Jestem biegacz, który używa MyFitnessPal na miesiąc, oto co się stało

Jestem poważnym biegaczem i większość czasu spędzam na badaniach i pisaniu o bieganiu i odżywianiu. Ale to nie znaczy, że jestem dobry w stosowaniu wszystkiego, czego się uczę do mojego własnego treningu lub diety. Tak więc, kiedy poszedłem do tego miesiąca śledzenia mojego spożycia żywności za pomocą MyFitnessPal, wiedziałem, że będzie to trudna propozycja. Musiałbym zmierzyć się z niektórymi zimnymi, twardymi faktami i musiałbym być brutalnie szczery na temat tego, co naprawdę jadłem. Mój ogólny cel: Aby zobaczyć, co się stało z moim biegu - zarówno emocjonalnie i psychicznie, plus mój ogólny fitness i skład ciała - kiedy byłem śledzenia mojego spożycia żywności.

Było to trudne zadanie, ponieważ ten miesiąc był pełen podróży - dokładnie 15 dni w drodze. Ale podróże takie jak ta są gdzie moje odżywianie i kondycja biorą nos w dół, więc miałem nadzieję, że niektóre dzienniki pomogą mi utrzymać mnie trochę bardziej uczciwy ... i mniej skłonny do zamówienia deseru (lub jeść tabliczkę czekolady w łóżku). Nie zamierzam kłamać: Dla takiego nieśledzącego jak ja, był to trudny proces. Ale po przebrnięciu przez pierwszy tydzień, stało się to łatwiejsze.

Oto siedem wskazówek opartych na moim doświadczeniu, które pomogą ci uniknąć niektórych błędów, które ja popełniłam po drodze

1. PRZYGOTUJ SIĘ Z WYPRZEDZENIEM

Z mojego dziennika pierwszego dnia: "Cóż, to jest denerwujące. Zabił trochę czasu dziś rano ustawienie (Czytaj: wysyłając sobie moje lapsed haseł) moje konto MyFitnessPal. Przeglądając zapisane posiłki na MFP - ahem, puszka Mountain Dew i masło orzechowe i kanapka z galaretką - jest jasne, że minęło trochę czasu od ostatniego logowania." Dodawanie posiłków również zajmuje chwilę, ale ponieważ jesteśmy dość konsekwentni w naszym odżywianiu, nie stanowi to wielkiego problemu. Jeśli planujesz zacząć się logować, naprawdę polecam poświęcić trochę czasu w noc przed, aby się zalogować, skonfigurować, może dodać kilka podstawowych pokarmów, które zawsze jesz. Te małe rzeczy wymagają czasu.

2. NIE OBWINIAJ SIĘ

Czy zapomniałeś zalogować posiłek lub musiałeś zalogować cheat meal, nie czuj się źle. Szczerze mówiąc, to był faktycznie ogromny blokada dla mnie przez cały miesiąc. Za każdym razem, gdy musiałam wpisać do dziennika dodatkowe ciasteczko lub kieliszek wina, bardzo się nad sobą zastanawiałam. Ale musisz być w stanie cofnąć się i spojrzeć na dziennik żywności obiektywnie, jeśli ma to zrobić coś dobrego. Pierwsze kilka razy to się stało, złapałem się mentalnie chłostać siebie. Dodałem dodatkowe treningi; w zasadzie poszedłem trochę za daleko w drugą stronę. Nie zacząłem logowania, aby czuć się źle, choć: zacząłem logowania, aby zobaczyć, co moje dni żywności faktycznie wyglądają, a raz mogłem oddzielić subiektywne "ugh, dlaczego miałem, że drugi Margarita" z "Margarita: 2," stało się o wiele łatwiej być uczciwym i nie denerwować się podczas pisania rzeczy w dół.

3. WYKORZYSTAJ TO JAKO CZAS NA PRZEMYŚLENIE JEDZENIA

Na tej uwadze, choć, to dało mi szansę, aby przemyśleć moje jedzenie. Jeśli czułem się zakłopotany, logując go w aplikacji, której nikt inny - nawet trener - nie mógł zobaczyć, dlaczego to jadłem? Odkryłem, że kiedy zaczynam zapisywać to, co jem, czy to w aplikacji, czy w notatniku, moje nawyki naturalnie się oczyszczają, ponieważ, podczas gdy łatwo jest chwycić łyżkę i kopać w te lody, gdy nikogo nie ma w pobliżu, rejestrowanie sprawia, że jesteś odpowiedzialny ... przed sobą. A ja nie byłam zachwycona moimi chipsami ziemniaczanymi po biegu.


