Odpowiedzi na Twoje pytania dotyczące półmaratonu

Półmaratończycy mają tendencję do otrzymywania krótkiego końca kija. Wpisz w Google "jak przebiec maraton", a otrzymasz 1,4 miliona trafień. Google "jak przebiec półmaraton", a otrzymasz [mruży oczy] ... 751?

Chodzi o to, że jest wiele chwały w 26,2 milach, a nie tak wiele w 13,1. Uważamy, że to źle i każdy, kto ma zamiar spróbować swojej pierwszej połowy (w tym ten skromny pisarz) zasługuje na odpowiedzi na swoje pytania. Więc dotarliśmy do Sandry Gallagher-Mohler, trenera biegowego i dyrektora generalnego iRunTons, aby rozwiązać nasze najbardziej palące problemy.

Jeśli istnieje jeden temat, to jest to: Nie rób w dniu wyścigu niczego, czego jeszcze nie zrobiłeś. Aby uzyskać bardziej szczegółowe porady, czytaj dalej.

W CO POWINIENEM SIĘ UBRAĆ?

"Temperatury i inne warunki pogodowe odgrywają tutaj największą rolę. Chcesz znaleźć sprzęt, który przede wszystkim zapewni Ci suchość, aż po skarpetki. Tkaniny odprowadzające wilgoć i oddychające są kluczowe. Sprzęt Under Armour Reactive jest idealny, ponieważ rozgrzewa się, gdy musisz ruszyć, i chłodzi, gdy temperatura Twojego ciała rośnie, aby pomóc Ci osiągnąć idealną równowagę przez cały czas.

"FYI: Wiele dużych wyścigów na dystansie 13,1 lub pełnego maratonu zbiera wszelki sprzęt, który jest wyrzucany na linii startu i oddaje go do godnych darowizn, ale pamiętaj, aby sprawdzić przewodnik po wyścigu, aby mieć pewność, zanim zrzucisz nadmiar warstw bez osobistego szeryfa".

CO POWINIENEM JEŚĆ PRZED, W TRAKCIE I PO WYŚCIGU?

Ta kwestia jest bardzo osobista. To, jak trenowałeś, jest tym, jak powinieneś się ścigać, zakładając, że praktykowałeś odżywianie w dniu wyścigu. Ważne jest, aby nie kierować się czyimś planem żywieniowym, jeśli nie używasz tych samych marek, objętości, a nawet smaków. Może to wywołać spustoszenie w twoim układzie pokarmowym i zrujnować wyścig, do którego tak ciężko się przygotowywałeś podczas treningu.

"Ogólnie rzecz biorąc jednak, szukaj łatwych do strawienia węglowodanów jako głównego źródła paliwa przed wyścigiem. (Chyba, że stosujesz już dietę ketogeniczną, wtedy zalecenia są nieco inne). Następnie mniejsze ilości chudego białka i wysokiej jakości tłuszcze dla podtrzymania.

Podczas wyścigu używaj tego, co działa dla Ciebie, ale pamiętaj, że Twoim głównym celem jest zapobieganie niskiemu poziomowi glukozy, a nie czekanie, aż całkowicie się wyczerpie przed uzupełnieniem.

"Tankowanie po wyścigu jest kluczem do regeneracji i poczucia się tak dobrze, jak to tylko możliwe. Szukaj szybkich przedmiotów do ponownego odżywiania, takich jak proste chipsy ziemniaczane i banan na mecie, a następnie słodkie ziemniaki, ryż i seler, gdy będziesz mógł uzyskać bardziej treściwe jedzenie."

CZY POWINIENEM UŻYWAĆ ŻELI Z KOFEINĄ?

Żele kofeinowe powinny być stosowane z ostrożnością. Kofeina jako substancja może mieć działanie zwiększające wydajność, ale ważne jest również, aby nie próbować używać stymulantów do pokonania zmęczenia. Twoje serce, nerki, mózg i wątroba muszą być w stanie powiedzieć Ci, jak się czują.

JAKA JEST NAJLEPSZA RADA DOTYCZĄCA NAWODNIENIA?

"Nawodnienie jest kluczowe. Ale znowu znalezienie odpowiedniej ilości wymaga praktyki, a to oznacza używanie czegoś więcej niż tylko wody."

Uwaga redaktora: Wiele kursów zapewnia napoje bogate w elektrolity wraz z wodą. Podobnie jak w przypadku żywności i odzieży, pamiętaj jednak, że nie chcesz używać niczego, czego wcześniej nie próbowałeś.

JAK UTRZYMAĆ MOJE PAZNOKCIE U STÓP W NIENARUSZONYM STANIE?

"Haha! Paznokcie u nóg to jest coś. Wielu biegaczy nosi buty, które są o pół rozmiaru lub cały rozmiar za małe. Kup but we właściwym rozmiarze, a większość problemów z paznokciami u stóp powinna rozwiązać się sama."

0 Shares