5 innowacyjnych sposobów na trening crossowy dla rowerzystów

Rowerzyści są notorycznie trudni do pozbycia się rowerów. Niezależnie od tego, czy jesteś w stanie jeździć na świeżym powietrzu przez cały rok, czy jesteś zmuszony do korzystania z inteligentnych trenażerów, warto rozważyć inne zajęcia, aby zwiększyć swoją kondycję i pracować nad swoimi ograniczeniami.

1

WZMOCNIJ SIĘ

Większość innych sportów (np. narciarstwo biegowe i sporty drużynowe) poświęca dużo czasu na trening siłowy, który może obejmować zwinność, równowagę, trening rdzenia i tradycyjne podnoszenie ciężarów. Jednak kolarze często wahają się przed treningiem siłowym, ponieważ obawiają się przybrania na wadze i zbytniego obolałego organizmu. Dzięki odpowiedniemu planowi można jednak uniknąć tych obaw. W rzeczywistości trening siłowy może poprawić wyniki kolarskie, a my widzimy, że najlepsi sportowcy, tacy jak mistrzowie świata w kolarstwie górskim Nino Schurter i Kate Courtney, regularnie stosują trening siłowy.

2

DODAJ CIEPŁA

Adaptacja cieplna polega na spędzaniu czasu w gorącym otoczeniu, w tym w saunach, jacuzzi i gorącej jodze, i jest to rosnący trend. Ostatnie badania wykazały, że częstsze i dłuższe kąpiele w saunie były związane z lepszym zdrowiem ogółu społeczeństwa. Jeśli masz dostęp do gorącego środowiska, skorzystaj z tego dodatkowego "treningu", zwłaszcza jeśli sprawia Ci to przyjemność. Szansa na siedzenie w miejscu i czerpanie korzyści psychicznych, jeśli nie również zdrowotnych i kondycyjnych, jest kusząca - nie wspominając o tym, że jest to wymówka, aby pozostać wyjątkowo ciepłym, gdy na zewnątrz jest wyjątkowo zimno.

3

TRENUJ SWÓJ UKŁAD ODDECHOWY

Może to zabrzmi dziwnie, ale istnieją istotne dowody na to, że trening oddechowy - ćwiczenie mięśni oddechowych i wzorców oddychania - może poprawić Twoją wydajność. Badania sugerują, że trening ten może powodować adaptację mięśni oddechowych (podobnie jak nogi adaptują się do pedałowania) i że może zmniejszyć się postrzeganie zadyszki i wysiłku. Biorąc pod uwagę badania, a także nacisk, jaki dyscypliny takie jak joga i trening siłowy kładą na oddychanie, plus oczywisty związek naszego oddechu z paniką i stresem, koncepcja ta ma wiele do zaoferowania.

Zanim wydasz zbyt dużo pieniędzy na urządzenia do treningu oddechowego, takie jak Power Lung czy Spirotiger, spróbuj zajęć jogi, pływania z oddychaniem obuocznym i ćwiczenia oddychania przez nos w pozycji leżącej, czołgającej się, stojącej i w końcu podczas pedałowania na rowerze (z łatwością). Trening siłowy z naciskiem na prawidłowe oddychanie również może być skuteczny.
Jeśli jesteś kimś, kto ma bardzo płytki lub głośny oddech, astmę lub zauważyłeś, że uderzasz w plateau wydajności, warto skonsultować się z trenerem lub innym profesjonalistą, aby sprawdzić, czy trening oddechowy jest czymś, co może być warte dalszej inwestycji.

4

WALK

Kolarze nie są jedynymi sportowcami, którzy mają tendencję do pomijania chodzenia, ale ponieważ jesteśmy ludźmi, warto rozważyć zwiększenie swojej dziennej wydajności pracy w uzupełnieniu do treningu kolarskiego. Można to robić przed lub po jazdach (w hali lub na zewnątrz), a efektem jest zwiększenie wydajności pracy i wydłużenie czasu trwania ćwiczeń aerobowych. Jeśli wykonasz ten sam trening kolarski co w zeszłym roku, ale zwiększysz ilość spacerów w tym roku, by załatwić sprawy, dojechać do pracy i spędzić czas z rodziną, znajdziesz więcej kondycji na rowerze.

5

ZMIEŃ KLASĘ SPIN

Próbując różnych klas ćwiczeń może być dobrym sposobem, aby wymieszać rzeczy i nauczyć się nowych rzeczy. Często znajdziesz naprawdę świetnego instruktora, nowe pomysły na treningi i zwiększysz swoją motywację do ćwiczeń. Jeśli zapolujesz w swojej okolicy, prawdopodobnie będziesz w stanie znaleźć kilka nowych wariacji na temat spin class, takich jak zajęcia specyficzne dla kolarstwa, które używają inteligentnych trenerów, aby przeprowadzić Cię przez trening oparty na mocy. Istnieje kilka powiązanych klas, takich jak te wykorzystujące rowery typu fan, które łączą rower do ćwiczeń z uchwytami, które można pchać i ciągnąć, oraz zajęcia cardio dla całego ciała, takie jak VersaClimber lub zajęcia na drabinie Jakubowej. Zajęcia te sprawiają, że zwykłe pedałowanie na rowerze wydaje się łatwe.

0 Udziały