Jak naprawdę wyglądał bieg na 25 km Copper Mountain Ultra

Na wysokości 9 712 stóp znajduje się linia startowa inauguracji zawodów Under Armour Mountain Running Series - — Copper Mountain, Kolorado. Znajdziesz tam również ponad 700 uczestników gotowych do biegu. To 700 osób gotowych do objęcia powietrza i terenu Gór Skalistych i znalezienia czegoś więcej niż zmęczone nogi na wielkiej górze.

W ten mroźny poranek w Kolorado ustawiłam się w kolejce do biegu na 25 km, obok jednej z moich najlepszych przyjaciółek. Mieszkam w Północnej Karolinie, ona mieszka w Massachusetts, a my spotkaliśmy się w Kolorado, aby nadrobić zaległości w życiu. Wyruszyłyśmy na dzień pełen kilometrów i uśmiechów. Inni wyruszyli na zawody i szansę na podium, niektórzy mieli doświadczyć swojego pierwszego biegu górskiego, a inni nie mieli pojęcia, co będzie dalej. Ale, niezależnie od powodów, wszyscy mieliśmy zamiar zrobić to samo - ustawić się na linii startu, postawić jedną nogę przed drugą i doświadczyć krętych zwrotnic, kilometrów na wysokości 12 000 stóp, widoków i, co najważniejsze, społeczności... społeczność.

Kiedy biegłem, wędrowałem, próbowałem złapać oddech i zatrzymywałem się na stacjach pomocy, aby uzupełnić paliwo, zacząłem rozpoznawać, co odróżnia tę serię wyścigów: Góry i ich piękno w słoneczny, wypełniony słońcem dzień.

Możesz biegać po tych górach w dowolnym momencie (bez kolorowych flag i doskonałego wyboru jedzenia), ale nie codziennie masz okazję biegać z tymi wszystkimi biegaczami. biegaczami. To różnorodny tłum. Tłum pełen energii, wsparcia i dobrych historii do opowiedzenia. Dla mnie to było jak szczęśliwy zjazd rodzinny ... w górach. Nie ma żadnych skarg, gdy przyjaciele (starzy i nowi) zbierają się, aby biegać, a następnie świętować po biegu. Oznacza to niekończące się uściski, muzykę, dobre towarzystwo i wszelkie jedzenie i napoje. Kiedy wsiadasz do samolotu następnego dnia, nadal jedziesz na haju, twoje serce jest pełne i odliczasz dni do ponownego spotkania z przyjaciółmi na górze. Na szczęście Kolorado było pierwszym przystankiem na tej trzygórskiej trasie, co oznacza, że mogę to wszystko powtórzyć w Killington, Vermonti Bend, Oregon.

Ale, nie osiadajcie na laurach i wierzcie mi na słowo, że to był idealny dzień. Nie jestem jedynym, który ma do opowiedzenia swoją historię.

Oto co jeszcze kilku biegaczy powie Ci o przygodzie na Copper Mountain:

"Moje doświadczenie na Copper Mountain było prawdopodobnie jednym z najtrudniejszych i najbardziej satysfakcjonujących doświadczeń w mojej karierze biegacza. Pochodząc z Harlemu w Nowym Jorku (poziom morza), wiedziałem, że bieganie na wysokości będzie stanowić wyzwanie. Wszystko, od mojej skóry do moich gałek ocznych, było suche i nie było nadchodzącego bólu głowy, gdy obudziłem się w dniu wyścigu. Byłem tak zdenerwowany, ustawiając się w kolejce na 25K i patrząc na gigantyczną górę przede mną, zastanawiałem się, czy kiedykolwiek uda mi się ją pokonać (nie mówiąc już o zejściu!). Miałem to szczęście, że ustawiłem się w kolejce z moimi przyjaciółmi z Harlem Run i obok dwóch przyjaznych twarzy - jedna z nich jest autorem tego utworu. 'Powerhike pod górę i ciesz się zjazdami' - powiedziała. Nawet nie patrz na zegarek, on cię zmyli. Możesz to zrobić!". Te proste słowa jakoś odblokowały mój strach i wyruszyłem na jeden z moich najwspanialszych wyścigów do tej pory. Kiedy strach zniknął, to tak jakby chmura nad moją głową odleciała i mogłem cieszyć się majestatycznym pięknem bycia na szlakach i wygodnie pokonywać wzniesienia. Nauczyłem się też cennej lekcji: Jestem o wiele silniejszy, niż mi się wydaje, a każda przeszkoda na mojej drodze to tylko okazja, by to sobie udowodnić!"

- — Alison Desir, Nowy Jork

"Dowiedziałam się o wyścigu zaledwie trzy tygodnie przed dniem wyścigu, a dwa dni później kupowałam bilety lotnicze. Nigdy wcześniej nie startowałem w biegu górskim, a tym bardziej na tak dużej wysokości, ale czułem, że nie mogę sobie pozwolić na przegapienie tego. Wszystko, na co liczyłem, to przyzwoite dwudniowe wakacje, ale skończyło się na niesamowitym doświadczeniu. Niesamowici ludzie, których spotkałem i fantastyczne widoki sprawiły, że był to jeden z najlepszych wyścigów w moim życiu. Nie mam żadnych wątpliwości, że w przyszłości ponownie pobiegnę w tym wyścigu."

