4 kryteria, dzięki którym znajdziesz swojego ulubionego instruktora jazdy na rowerze

Gdy zbliża się zima, rowerzyści jeżdżący na świeżym powietrzu zazwyczaj wybierają się do domu, aby utrzymać formę. Dla tej grupy odzianej w spandex znalezienie instruktora indoor cycling, który spełni ich oczekiwania może być trudne. Dla bardziej poważnych kolarzy, jazda na rowerze halowym jako eskapizm lub zabawa cardio jest mniej ważna niż zorganizowany trening oparty na wynikach.

Wielu instruktorów nie jeździ na rowerze na świeżym powietrzu. A wiele zajęć ma nietradycyjne podejście do kolarstwa - z użyciem ciężarów, choreograficznych tańców i podkreślaniem emocjonalnego aspektu jazdy. Instruktorzy ci mówią innym językiem, który może być obcy dla osób jeżdżących w terenie. Ekspert od związków Gary Chapman opracował "Języki miłości", aby pomóc ludziom w znalezieniu idealnego partnera, a my proponujemy cztery dialekty kolarstwa halowego, na które warto zwrócić uwagę, szukając instruktora, który zadba o kondycję rowerzysty podczas zimy.

Wybierz te dialekty, które są dla Ciebie ważne. Nie bądź chciwy. Nie dostaniesz ich wszystkich.

WIEDZA

"Większość ludzi ekscytuje się meczami, ale ja muszę być podekscytowana praktyką, bo to moja klasa".
- Pat Summitt, hall of fame women's basketball coach

Większość instruktorów kolarstwa bierze jednodniowe zajęcia, aby uzyskać certyfikat. Na świeżym powietrzu krzywa uczenia się jest o wiele trudniejsza - a dobry instruktor może przekazać wiedzę wykraczającą poza broszurę. Szukaj kilku kluczowych oznak dogłębnej wiedzy:

 • Wykorzystuje zasoby zewnętrzne. Dobry instruktor będzie miał różne źródła, z których może czerpać, a także będzie rozumiał trendy w branży i przekaże tę wiedzę Tobie.
 • Omawia inne wyścigi niż Tour de France. Kolarstwo kobiet jest o wiele bardziej ekscytujące niż męski Tour. Ponieważ kobiety stanowią większość kolarzy halowych, dobry instruktor jest świadomy istnienia Gira Rosa i kobiecego Amgen Tour of California. Emocje związane z rekordem godzinnym kobiet, ustanowionym niedawno przez Vittorię Bussi, sprawdzają się podczas wysiłków wytrzymałościowych.
 • Rozumie konsolę. Chcesz, aby Twój nauczyciel potrafił wytłumaczyć waty, próg, kadencję, prędkość i wytrzymałość/dystans w terminach dla laików. Krzyczenie "Szybciej! Szybciej! Szybciej!" nie jest prawdziwym coachingiem. Pozwól, aby metryka Cię prowadziła.
 • Zapewnia zakres kadencji dla utworów. Każdy ma swoją preferowaną prędkość pedałowania. Zakresy są często dużo bardziej pomocne dla kolarzy, więc znajdź swoją własną, specyficzną kadencję w podanym zakresie, która pasuje do Twoich celów.

STRUKTURA

"Najtrudniejszą częścią wychowania dziecka jest nauczenie go jazdy na rowerze. Chwiejne dziecko na rowerze po raz pierwszy potrzebuje zarówno wsparcia, jak i wolności. Uświadomienie sobie, że właśnie tego dziecko będzie potrzebowało zawsze, może mocno uderzyć."
- Sloan Wilson, amerykański pisarz

Projektowanie zajęć jest ważnym aspektem indoor cycling. Efektywny profil stanowi wyzwanie zarówno dla układu sercowo-naczyniowego, jak i mięśniowego, zapewniając jednocześnie swobodę improwizacji dla rowerzysty.

