Jak inteligentne buty mogą pomóc biegaczom w doskonaleniu się

Dla biegaczy znalezienie odpowiedniej pary butów do biegania ma kluczowe znaczenie. Dopasowanie, wygoda, wsparcie i trwałość to standardowe aspekty, które należy rozważyć podczas zakupów. W miarę jak na rynku pojawiają się nowe osiągnięcia w technologii butów do biegania, kupujący mogą teraz zdecydować się na inteligentne buty, które będą ich uczyć lepszej formy. Firma Under Armour przez lata udoskonalała swoje połączone buty - a nowa fala technologii inteligentnych butów w połączeniu z aplikacją MapMyRun może pomóc biegaczom poprawić wydajność i zmniejszyć ryzyko kontuzji.

JAK DZIAŁAJĄ INTELIGENTNE BUTY

W przeszłości metryki biegu były rejestrowane głównie przez urządzenia noszone na nadgarstku, takie jak zegarki i opaski fitness. Teraz wkładki douszne szybko stają się kolejnym sposobem na wykonywanie podstawowych pomiarów, takich jak tętno i kadencja, a nowa linia inteligentnych butów do biegania idzie o krok dalej.

Według Jeffa Knighta, starszego menedżera ds. Nauki o produktach cyfrowych w Under Armour, niektóre z tych zalet obejmują brak konieczności martwienia się o zasilanie bateryjne i poprawę dokładności metryk.

"Na wysokim poziomie, [połączone buty do biegania] oferują wygodę, której nie można uzyskać ze smartwatcha. Połączone obuwie UA ma baterię, która wystarcza na cały okres użytkowania buta. Ponadto, jeśli chcesz śledzić swój bieg, ale nie chcesz rozpraszać się zegarkiem GPS lub telefonem, połączone obuwie może "automatycznie" śledzić te biegi i synchronizować je z kontem MapMyRun. Oznacza to, że nigdy nie pominiesz żadnej mili w swoim dzienniku treningowym" - mówi Knight. "Ponadto, połączone obuwie nie jest zależne od śledzenia satelitarnego. Oznacza to, że jest to absolutnie bardziej precyzyjne, a w przypadku połączonego obuwia UA - średnio dokładniejsze."

Zindywidualizowane funkcje coachingu chodu w inteligentnych butach do biegania UA zapewniają dokładne pomiary danych, takich jak długość kroku w czasie i jak długo stopa znajduje się na ziemi, aby precyzyjnie dostroić formę. Buty UA HOVR, na przykład, zawierają chip w podeszwie buta, który łączy się bezpośrednio z aplikacją MapMyRun przez Bluetooth Low Energy (BLE), aby śledzić metryki, takie jak dystans, kadencja, tempo i długość kroku w trakcie biegu. Innymi słowy, wykorzystują przyspieszenie stopy, aby uzyskać prędkość, dystans i inne informacje zamiast GPS. Czujnik umieszczony bliżej ziemi i na stopie (w przeciwieństwie do nadgarstka) oznacza dokładniejsze dane bez zmiany dopasowania i amortyzacji, których można oczekiwać od wysokiej jakości butów.

SPOSOBY, W JAKIE POMOGĄ CI JAKO BIEGACZOWI

Rozpoznanie zmęczenia: Podczas gdy zdolność do nie polegania na satelicie w metrykach GPS, takich jak tempo i dystans, jest z pewnością pomocna w przypadkach, gdy sygnał może zawieść lub ulec zakłóceniom, jedną z najciekawszych możliwości inteligentnych butów jest potencjalna zdolność do pomocy biegaczom w ocenie ich zmęczenia.

"Podłączone obuwie, dzięki monitorowaniu w miejscu działania (stopa), może rejestrować rzeczy, których zegarek nigdy nie będzie w stanie uchwycić, a mianowicie kąt uderzenia stopy lub wzór uderzenia stopy (tj. pięta, środek, przód)" - mówi Knight. "Badania akademickie pokazują, że czas kontaktu z podłożem, kadencja, długość kroku i kąt uderzenia stopy zmieniają się, gdy biegacz doświadcza zmęczenia".

Zwiększ wydajność biegu: Istnieje związek między kadencją a ekonomią biegu (tj. Wydajnością). Dlatego w najlepszym interesie każdego biegacza jest okresowe dostosowywanie kadencji, aby sprawdzić, czy dzięki temu bieganie staje się łatwiejsze. Jednak zawsze trudno było wiedzieć, od czego zacząć. Obuwie firmy Under Armour ułatwia to zadanie, oferując spersonalizowany zakres, do którego możesz dążyć. Choć zakres ten nie jest idealny dla każdego, jest to dobre miejsce, aby zacząć. Pamiętaj jednak, że w ostatecznym rozrachunku chodzi przede wszystkim o odczucia.

Otrzymywanie tych danych z buta pozwoli Ci na wprowadzenie poprawek, które skrócą Twój krok i zwiększą kadencję. Informacje zwrotne z aplikacji pozwalają Ci dowiedzieć się, jak wprowadzone zmiany poprawiają Twoją formę podczas długich biegów i interwałów.

Pomiar kąta uderzenia stopy: Oprócz zaleceń dotyczących przyspieszenia kadencji, skrócenia kroku lub dodatkowych dni regeneracji przed sesją interwałową, intrygującą funkcjonalnością inteligentnych butów jest określanie, w jaki sposób stopa uderza o podłoże. "Kąt natarcia stopy jest szczególnie ekscytujący. Opracowaliśmy naszą funkcję kąta uderzenia stopy, aby właśnie to zrobić; zapewnić kąt nachylenia stopy w punkcie uderzenia" - mówi Knight.

Określ żywotność buta: Wykorzystując inne dane, takie jak waga, wzrost i tygodniowy przebieg wraz z danymi o uderzeniu stopy, nowe czujniki mogą dokładnie doradzić, jaki but do biegania jest dla Ciebie odpowiedni - i kiedy możesz potrzebować nowej pary. W rzeczywistości, żywotność buta jest już częścią linii UA HOVR, ponieważ czujnik śledzi przebieg, aby dokładnie określić, kiedy but przekroczył swoją przewidzianą żywotność.

0 Udziały