4 proste mierniki do śledzenia treningu na rowerze górskim

Kolarstwo górskie zawsze przesuwało granice technologii w zakresie konstrukcji zawieszenia i ram, ale wykorzystanie danych było, przynajmniej historycznie, ograniczone w porównaniu do kolarstwa szosowego. Jest to prawdopodobnie spowodowane trudnymi warunkami, zmiennymi ruchami pedałowania i wymaganiami stawianymi przez ten sport całemu ciału.

Pomimo tych wyzwań, istnieją proste wskaźniki, które możesz śledzić i dostosowywać w swoim treningu, a które są bardzo blisko związane z wydajnością kolarstwa górskiego. Czas spędzony poza trasą, ilość pokonywanych wzniesień i moc krótkoterminowa są łatwe do śledzenia, a także do dostosowania w treningu, aby zobaczyć poprawę wyników w kolarstwie górskim.

1

GODZINY JAZDY POZA TRASĄ

To może wydawać się proste, ale zamiast myśleć tylko o godzinach jazdy w tygodniu, rozważ skupienie się na godzinach spędzonych poza trasą. Dla większości sportowców, wzrost czasu spędzonego poza trasą odpowiada większej sprawności i umiejętnościom technicznym. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku początkujących i początkujących sportowców, którzy gromadzą umiejętności i komfort jazdy w terenie, w tym zdolność do efektywnego pedałowania w terenie podczas walki o przyczepność i przy niższej kadencji. Można to śledzić na wielu komputerach rowerowych, korzystając z różnych profili rowerowych.

Jeśli jesteś weekendowym wojownikiem i trudno Ci się dostać na szlaki w ciągu tygodnia, możesz w każdym tygodniu przejechać się na rowerze górskim po lokalnych parkach i ścieżkach miejskich, włączając w to interwały na wzniesieniach i ćwicząc umiejętności techniczne, aby zyskać więcej czasu na jeździe na rowerze górskim i popracować nad wieloma przydatnymi umiejętnościami. Weekendowa długa przejażdżka może być lepiej spędzona na rowerze górskim niż szosowym, przynajmniej w niektóre tygodnie, zwłaszcza jeśli jest to jedyna jazda na rowerze górskim w tygodniu.

2

KLIMBING

Większość rowerzystów górskich chce wspinać się szybciej. Istnieje wiele interwałów i treningów, które sprawią, że będziesz wspinać się szybciej, ale prostym pierwszym krokiem jest śledzenie i zwiększanie ilości, którą się wspinasz, a więc ilości, którą ćwiczysz podczas wspinaczki. Może to oznaczać dodanie treningu interwałowego na wzniesieniach zamiast treningu krytycznego i zrobienie weekendowej jazdy po pagórkach zamiast płaskiej i szybkiej jazdy. Dla niektórych sportowców może to wymagać jazdy w pagórkowate miejsce na dzień lub dwa treningów na wzniesieniach w każdym miesiącu. Jeśli wiesz, jaka jest Twoja średnia wspinaczka w danym dniu, tygodniu lub miesiącu, możesz pracować nad tym, by wspinać się więcej w kolejnych okresach. Najprostszym sposobem na zmierzenie tego jest obserwowanie "wzniesień" na komputerze rowerowym podczas każdej jazdy i użycie narzędzia takiego jak MapMyRide do śledzenia tygodniowych i miesięcznych sum.

3

MOC KRÓTKOTERMINOWA

Podczas gdy funkcjonalna moc progowa skupia na sobie całą uwagę, bardziej intensywne czasy trwania są często zapominane, zwłaszcza gdy mamy ograniczony czas treningu i staramy się pracować umiarkowanie przez cały czas jego trwania. Chociaż nie sugeruję, że powinieneś wykonywać tylko interwały o wysokiej intensywności, warto ćwiczyć te "atletyczne" wysiłki, które mogą znacznie poprawić twoje wysiłki startowe, siłę wspinaczkową i ogólną zdolność do ścigania się na rowerach górskich. Popularne czasy trwania testów mocy - 5-sekundowe, 30-sekundowe, 1-minutowe i 5-minutowe - są pomocne, ale możesz również uzyskać wskazówkę, jak kształtuje się Twoja moc krótkoterminowa, mierząc się z czasem na kilku krótkich wzniesieniach w pobliżu domu, trenując przez miesiąc, a następnie ponawiając test na tych samych wzniesieniach.

4

POWTARZANIE SWOJEJ MOCY KRÓTKOTERMINOWEJ

Podczas gdy testowanie pojedynczego wysiłku daje Ci dobry pomysł na to, jak poradzisz sobie na początku wyścigu, rzeczywistość jest taka, że wyścigi terenowe wymagają wielu ciężkich powtórzeń, aby dotrzeć do mety z dobrą lokatą. Twój trening powinien Cię do tego przygotować, dlatego kolejną miarą, którą możesz wykorzystać do śledzenia swoich postępów, jest Twoja zdolność do utrzymania docelowej mocy (lub czasu) dla zestawu wzniesień. Możesz zrobić coś takiego jak 5 x 3 minuty lub 3-4 x 10 minut, gdzie masz na celu iść ciężko (9/10 wysiłku), ale nie tak ciężko, że nie można zakończyć zestaw interwałów. Śledząc swoje czasy i / lub waty na każdym powtórzeniu, można następnie dążyć do tego, aby iść trochę szybciej i / lub dodać kolejne powtórzenie w tempie docelowym każdego tygodnia. Podobnie jak trening siłowy, te proste zestawy mogą być świetnym sposobem na zauważenie postępów i poprawę kondycji przed docelowym wydarzeniem.

Kolarstwo górskie może obejmować wiele czynników, ale poprzez śledzenie jednego lub kilku prostych wskaźników, możliwe jest uzyskanie poczucia, jak twój trening postępuje w kierunku wyścigu docelowego. Cztery proste wskaźniki, które możesz wykorzystać to czas trwania (lub liczba dni) offroad, ile się wspinasz, Twoja moc krótkoterminowa i powtarzalna moc krótkoterminowa.

0 Udziały