Od kwiatów wiśni do pomników - 9 najlepszych tras biegowych w rejonie Waszyngtonu

Dla biegaczy wiosna oznacza początek sezonu startowego. Czy to bieg w Maratonie Bostońskim, czy po prostu założenie ulubione buty do biegania i wyjście na zewnątrz po raz pierwszy od jesieni, w powietrzu unosi się tyle obietnic. A dzięki kwitnącym na wiosnę kwiatom wiśni, stolica naszego kraju to pocztówkowe miejsce, by wyjść na zewnątrz, rozprostować nogi i przebiec kilka kilometrów.

Idealnym biegiem na rozpoczęcie sezonu jest Bieg Dziesięciu Mil Kwitnącej Wiśni - coroczny bieg odbywający się w kwietniu, który zbiega się ze szczytem sezonu kwitnienia wiśni w Waszyngtonie. W tym roku przypada jego 45. rocznica. Trasa biegu prowadzi biegaczy obok kultowych zabytków, od pomników Jeffersona i Lincolna do Narodowego Cmentarza Arlington i Parku Rock Creek.

Według danych z 2017 roku, uzyskanych od społeczności MapMyRun, najszybsza kobieta i najszybszy mężczyzna przebiegli 10-Miler Cherry Blossom w czasie odpowiednio 5:53 i 5:52 minuty. Zauważyliśmy również, że najpopularniejszą porą na bieg jest godzina 9 rano.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na wyścig na 10 mil lub 10K, czy też wolisz biegać samodzielnie, wyróżniliśmy najlepsze trasy biegowe - wraz z najważniejszymi statystykami - w Maryland i D.C. Szczęśliwego biegania!

RUN THE WORLD: 9 NAJLEPSZYCH TRAS BIEGOWYCH W STANIE STANACH ZJEDNOCZONYCH

Ta 1,2-milowa pętla to zalesiona ucieczka na wyspie pośrodku rzeki Potomac z widokiem na Kennedy Center - wydawałoby się, że z innego świata.

Ten półwysep, znany jako Hains Point, jest idealny do biegania podczas sezonu kwitnienia wiśni na wiosnę, ale jest także miejscem wypoczynku na świeżym powietrzu przez cały rok.

Niewiele dystansów 5K jest tak pięknych i inspirujących jak bieg wzdłuż National Mall - w otoczeniu muzeów Smithsonian, Pomnika Waszyngtona i Kapitolu Stanów Zjednoczonych.

Ta w większości płaska pętla wokół Akademii Marynarki Wojennej w Annapolis przebiega oczywiście wzdłuż muru morskiego.

Niedaleko od kampusu University of Maryland College Park, ta zalesiona, 5,2-milowa pętla jest najdłuższą w parku i biegnie po jego obwodzie.

Ta stosunkowo płaska, utwardzona pętla w Quiet Waters Park oferuje malowniczą ucieczkę wzdłuż rzeki South River, która prowadzi do Zatoki Chesapeake.

Jeśli chcesz biec wzdłuż rzeki Potomac na każdym kroku - i trafić na dwa główne zabytki - ta trasa, która obejmuje dwa przejazdy przez rzekę (przez mosty), jest najlepszym rozwiązaniem.

Jeśli chcesz pobiegać bez zabytków, ale nieco poza utartymi szlakami, ta 4,2-milowa pętla wokół rzeki Anacostia jest doskonałym kandydatem.

Zaczynając w sercu Annapolis, ta trasa to świetny sposób na poznanie stolicy stanu Maryland.

0 Udziały