4 sekrety jazdy na rowerze, dzięki którym stracisz tłuszcz z brzucha

Ćwicząc rutynowo, nie widzisz rezultatów odchudzania, których szukasz, co może być frustrujące. Jazda na rowerze jest świetnym sposobem na utratę wagi, ponieważ jest mało aktywna i spala mnóstwo kalorii, ale musisz zrobić coś więcej niż tylko wsiąść na rower i pojeździć.

Oto cztery sposoby, dzięki którym rowerzyści mogą spalić więcej tłuszczu i zrzucić zbędne kilogramy z talii - od skoncentrowania się na treningu i wykonywania odpowiednich rodzajów ćwiczeń po zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu.

OSTRO DO PRZODU

Kluczem do utraty wagi jest bycie konsekwentnym w codziennych treningach. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, aby poświęcić go na trening, udowodniono, że zwiększenie tempa pozwala skuteczniej spalać tłuszcz na rowerze i pobudza metabolizm w ciągu 12 godzin po treningu.

Trening interwałowy o wysokiej intensywności (HIIT) jest jednym ze sposobów, by tak się stało, a dobra wiadomość jest taka, że treningi te można zazwyczaj wykonać w ciągu zaledwie 30-45 minut. Trenażer wewnętrzny, rower stacjonarny lub lokalna klasa spinningowa to dobre opcje dla treningów HIIT ze względu na wygodę i bezpieczeństwo podczas jazdy z dużą prędkością.

JEDŹ WOLNIEJ

Mimo, że ostry trening ma swoje zalety, w rzeczywistości trening interwałowy lub HIIT powinien stanowić tylko około 20% Twoich tygodniowych treningów, aby uniknąć kontuzji. Pozostałe 80% treningów powinno być długimi, powolnymi odcinkami, po których łatwiej się zregenerować i spalić mnóstwo kalorii.

Dąż do tego, by większość treningów wykonywać przy około 70% maksymalnego tętna, czyli w strefie 2, przez około dwie godziny. Jeśli nie masz lub nie używasz monitora tętna, jest to blisko 6 na 10 w skali odczuwanego poziomu wysiłku. W miarę poprawy kondycji, wydłuż czas treningu podczas jednej lub dwóch przejażdżek do ponad 3 godzin, aby uzyskać maksymalne spalanie tłuszczu.

JAZDA NA CZCZO RANO

Bez względu na to, czy chodzi o poranny dojazd do pracy, czy łatwą przejażdżkę przed pracą, jazda na czczo może przyspieszyć spalanie tłuszczu. Dzieje się tak dlatego, że kiedy nie jesteś na czczo, twoje ciało spala węglowodany i zapasy glikogenu, zanim zaczniesz używać tłuszczu jako paliwa.

Z drugiej strony, kiedy jesteś na czczo, poziom glikogenu jest niski i organizm wykorzystuje tłuszcz do zasilania treningu. Optymalny zakres dla przerywanego postu jest 12-16 godzin, więc jeśli planujesz ćwiczyć rano o 8 rano, trzeba będzie unikać wszelkiego jedzenia i napojów innych niż woda z co najmniej 8 p.m. noc przed. Pamiętaj, że jazda na czczo jest najlepsza w przypadku krótszych treningów, trwających mniej niż 2 godziny, aby uniknąć zadyszki.

ŚPIJ WIĘCEJ

Poza tym, że jest korzystne dla regeneracji po treningu i zapobiegania urazom, uzyskanie zalecanej ilości snu każdej nocy może faktycznie zmniejszyć stres i promować utratę wagi. Spanie w mniejszej ilości niż zalecana sprawia, że mimo wysiłków treningowych zachowujesz wagę.

Zamiast zostawać i podjadać, oglądając telewizję do późna w nocy, jedź ciężko w ciągu dnia, abyś był zmęczony i kładł się wcześnie do łóżka, a następnie przesypiał osiem godzin w nocy, aby osiągnąć swoje cele związane z utratą wagi. Będąc dobrze wypoczęty również sprawia, że łatwiej jest wstać rano i dostać swój trening w przed głową do pracy, dzięki czemu opcja pominięcia treningu mniej prawdopodobne.

0 Udziały