5 filmów o pływaniu

Okres samoizolacji uwolnił czas, który polecamy poświęcić na inspirację i motywację do ćwiczeń nawet teraz! Wróćmy do basenów silniejsi fizycznie i psychicznie.

Dokonaliśmy niewielkiego wyboru filmów z pływania.

Wszystko rozstrzyga się w jednej chwili (ZSRR, 1979)

Bohaterka filmu ma wyjątkowy talent pływacki, który pozwala jej z łatwością ustanawiać rekordowe czasy podczas treningów w "domowym" basenie. Ale na zawodach przy pełnej sali, dziewczyna nie może pokonać bariery strachu. Czy uda jej się z nim walczyć i wygrać międzynarodowe zawody?
Ciekawa fabuła, świetna gra aktorska (nic dziwnego przy takiej obsadzie), gdzie nie wszystko leży na wierzchu, ale jest okazja do zastanowienia się i przemyślenia! Film ten jest szczególnie polecany tym, którzy lubią powracać do filmów radzieckich.

Pod prąd (Australia, USA, 2003)

Niesamowita opowieść o marzeniach, ambicjach i rodzinie, oparta na biografii słynnego australijskiego pływaka Anthony'ego Fingletona.
Nawet tak niezwykłemu talentowi, może być trudno uwierzyć we własne możliwości. Aby zdobyć nieosiągalny dotąd szczyt i udowodnić, że jest najlepszy, będzie musiał wygrać swoje bitwy z najbliższymi mu osobami i tymi, którzy są mu drodzy.
Anthony jest byłym pływakiem z Australii, który zdobył srebrny medal na Igrzyskach Brytyjskich i Wspólnoty Narodów w 1962 roku. Został zaproszony do udziału w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1964 roku, ale zamiast tego otrzymał stypendium szkoleniowe z Harvardu, gdzie trenował z lokalną drużyną pływacką. Brał udział w realizacji filmu jako scenarzysta.

Baywatch (USA, 2006)

Bohaterem filmu jest legendarny pływak i ratownik Ben Randall. Kiedyś stracił całą swoją załogę w dziwnym wypadku. Starając się o tym zapomnieć i odnaleźć siebie, Ben wstępuje do straży przybrzeżnej. Tam musi szkolić młodych ratowników. I tam też natrafia na młodą i utalentowaną, ale upartą pływaczkę. Ben trenuje Jake'a, a następnie dwóch z nich kieruje się na Alaskę, na Morze Beringa, gdzie Jake staje przed poważnym wyzwaniem.
Wspaniała i błyskotliwa gra aktorów nie pozostawi Was obojętnymi, a sam film wart jest obejrzenia i ponownego obejrzenia. Pełen dramatyzmu film nie pozostawi Was obojętnymi.

Duma (Niemcy, USA, 2007)

Głównym bohaterem filmu Pride jest Jim Ellis (Terrence Howard). Kiedyś był obiecującym pływakiem, ale raz nie mógł się powstrzymać i wziął ostry odwet na zawodach, gdy nie wpuszczono go ze względu na kolor skóry.
Od tego czasu życie Jima zaczęło się psuć: musiał zrezygnować z uprawiania sportu wyczynowego, nie dostał stypendium na studia, nie zdobył zawodu i musiał zadowolić się dorywczą pracą. Giełda pracy daje mu wolne miejsce w centrum sportowym dla nastolatków w ubogiej dzielnicy Filadelfii. Wtedy właśnie zaczyna się historia pierwszej afroamerykańskiej drużyny pływackiej w mieście.

Jak delfin (Włochy, 2011)

Historia utytułowanego pływaka, który z powodu problemów zdrowotnych zmuszony jest przerwać sportową karierę. Trudna decyzja, która prowadzi go do zawodu trenera. Jego stażyści to grupa chłopców o skomplikowanych życiorysach. Film inspirowany jest historią dwukrotnego mistrza olimpijskiego w pływaniu Domenico Fioravantiego, który porzucił sport z powodu choroby serca.

Miłego oglądania!