Aerodynamiczne akcesoria to między innymi kaski, które nie wyglądają szałowo i nie wymagają idealnej postawy. Trek Ballista i Specialized Evade to dwa popularne przykłady kasków, w których możesz często jeździć. Używam kasku aero w chłodniejsze dni i za każdym razem, gdy muszę jechać szybko, nawet na niektórych trasach rowerów górskich.

Rowery aero, takie jak Scott Foil czy Trek Madone, są coraz lżejsze i bardziej wytrzymałe. Wiele modeli podąża za trendem stosowania hamulców tarczowych we wszystkich rowerach szosowych, co sprawia, że jest to wszechstronna kategoria rowerów. Niezależnie od tego, czy chcesz jeździć szybko, czy odkrywać stare drogi, te rowery są gotowe do codziennej przygody.

Imprezy, które nie są oficjalnymi wyścigami, stają się dość powszechne. Może być podium, ale większość uczestników przyjeżdża tam dla wrażeń. Wydarzenia te obejmują wyścigi szutrowe, etapowe wyścigi rowerów górskich lub maratony, a nawet gran fondos. Imprezy te oferują szeroki zakres wyzwań, ale skupiają się na doświadczeniu z wystarczającą ilością przygód i imprez na mecie, aby stworzyć wspaniały weekend. Ten model uczestnictwa będzie jeszcze większy w 2019 roku z większością wydarzeń, które się wyprzedają, więc powinieneś zarejestrować się na wydarzenia takie jak Moab Rocks lub Quebec Single Track Challenge, zanim się wyprzedadzą.

0 Shares