4 sposoby na włączenie jazd grupowych do treningu

Gdy rowerzyści zaczynają trenować w celu osiągnięcia celu, nagle muszą zrównoważyć czas jazdy z jazdą zorganizowaną i grupową. Jazda w grupie, smart-trainery, zajęcia spinningowe i cotygodniowe wyścigi mogą być świetnym bodźcem i z pewnością są zabawne, ale zbyt często nie zapewniają wytrzymałości i intensywności, których potrzebujesz, aby rozwijać swoją sprawność kolarską.

Sposób wplatania przyjemnych przejażdżek zależy od Twoich celów: olimpijczyk ma mniej swobody niż weekendowy wojownik, ale obaj sportowcy mają na nie miejsce. Planowanie i koncentrowanie się na czasie ciężkich, długich i łatwych dni pomoże Ci zrównoważyć cele treningowe z jazdą w grupie.

1

PLANUJ Z WYPRZEDZENIEM

Jeśli pracujesz z trenerem, wszelkie przejażdżki grupowe, które chcesz odbyć, powinny zostać omówione i zaplanowane jako część strategii przygotowań. Przewiduj zmniejszenie liczby jazd grupowych w tygodniu, a jeśli planujesz jazdę w grupie, dodaj dodatkowy czas lub usiądź w grupie. W ostatnich kilku tygodniach przed zawodami pomiń jazdę, aby skupić się na bardzo konkretnej pracy i wystarczającej regeneracji.

Zaplanuj swój trening w tygodniowym kalendarzu, aby zmaksymalizować ograniczony czas treningu i upewnić się, że optymalizujesz swój plan wokół obowiązków rodzinnych i zawodowych. Gdy już będziesz miał nakreślone granice swojego kalendarza, zobaczysz dobry dzień lub weekend na długie przejażdżki. Intensywność jazdy w grupie może wahać się od łatwych przejażdżek towarzyskich do krótkich, ciężkich powtórzeń na wzgórzu, więc rozważ ich czas, aby zoptymalizować inne dni. Jeśli przejażdżki grupowe są trudne, weź dzień wolny przed i zrób dłuższą przejażdżkę wytrzymałościową dzień później.


CZYTAJ WIĘCEJ > JAK POPRAWIĆ SWOJĄ JAZDĘ NA ROWERZE DZIĘKI DZIENNIKOWI TRENINGOWEMU


2

POGÓDŹ SIĘ Z NIEREGULARNYMI TYGODNIAMI

Ponieważ Twoje życie i harmonogram jazdy w grupie jest specyficzny dla Ciebie, warto zrezygnować ze standardowych poniedziałkowych i piątkowych dni wolnych, aby zoptymalizować swój kalendarz. Odejdź od 7-dniowego tygodnia i myśl w 2-4-dniowych blokach treningowych. Jeśli masz środową jazdę grupową, powinieneś wziąć wolne we wtorek i pojeździć w poniedziałek. Upewnij się, że te bloki są zgodne z wzorcem "hard-easy-off". Rzadko zdarza się, by sportowcy dobrze czuli się w ciężkich dniach, więc unikaj interwałów dzień po jeździe grupowej.

3

JEŹDZIJ PRZED, PO I WYCHODŹ WCZEŚNIEJ

Jeśli bierzesz udział w bardziej towarzyskiej przejażdżce, rozważ dodanie czasu przed lub po, aby wykonać ukierunkowany trening przed dodaniem czasu na wytrzymałość w grupie. Jazda do i z ogólnie łatwej jazdy w grupie sprawia, że długi dzień w siodle jest o wiele łatwiejszy do zmotywowania. Dodanie interwałów przed lub po jeździe w grupie pomaga doświadczonemu sportowcowi uzyskać trening, którego potrzebuje i trochę czasu na spotkania towarzyskie. Przygotuj się do tego i upewnij się, że jesteś w stanie rozwijać się podczas jazdy w grupie (a nie tylko przetrwać), zanim dodasz stres do dnia. Często każę zawodnikom uprawiającym kolarstwo górskie wykonywać sprinty lub powtórzenia na wzniesieniach przed 20- –40 minutowym cotygodniowym wyścigiem. Dla rowerzystów szosowych, cotygodniowa jazda krytyczna lub grupowa jest świetną okazją do zwiększenia wytrzymałości poprzez zwykłą jazdę do i z wyścigu, jako bonus może to skrócić czas spędzony w samochodzie, jeśli jedziesz z domu na imprezę lub po prostu parkujesz dalej.

4

MIEJ CEL NA JAZDĘ

Tak jak podążasz za planem, aby osiągnąć sukces w przyszłym wyścigu, ważne jest, aby mieć cel dla każdej jazdy grupowej. Każdego dnia możemy pracować, aby przeżyć część naszego wyścigu, poprawić pewną umiejętność lub poprawić kondycję. Celem jazdy może być dobra zabawa, ale może również obejmować taktykę, taką jak pozostanie w grupie prowadzącej przez pierwsze okrążenie, siedzenie w pierwszej godzinie wyścigu krytycznego lub osiągnięcie określonej mocy na treningu. Są to małe cele, które mogą być włączone do zabawnych jazd grupowych. Aby przyspieszyć wyznaczanie celów, upewnij się, że oceniasz, jak przebiegają Twoje dni i tygodnie. Można to robić codziennie w dzienniku treningowym lub po prostu w niedzielę, gdy planujesz tydzień do przodu w kalendarzu.

0 Udziały