Sztuka warstw na jesienne (i wiosenne) bieganie

Ubieranie się na biegi letnie i zimowe jest proste. Gdy jest gorąco, wystarczy T-shirt lub bezrękawnik i szorty; gdy jest zimno, trzeba ubierać się warstwowo. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu do biegania między porami roku może być trudny, ponieważ bieg może rozpocząć się w temperaturze bliskiej zeru, a zakończyć w niemal balsamicznym upale. Rozwiązaniem są warstwy, które można dopasować.

Oto kilka naszych ulubionych elementów przejściowych, które pozwolą Ci się poruszać w trudnych do ubrania temperaturach jesieni i wiosny.

1

ZAINWESTUJ W KAMIZELKĘ

Wypróbuj: UA Vanish Hybrid Vest (kamizelka hybrydowa)
$70

Jeśli chodzi o utrzymanie ciepła, gdy temperatura zaczyna spadać jesienią, lub zachowanie komfortu, gdy zaczyna się wiosenna odwilż, kamizelka jest najlepszym przyjacielem biegacza. Utrzymanie ciepła jest kluczem do zachowania komfortu podczas chłodnych biegów, a kamizelka jest optymalnym elementem odzieży do biegania od jesieni do wiosny. Kamizelka pozwala Ci doskonale regulować temperaturę. Zapnij ją na całej długości, gdy zaczynasz bieg, a gdy się rozgrzejesz, podwiń rękawy i rozpinaj zamek po kilka centymetrów, aby umożliwić przepływ powietrza. (W najchłodniejsze dni zimy możesz nosić kamizelkę pod kurtką do biegania, aby zapewnić sobie dodatkową warstwę ciepła).

2

DODAJ SZEW

Spróbuj: Podstawowe rękawy na ramiona
$20

Weź lekcję od rowerzystów i zamień bezrękawnik lub koszulkę w koszulkę z długim rękawem, dodając rękawy na nieco chłodniejsze dni. Kiedy jest jeszcze ciepło, ale zaczyna się ochładzać, dodanie rękawów do letniego sprzętu daje mu kilka dodatkowych tygodni noszenia. (Są one również świetnym rozwiązaniem, gdy pakujesz się na wycieczkę, zamiast zabierać ze sobą bluzkę bez rękawów i z długimi rękawami).

3

SZUKAJ ZAMKÓW BŁYSKAWICZNYCH

Spróbuj: 1/2 Zip Long Sleeved Top
$45

Szukaj opcji z zamkami błyskawicznymi, dzięki czemu można dodać przepływ powietrza, gdy rzeczy się rozgrzewają. Kiedy jest zapięty, jest to przytulny styl turtleneck w chłodny poranek, ale można go rozpiąć, aby pozwolić powietrzu uderzyć w szyję i klatkę piersiową, aby ochłodzić cię, jak słońce zaczyna zerkać zza chmur.

4

ZNAJDŹ KURTKĘ PRZECIWDESZCZOWĄ, KTÓRA SIĘ RUSZA

Wypróbuj: UA Outrun The Storm
$90

Inwestycja w płaszcz przeciwdeszczowy przyjazny dla biegaczy to najlepszy sposób na zapewnienie sobie maksymalnego komfortu. Zaprojektowana do biegania kurtka przeciwdeszczowa ma dużo ruchu w ramionach, dzięki czemu twoje ramiona mogą się kołysać; upewnij się, że wykonasz kilka kroków podczas przymierzania. W zimie możesz pod nią założyć warstwę polaru, aby utrzymać ciepło. (Uwaga: nie zakładaj pod kurtkę przeciwdeszczową koszulki bez rękawów, chyba że lubisz uczucie plastiku przyklejającego się do skóry, gdy zaczynasz się pocić).

5

RAJSTOPY, NIE SZORTY

Wypróbuj: UA Speedpocket Run Crop
$80

Biegacze powinni za wszelką cenę myśleć o ochronie kolan i o ile temperatury nie przekraczają 65ºF lub nie bierzesz udziału w wyścigach, nie będziesz szaleć za bieganiem w rajstopach. W okresach między sezonami spodnie 7/8 crop oferują idealną przewiewność: Możesz dodać wysokie skarpety, aby całkowicie zakryć nogi, lub zdecydować się na niskie skarpety, które pozwolą na kilka centymetrów powietrza na gołe nogi. (Mężczyźni, którzy wolą biegać w workowatych szortach, mogą nadal nosić crop tight pod spodenkami do biegania, aby nie dopuścić do zamarznięcia kolan).

6

ZNAJDŹ ODPOWIEDNIE RĘKAWICZKI

Wypróbuj: UA Storm Run Liner
$30

Cienkie rękawiczki są lepsze niż grube w chłodne dni, ponieważ nie chcesz mieć spoconych dłoni przez cały bieg. Poszukaj rękawicy, która ma możliwość obsługi ekranów dotykowych, abyś nie musiał ciągle próbować jej ściągać, żeby zrobić zdjęcie na trasie biegu, i poszukaj pary, która jest wygodna przy zginaniu. Pomyśl o tym, że gdy wyjdziesz w nich na zewnątrz, poczujesz lekki chłód: Łatwo jest przesadzić, gdy temperatura spada po raz pierwszy, i skończyć w ciężkich rękawicach, które są bardziej odpowiednie na głęboką zimową zamieć niż na kilka pierwszych dni jesieni, gdy przyzwyczaisz się do chłodu w powietrzu.

7

WYGODA

Wypróbuj: Opaska na głowę UA Run ColdGear® Reactor
$25

Zrezygnuj z pełnej czapki na rzecz ciepłej opaski na głowę, która sprawi, że Twoje uszy będą przytulne w sezonie letnim. Dzięki opasce możesz ją łatwo zdjąć, gdy się ociepli i schować do kieszeni lub owinąć wokół nadgarstka, aby użyć jej jako mopa na czoło. Ponieważ uszy są głównym elementem, który chcesz utrzymać w cieple za pomocą czapki, opaska jest idealną lekką warstwą, która uzupełni Twoją jesienną i wiosenną garderobę do biegania.

0 Udziały