- — JB Kauzya, New Jersey

"Jest tona wspinaczki i idziesz z około 9 500 stóp do około 12 300 w najwyższym punkcie, więc jest dużo wspinaczki i na bardzo wymagającej wysokości. Ale to była sytuacja o dużym wysiłku i wysokim zwrocie, więc nie chciałbym, aby było inaczej. Copper Mountain było idealnym miejscem na zorganizowanie tego wydarzenia. Jest to około 90-120 minut od lotniska w Denver, a cała wioska jakby otacza wydarzenie, więc odbiór pakietów, bieg po wstrząsy, start/meta, mnóstwo restauracji/barów/sklepów, impreza po wyścigu i zakwaterowanie wszystkich jest w zasięgu 5 minut spacerem. Stworzyło to bardzo wygodne, ale skoncentrowane doświadczenie, w którym spędzasz weekend z każdym, kto jest tam na wyścigu i możesz iść 5 minut, aby dostać się prawie wszędzie, gdzie chcesz iść."

- — Tim Murphy, BibReview

"Urodzony i wychowany w betonowej dżungli Nowego Jorku, uwielbiam każdą okazję, aby wyjść na zewnątrz na szlaki. Szlaki w Copper Mountain były absolutnie niesamowite! Szczerze mówiąc, zazdroszczę każdemu, kto może oglądać te widoki na co dzień. Pobyt w lokalnym ośrodku i budzenie się z widokiem na piękne góry sprawiło, że na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Pomogło mi to również zapomnieć, że jestem na dużej wysokości i z dala od głośnego NYC. Wybrałam dystans 50K w UA Mountain Running Series, ponieważ chciałam podjąć wyzwanie. Uwielbiam przesuwać granice swoich możliwości i uczyć się nowych rzeczy o moim ciele. Moje nogi były silne, ale wysokość nie była żartem! Wsparcie było ogromne, a ja uwielbiam kulturę biegaczy mijających się po drodze i zachęcających się nawzajem. To przypomnienie, że nie jesteśmy sami na szlakach i mamy innych, którzy nas dopingują. Dzięki wspaniałemu wsparciu i pięknej pogodzie, nie mogłam prosić o lepszy weekend z dala od wielkomiejskiego życia. Jeszcze nie widziałeś mnie ostatni, Denver, i nie mogę się doczekać powrotu."

- — Amir Figueroa, Nowy Jork

"Byłem super niezdecydowany, czy zapisać się na wyścig 10K, ponieważ nie zrobiłem wielu wyścigów szlakowych, ale miałem dobrego przyjaciela, który przyjeżdżał do miasta, aby uruchomić 25K, więc postanowiłem się zapisać i jestem tak zadowolony, że to zrobiłem. Kurs był wymagający, ale piękny. Mieszkam w Kolorado od około 10 lat i zakochałam się w bieganiu po szlakach. Widoki nigdy się nie starzeją, a kurs Copper nie był wyjątkiem. Moją ulubioną częścią tego weekendu była jednak atmosfera panująca wśród innych biegaczy. Spotkałam kilka inspirujących kobiet, a ich energia była zaraźliwa - "mile i uśmiechy" Skończyło się na 16 miejscu wśród kobiet i nie mogłam być bardziej zadowolona z mojego wyścigu. Zawsze mam tendencję do zaczynania z tyłu na liniach startowych na wyścigach, ale po tym weekendzie czuję się zainspirowana, aby przesunąć się trochę w górę. Wyszłam z wyścigu z trwałym uśmiechem, nowymi przyjaciółmi i totalnym biegowym hajem. Jestem już podekscytowany zapisaniem się na przyszłoroczny wyścig, a może nawet na 25K tym razem!"

- — Carrie Costello, Kolorado

Under Armour, nadal spełniacie moje wysokie, trailowe oczekiwania. Kiedy Topher Gaylord powiedział, że ta seria wyścigów jest dla tych "...z błyskiem w oku, głodem w brzuchu i chęcią wyjścia z domu..." - miał całkowitą rację.

Jeśli jesteś tak samo podekscytowany jak ja tą serią, możesz dołączyć do mnie i kilkuset innych osób w Killington w sierpniu i Mt. Bachelor we wrześniu.


Under Armour połączył siły z POWDR Resorts, by stworzyć UA Mountain Running Series prezentowany przez GORE-TEX Products, doświadczenie życia dla entuzjastów biegania po szlakach w najbardziej kultowych i najpiękniejszych górskich kurortach w Stanach Zjednoczonych. Lokalizacje tras wyścigów charakteryzują się zróżnicowanym klimatem, czterema dystansami i zróżnicowaną wysokością, co pozwala zawodnikom przekraczać ich osobiste granice na każdym poziomie zaawansowania.

Zarejestruj się już teraz, aby przeżyć lato, którego nie zapomnisz.


0 Udziały