4 europejskie destynacje rowerowe, które warto dodać do swojej listy.

Jeśli szukasz połączenia kultury, jedzenia i jazdy na rowerze, podróż do Europy jest prawdopodobnie nadal najlepszym wyborem. Oto kilka miast na i poza utartymi szlakami na rowerowe wakacje, które nadal są pełne uroku.

Jeśli chcesz trenować jak zawodowcy, Girona jest miejscem dla ciebie. Położona zaledwie kilka godzin drogi od Barcelony, Girona jest małym miastem otoczonym górami i niedaleko wspaniałych nadmorskich tras. Wypożycz rower w mieście lub przywieź swój rower szosowy lub szutrowy i przygotuj się na wiele godzin spędzonych na każdym klasycznym podjeździe w okolicy.

Els Angels jest najbardziej popularną trasą i wartą podróży dla samego widoku, ale nie daj się nabrać na to, że jest to "wielka wspinaczka". W porównaniu z niektórymi z innych wspinaczek, takich jak Rococorba, jest to puny. Samo miasto ma mnóstwo do zaoferowania, od restauracji z pysznym, ale niedrogim jedzeniem (i winem) po bardziej wyszukane miejsca z gwiazdkami Michelin i kawiarnie, takie jak La Fabrica, które obsługują zawodowych i przyjezdnych rowerzystów. Podczas gdy jest to głównie cel podróży na szosie, opcje kolarstwa górskiego w mieście są również solidne - udaj się do Bike Breaks Girona, aby wypożyczyć rower na cały dzień, jeśli chcesz wybrać się na singletrack tuż za miastem. Jeśli zostaniesz w Hiszpanii dłużej, wybierz się na Majorkę, nadmorskie centrum rowerowe, gdzie czeka na Ciebie nieco cieplejsza pogoda i równie fantastyczna jazda.

W Amsterdamie i okolicach jedna rzecz jest pewna: Oni kochają rowery. Niezależnie od tego, czy wybierzesz się na przejażdżkę wczesnym rankiem, czy o zachodzie słońca, będziesz ramię w ramię z tysiącami rowerzystów dojeżdżających do pracy lub z niej wracających, co czyni to miasto jednym z najbardziej przyjaznych rowerzystom na świecie. Poza miastem, (głównie płaskie) trasy rowerowe wokół kanałów i pól będą jednymi z najbardziej spokojnych i relaksujących, jakie kiedykolwiek wybierzesz. Jest to świetna wycieczka, jeśli podróżujesz z rowerzystą, który nie lubi wspinaczki i zjazdów, a ze wszystkich wymienionych tu opcji, jest to najbardziej miejska, więc będziesz miał bardziej tradycyjne doświadczenie turystyczne.

Położona w Toskanii, Pienza była w ostatnich latach na trasie Giro d'Italia i jest oczywistym celem podróży rowerowej. Oczywiście, w tym regionie większość miast jest przyjazna rowerzystom i oferuje wiele możliwości jazdy. Twoim głównym celem będzie prawdopodobnie jazda na tyle intensywna, by nabrać apetytu na pyszne jedzenie i picie Chianti, które jest lokalne w tym regionie. Zaledwie 20-milowa przejażdżka dzieli Cię od uzdrowiska Bagno Vignoni, znanego z dużego basenu z ciepłymi wodami termalnymi - oczywiście do regeneracji po jeździe.

Nie można wspomnieć o jeździe na rowerze w Europie i pominąć Francji. Region Prowansji oferuje niemal każdy rodzaj jazdy na rowerze, jaki można sobie wyobrazić, z oszałamiającymi drogami, podjazdami, szlakami i widokami - i jest przyjazny rowerzystom przez cały rok. Jeśli jesteś szosowcem, wspinaczka na Mont Ventoux jest absolutnym obowiązkiem, ze względu na widoki i wspaniałą perspektywę wspinaczki, ale także dlatego, że jest to miejsce, gdzie wiele wyścigów zostało przegranych i wygranych (w tym etapy Le Tour de France), więc jest to część historii kolarstwa. Dla rowerzystów liczących na spokojną jazdę, unikaj szczytu sezonu turystycznego (czerwiec-lipiec), jeśli nie znosisz tłumów, ale pamiętaj, że jeśli pojawisz się w zimie, wiele restauracji, kawiarni, a nawet hoteli jest zamkniętych na sezon.

0 Udziały