 • Na początku zajęć należy opisać jazdę. Profil nie jest zbiorem piosenek odtwarzanych z dużą głośnością. Piosenki i ćwiczenia powinny być celowo ułożone i pozwalać na odpowiednią regenerację. Powinieneś wiedzieć, co będzie następne i dlaczego.
 • Wprowadź do profilu trochę jazdy na rowerze. Próby czasowe, pacelines, powtórzenia wzniesień, echelons ... nie ma nic złego w symulowaniu jazdy na rowerze podczas zajęć. W końcu indoor cycling został wymyślony po to, by pomóc w treningu do jazdy na świeżym powietrzu. Ten styl pozwala Ci widzieć drogę i jechać po nią.
 • Określa czas trwania. "Jak długi jest sprint?" "Ile interwałów?" Wypolerowany instruktor mówi ci z góry i pozwala ci określić swoją intensywność.
 • Zajęcia nie zawsze kończą się na sprincie. Dobrze jest coś wymieszać. Większość wyścigów nie kończy się sprintem. Tak naprawdę, finisz na wzgórzu zapewnia epickość, której sprint nigdy nie dorówna.

COACHING

"Nie liczy się to, co wie trener; liczy się to, czego nauczyli się jego zawodnicy".
- Winston Churchill, były premier Wielkiej Brytanii

Dobry instruktor przekazuje informacje, które pozwalają jeźdźcom dowiedzieć się czegoś o sobie. Po 5-6 zajęciach, kolarz powinien mieć głębsze zrozumienie swoich możliwości rowerowych.

 • Trzyma się kilku głównych punktów. Badania wykazały, że człowiek jest w stanie zapamiętać 5-9 informacji w danym momencie. Jest to powód, dla którego numery telefonów mają siedem cyfr. Dobry trener przekazuje Ci tylko tyle informacji, ile potrzebujesz. Zbyt dużo gadania oznacza, że więcej tracisz niż zachowujesz i nie potrafisz skupić się na żadnym kluczu.
 • Opisuje wysiłek w sensowny sposób. Niezależnie od tego, czy jest to skala numeryczna, tętno, waty/FTP czy wskaźnik odczuwanego wysiłku (RPE), dobry trener wie, że pot nie jest metryką.
 • Mówi o efektywnym oddychaniu. Jazda na rowerze nie polega na traceniu oddechu przy każdym utworze. Dobry instruktor dzieli się technikami pozwalającymi na ciężką pracę przez długi czas bez zatrzymywania się na odpoczynek co minutę. Oddychanie przeponowe nie jest tylko dla jogi.

MOTYWACJA

"Ta, której uda się zdobyć mistrzostwo w jeździe na rowerze, zdobędzie mistrzostwo w życiu".
- Frances E. Willard, "How I Learned to Ride the Bicycle" (Jak nauczyłam się jeździć na rowerze), 1895 r.

Obracanie pedałami bez ruszania się z miejsca to trudna propozycja. Dobry instruktor łagodzi ten dyskomfort.

 • Muzyka, która się z tobą zgadza. To proste: Zła muzyka, zły trening.
 • Rozmowy o długoterminowych celach na zajęciach. Jazda na rowerze przynosi ogromne korzyści dla ludzkiego ciała. Tych korzyści nie osiąga się na jednych 45-minutowych zajęciach.
 • Wprowadza entuzjazm do sali. Poprzez rekwizyty, opowiadanie historii, odpowiednie żarty lub po prostu radość z jazdy ... instruktor nadaje ton grupie - a jego osobowość powinna pasować do twojej i być częścią powodu, dla którego chcesz uczestniczyć w zajęciach.
 • Zapewnia doświadczoną wiedzę. Instruktor, który mówi z doświadczenia ma pewną pamięć podręczną, do której rowerzyści mogą odnosić. Rozumieją oni, że sprint to tylko 1% jazdy na rowerze. O wiele ważniejsze jest przygotowanie do sprintu.

Jak więc znaleźć odpowiedniego instruktora bez chodzenia na kilka kiepskich zajęć? Porozmawiaj z innymi instruktorami lub innymi kolarzami. Przeszukaj media społecznościowe. Wyślij e-mail do ośrodka. Gdy znajdziesz kogoś, kto mówi w twoim dialekcie, pamiętaj, aby dać im znać i rozpowszechnić słowo.

0 Udziały