4 kroki, aby w pełni wykorzystać jazdę na rowerze w pomieszczeniach zamkniętych

Gdy liście zmieniają kolor, temperatura spada, a światło dzienne słabnie, wielu kolarzy zaczyna przenosić swoje treningi do pomieszczeń zamkniętych. Aby być gotowym na trening w środku tej zimy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, które zapewnią, że Twoja "jaskinia bólu" będzie w najlepszej formie.

1

OKREŚL SWÓJ CEL

Jeśli Twoje cele nie są do późniejszego sezonu w przyszłym roku, możesz rozważyć opóźnienie jazdy w pomieszczeniach na korzyść czasu spędzonego poza rowerem. Jeśli poprzedni sezon był dość wymagający, zwykle konieczny jest okres przerwy przed stopniowym wprowadzeniem treningów specyficznych dla kolarstwa w 2-3 sesjach tygodniowo, przy jednoczesnym budowaniu kondycji poprzez trening przekrojowy i siłowy. Dla tych sportowców ustawienie trenażera jest mniej ważne i bardziej otwarte na zmienność. Być może będziesz ustawiał swój trenażer na każdą jazdę, zamiast korzystać z dedykowanego pomieszczenia, lub używał zajęć spinningowych jako uzupełnienia.

Jeśli masz śmiały cel na przyszły rok, szczególnie ten na początku sezonu, trening w hali będzie ważniejszy, aby pomóc Ci rozwinąć formę na czas przed wczesnym wyścigiem. Tacy kolarze będą musieli częściej jeździć w pomieszczeniach zamkniętych, stosując w miarę możliwości trening przekrojowy, aby uzupełnić czas i skupienie, które mogą poświęcić na jazdę w pomieszczeniach zamkniętych. Dla tych klientów, dedykowane miejsce na trenażerze i konkretny plan są ważne, aby zapewnić im postęp w kierunku ich wielkiego celu w odpowiednim czasie.

2

ZNAJDŹ MIEJSCE

Wielu sportowców mieszka w małych mieszkaniach i nie może wydzielić specjalnego pomieszczenia dla trenera. Rozważ umieszczenie wentylatora, maty lub ręcznika, swojego trenera i związanych z nim kabli i gadżetów w dużej torbie lub pudełku, które będzie łatwo dostępne. Uporządkuj to na tyle, abyś mógł szybko się skonfigurować i nie stracił motywacji do jazdy.

Sportowcy, którzy jeżdżą przez większość dnia, zazwyczaj mają dedykowane pomieszczenie lub obszar do treningu. Zaletą takiej stałej konfiguracji jest to, że jest mniej powodów, aby unikać wykonywania treningu. Możesz założyć spodenki i zacząć pedałować. Zachęcam sportowców do dodawania mat do ćwiczeń, sprzętu do treningu siłowego, a nawet innych maszyn cardio do ich sali ćwiczeń, aby umożliwić większą różnorodność i pomóc uzyskać niektóre korzyści z treningu krzyżowego.

Spróbuj wykonać 5-minutową rutynę rdzenia / siły, a następnie 5 minut jazdy na przemian 3-6 razy, aby uzyskać zabawny i zróżnicowany trening.

3

PAMIĘTAJ, ŻE W POMIESZCZENIACH ZAMKNIĘTYCH JEST INACZEJ

Pamiętaj, że w pomieszczeniach zamkniętych nie jest tak samo jak na zewnątrz. Będzie czuć się trudniej i większość rowerzystów nie będzie naciskać tej samej mocy, co na zewnątrz. Nowsze trenażery pomagają w tym, ale przewidując niższą moc i resetując swój próg i strefy treningowe, możesz uniknąć frustracji.

Jedną z powszechnych przyczyn obniżonej mocy, którą możesz kontrolować, jest temperatura. Zaopatrz się w niesamowity wentylator (lub trzy) i staraj się zminimalizować częstotliwość wycierania twarzy ręcznikiem. Kontrolowanie temperatury pozwoli Ci osiągać lepsze wyniki i sprawi, że trening będzie przyjemniejszy. Możesz wykorzystać garaże lub nieogrzewane pomieszczenia do pomocy w chłodzeniu i zminimalizowania hałasu, którego nie chcą słyszeć śpiący członkowie rodziny.

Dzięki dostępnej dziś technologii łatwo jest się wciągnąć w pobieranie treningów, filmów i logowanie się na platformy internetowe, ale nie trać z oczu powodu, dla którego trenujesz. Możliwe jest pedałowanie, przesuwanie i słuchanie świetnej muzyki, aby uzyskać świetny trening. Jakkolwiek zaplanujesz swój trening, upewnij się, że masz plan na spędzenie czasu. Jeśli możesz podzielić trening na małe bloki lub interwały, pójdzie szybciej i pomoże Ci się skupić.

4

MIEJ PLAN

Sprawdź, które części Twoich celów i ograniczników działają tak samo dobrze lub lepiej w pomieszczeniach zamkniętych. Dla wielu sportowców, koordynacja w formie wysokich obrotów i pracy z kadencją jest doskonałym celem. Praca z niższą kadencją może być również efektywnie wykonywana w celu budowania siły lub "siły na rowerze". Stała praca nad wytrzymałością mięśniową w celu zbudowania progu jest również odpowiednia dla sportowców, którzy mogą tolerować dłuższy wysiłek.

Dla sportowców, którzy mają problemy z wpinaniem i wypinaniem pedałów, trenażer jest świetnym sposobem na popracowanie nad tym. Możesz wpinać się i pedałować jedną nogą, a następnie przełączać się co 20-40 sekund, aby pracować nad skokiem pedału i znacznie poprawić swoją zdolność do znalezienia pedału. Podobnie, zmiana biegów może być skomplikowana na zewnątrz, ale można ją skutecznie ćwiczyć przy stałym obciążeniu na trenażerze, bez obaw o kierowanie rowerem wokół przeszkód lub terenu.

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy to okazja do skupienia się na naszych celach i rozwijania umiejętności, których nie możemy łatwo osiągnąć latem. Przygotuj swoją salę treningową lub narzędzia na sukces i opracuj plan na nadchodzący sezon, zaczynając od efektywnego treningu zimą.

0 Udziały