READ MORE > EAT LIKE A TRAINER: 8 ZATWIERDZONYCH PRZEZ TRENERA PRZEPISÓW NA ŚNIADANIE


4. WSTĘPNIE ZAPLANUJ WIECZORY

Planowanie posiłków? Jak najbardziej. Podczas pierwszej "rodzinnej kolacji" mieliśmy z przyjaciółmi, nie miałem pojęcia, jak zalogować wszystko. To było super irytujące próbując rozliczyć za frytki i drinka, podczas gdy w barze na randkę. Więc po kilku chwilach "Poddaję się!", zdecydowałem, że spróbuję nowej taktyki: Zanim wyjdziemy, będę "wstępnie logował" moje jedzenie. To było pomocne na dwa sposoby: 1) Ustanowiło precedens dla tego, co miałem zamiar zamówić lub ile miałem zamiar zjeść. Ta sałatka była już zalogowana, więc musiałem ją zamówić! 2) To było delikatne odcięcie dla rzeczy, takich jak koszyk chleba, lub gdy nadszedł czas, aby zdecydować się na dolewkę wina lub nie - łatwiej jest pominąć drugi wlew w porównaniu do konieczności aktualizacji aplikacji!

5. NIE POZWÓL, BY ZŁY DZIEŃ CIĘ WYKOLEIŁ

Był taki dzień podróży, w którym nic nie zapisałem - po prostu spędziłem dzień na lotniskach i w samochodach i byłem ogólnie przytłoczony. Następnego ranka zjadłem śniadanie, zerknąłem na telefon i bezmyślnie wrzuciłem go z powrotem do torby. Wielki błąd. Najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, gdy pominiesz rejestrowanie posiłku, jest pominięcie następnego. Ten posiłek poza siecią zamienił się w trzy dni bez nagrywania i trudno było wrócić na wózek. Robienie przerwy od nagrywania jest w porządku, ale rób to jako świadomą decyzję, a nie jako wynik pominięcia jednego dnia i zejścia z torów.

6. PODSUMOWANIE

Najlepszą częścią tego miesiąca rejestrowania był świetny sposób na zidentyfikowanie pór dnia, w których miałem problemy - ahem, po stresujących momentach w pracy - i dostrzeżenie takich rzeczy jak fakt, że im mniej ćwiczyłem, tym gorsze były moje wybory żywieniowe. Dostrzeganie tych powiązań było dla mnie ogromne! Mogłem również zauważyć, że w dni, w których moje spożycie białka było niskie, moje biegi były trochę bardziej gówniane i czułem się dużo bardziej ospały. Kiedy byłem zmęczony i miałem zły poranny trening, często było to związane z wypiciem drugiego kieliszka wina. Mając te korelacje przed sobą w czarno-białych barwach, trudniej było mi zaprzeczyć, że ciasteczkowy nawyk mi szkodzi. To jest o wiele łatwiejsze do racjonalizacji bez solidnych danych, a to sprawiło, że widzę, jakie nawyki muszę zmienić.

7. ... A POTEM OGRANICZ TO Z POWROTEM

Pod koniec 30 dni zdałem sobie sprawę, że nie jestem wycięty, aby być pełnoetatowym rejestratorem posiłków. Znam wielu sportowców, którzy są o wiele szczęśliwsi, gdy robią to cały czas, ale dla mnie czułem się, jakbym szpiegował samego siebie. Niektórzy ludzie czerpią przyjemność z rejestrowania tych informacji. Ja wolałbym spędzać wolne chwile, zastanawiając się nad moim biegiem i dniem w bardziej tradycyjnym dzienniku, robiąc drobne notatki na temat jedzenia. Ale nauczyłem się, że jest to nieocenione narzędzie, które pozwala mi wrócić na właściwe tory, kiedy moje odżywianie lub bieganie zaczyna się załamywać. Następnym razem, gdy zaczynam czuć się jak bieganie jest trudne, i jak chciałbym raczej powiesić moje buty i binge-watch Netflix, wiem, że nadszedł czas, aby uruchomić MyFitnessPal i zobaczyć, co się dzieje z moim ciałem.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

> Mężczyźni Bieganie Gear>
Mężczyźni Buty
do biegania>

Kobiety Bieganie Gear>

Kobiety


Buty


do biegania


0 Udziały