Sprzęt odblaskowy, którego potrzebujesz podczas biegu

Jeden z najlepszych skeczy Monty Pythona nosi tytuł "Jak nie rzucać się w oczy" i dotyczy różnych ludzi chowających się za krzakami i tym podobnych, z których każdy (w przezabawny sposób udaremniony) stara się, no cóż, nie rzucać się w oczy.

Wystarczy powiedzieć, że Twój cel, kiedy biegasz w nocy, będzie dokładnie odwrotny. Chcesz być widoczny - zwłaszcza dla każdego, kto prowadzi pojazd mechaniczny. Zła wiadomość jest taka, że kierowcy są rozproszeni jak nigdy dotąd. Dobrą wiadomością jest to, że sprzęt odblaskowy jest szeroko dostępny w coraz szerszym zakresie kategorii, dosłownie od stóp do głów. Nawet lepiej, sprzęt odblaskowy circa 2019 nie jest teraz tak jaskrawy, jak to, co nosiłeś w minionych latach. W rzeczywistości jest to nawet godne wybiegu - ale więcej na ten temat za chwilę.

Jeśli biegasz w nocy lub przed wschodem słońca - czy to dlatego, że jest to jedyny czas, jaki masz, czy po prostu dlatego, że dni są krótsze o tej porze roku - oto kilka przydatnych przedmiotów, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo na zewnątrz, w tym nowe odblaskowe podejście do trampek, które już znasz i kochasz.

1

NIEZAWODNA LATARKA CZOŁOWA

Jest wiele powodów, dla których warto mieć latarkę czołową. Może czytasz w łóżku i nie chcesz obudzić współmałżonka. Może zajmujesz się górnictwem. Ale najlepszym powodem jest to, żebyś widział, gdzie biegniesz - i żeby inni ludzie mogli Cię widzieć.

Możesz dostać dobry jeden za około 20 dolarów od swojego ulubionego sprzedawcy na świeżym powietrzu, choć niektóre opcje fancier będzie ustawić cię z powrotem 200 dolarów lub więcej. Te zazwyczaj mają Bluetooth, szereg opcji oświetlenia i są preferowane przez ludzi, którzy spędzają przyzwoitą ilość czasu na zwiedzaniu jaskiń. Niezależnie od tego, z czym pójdziesz, upewnij się, że jest wodoodporny, dzięki czemu można go zabrać w deszczu bez obaw.

Aha, i jeśli z jakiegoś powodu nie lubisz nosić czegoś na głowie podczas biegu, możesz również rozważyć noszenie staromodnej latarki - im lżejsza, tym lepiej.

2

ODBLASKOWE UBRANIA I AKCESORIA

Podczas gdy prawdziwe światło jest prawdopodobnie pierwszą i najlepszą opcją, sprzęt odblaskowy jest fajny, ponieważ: a) Wzmacnia efekt światła, które już tam jest; i b) Nie wymaga baterii ani żarówki, więc nadal będzie działać, jeśli Twoja czołówka zgaśnie.

Tak się składa, że każdy element odzieży biegowej Under Armour zawiera przynajmniej trochę elementów odblaskowych - logo, fragment tekstu, panel na koszulce, tego typu rzeczy. Choć samo w sobie nie zawsze wystarczy, by zapewnić Ci bezpieczeństwo (a dyrektor UA ds. odzieży biegowej Gabriel Rodriguez przypomina nam, że z prawnego punktu widzenia UA nie może twierdzić, że służą one bezpieczeństwu), może to być część ogólnej strategii widoczności z Twojej strony.

W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi w nauce i produkcji, można znaleźć coraz szerszy zakres produktów odblaskowych. "Kilka lat temu trudno było zrobić materiał odblaskowy" - zauważa Rodriguez, dodając, że produkcja kolorowych wersji materiałów odblaskowych nadal stanowi wyzwanie. (Jest on szczególnie dumny z nowego, czarnego materiału odblaskowego). Koszulki, spodenki, rajstopy, a nawet opaski i opaski na głowę są dostępne w szerokiej gamie materiałów i kolorów.

O tej porze roku powinieneś również zwrócić uwagę na linię produktów odblaskowych Gore-Tex, wraz z najlepiej sprzedającą się kurtką odblaskową Outrun the Storm i rajstopami kompresyjnymi, które dobrze się z nią komponują. (Jak można się domyślić po nazwie, kurtka odpycha również wodę).

Sprzęt odblaskowy to także elegancki wygląd na więcej niż jeden sposób. Jak zauważa Rodriguez, w ostatnich latach sprzęt odblaskowy stał się głównym elementem na wybiegach mody. Jeśli więc w jakiś sposób zabłądzisz ze szlaku na wybieg, nie będziesz musiał zmieniać stroju.

3

OBUWIE ODBLASKOWE

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją lub niepotrzebne, biorąc pod uwagę umiejscowienie stóp w dolnej części ciała, ale nie. "Odblaskowość w obuwiu pomaga patrzącemu zidentyfikować, że obiekt poruszający się w oddali jest człowiekiem, ponieważ ludzki wzór biegania i chodzenia jest czymś, co mózg łatwo rozpoznaje, gdy jest oświetlony w nocy" - mówi Cori Burns, UA Run Footwear Category Manager.

Podobnie jak w przypadku odzieży i akcesoriów, odrobina elementów odblaskowych może mieć duży wpływ na bezpieczeństwo. (Choć ponownie, noszenie odblaskowych butów do biegania samo w sobie nie jest wystarczającą gwarancją, że nie stanie Ci się krzywda). Podobnie jak w przypadku innych kategorii, stworzenie produktu jest zarówno sztuką, jak i nauką. "Praca z materiałami odblaskowymi wiąże się z wieloma wyzwaniami" - mówi Burns. "Ponieważ efekt odblaskowy jest tworzony przez warstwę mikroskopijnych szklanych koralików, praca z nim może być trudna z wielu powodów - ze względu na specyficzne ułożenie koralików potrzebne do prawidłowego świecenia materiału, może być trudny do zastosowania na miękkich, elastycznych materiałach. Może być również kruchy, jeśli nie dobierze się starannie rodzaju materiału, w którym osadzona jest odblaskowa obróbka."

Buty do biegania HOVR firmy Under Armour również mają wersję odblaskową, a jej materiał odblaskowy jest daleki od kruchości. "UA HOVR Phantom Reflective to wyczynowy model biegowy z odblaskiem 360" - mówi Burns. "Wybraliśmy zmieniającą kolory folię odblaskową dla bocznych paneli buta, aby naprawdę oświetlić noc. W przyszłości wszystkie nasze wyczynowe linie będą miały poziom odblaskowości 360 stopni - co oznacza, że pod każdym kątem buty są widoczne w nocy, więc wszyscy biegacze są chronieni". Mamy również kilka zabawnych momentów zaplanowanych w przyszłości, kontynuując zabawę z różnymi odblaskowymi wykonaniami, aby przemówić do bardziej "krzykliwego" biegacza - pun intended."

Forma i funkcja - nowy rok już zapowiada się świetnie.

0 Shares