Gdzie biegacze powinni przepłacać (i gdzie oszczędzać)

MyFitnessPal i Ally połączyły siły, ponieważ obie uznają związek między finansami i sprawnością fizyczną oraz równe role, jakie mają na osobiste samopoczucie.

Bieganie to prosty sport. To nie wymaga sądu, pole lub nawet kolegów z drużyny. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to dobra para butów do biegania i pozytywne nastawienie. Jednak w jakiś sposób wielu biegaczy kończy na wydawaniu tysięcy dolarów rocznie, aby podtrzymać swój nawyk. Wiedza o tym, na które rzeczy warto wydać, a na których można oszczędzić, pomoże Ci zachować dobrą kondycję finansową.

WYDATEK: BUTY DO BIEGANIA

Chroń swoje stopy i unikaj kontuzji, znajdując buty, które uzupełniają Twoją osobistą biomechanikę. Unikaj kupowania butów tylko dlatego, że są na wyprzedaży lub są tańsze niż inne opcje. Jeśli wycieczka do lokalnego specjalistycznego sklepu dla biegaczy przyprawi Cię o szok cenowy, nie martw się: świetne okazje można znaleźć w Internecie. Spróbuj poszukać zeszłorocznego modelu swojego ulubionego buta po okazyjnych cenach.

OSZCZĘDZAJ: RĘKAWICE DO BIEGANIA

Możesz wydać mnóstwo pieniędzy na specjalistyczne rękawiczki dla biegaczy. Zamiast tego rozważ zakup 10 paczek bawełnianych rękawic roboczych w sklepie dla dolarowców. Musisz wytrzeć nos w połowie biegu? Nie ma problemu. Gotowy do zrzucenia rękawic trzy mile przed następnym półmaratonem? Zrób to. Nawet jeśli zgubisz jedną, kupując hurtowo, zawsze będziesz mieć pasującą parę.


W Ally nie tylko dbamy o Twoje finanse - dbamy o Ciebie. Dlatego właśnie zagłębiliśmy się w to, co to znaczy być w dobrej kondycji finansowej. Podobnie jak w przypadku sprawności fizycznej, istnieją różne sposoby na bycie w dobrej kondycji finansowej. Twój program treningowy zależy od tego, co chcesz osiągnąć i tak samo powinieneś podchodzić do swojej finansowej rutyny. Dowiedz się więcej na Ally.com.


WYDATEK: BIUSTONOSZ SPORTOWY

To jeden z obszarów, w którym jakość robi ogromną różnicę. Kiedy znajdziesz odpowiedni dla siebie styl, kup kilka sztuk. Dobry biustonosz sportowy może zadecydować o Twoim sukcesie w bieganiu, zwłaszcza na dłuższych trasach, gdzie może pojawić się otarcie.

OSZCZĘDZAJ: PASY NA WODĘ I PLECAKI HYDRACYJNE

O ile nie biegasz przez ponad 90 minut lub w wyjątkowo suchym klimacie, nie musisz nosić plecaka hydracyjnego ani pasa wypełnionego wieloma butelkami z wodą. Zamiast tego zaplanuj trasę wokół fontann z wodą lub wróć na start, aby się napić. Dzięki temu biegniesz szybciej i mniej się poobcierasz (i chlupoczesz).

WYDATEK: WAŁEK PIANKOWY

Możesz wydać mnóstwo pieniędzy na usługi masażysty, albo nauczyć się, jak skutecznie używać wałka piankowego aby samodzielnie rozluźnić napięte mięśnie i zrosty. Wałki piankowe są dostępne we wszystkich rozmiarach i kształtach, więc możesz kupić taki, który najlepiej odpowiada Twoim problemom. Najlepsze jest to, że wszystkie z nich kosztują mniej niż pojedyncza sesja z masażystą.

OSZCZĘDZAJ: PRODUKTY DO ODŻYWIANIA DLA SPORTOWCÓW

Nie potrzebujesz żeli, batonów, suplementów i gryzaków, aby przetrwać każdy bieg. Prawdziwe jedzenie, które już masz w swojej spiżarni i lodówce, sprawdzi się doskonale. Spróbuj przed treningiem zjeść bajgla z masłem orzechowym i plasterkami banana, a po biegu sięgnij po jogurt z owocami lub mleko czekoladowe. Jeśli potrzebujesz zastrzyku energii podczas biegu, miej przy sobie garść rodzynek w plastikowej torebce.

WYDATEK: SPRZĘT OCHRONNY

Dbanie o bezpieczeństwo zawsze jest warte dodatkowych pieniędzy. Jeśli biegasz po zmroku, kup odblaskową odzież lub sprzęt ze światełkami. Miej przy sobie gwizdek lub telefon, jeśli nie jesteś pewien swojego otoczenia. Zawsze informuj kogoś, że wybierasz się na bieg, dokąd idziesz i jak długo zamierzasz się oddalić.

OSZCZĘDZAJ: OPŁATY REJESTRACYJNE NA WYŚCIGI

Ceny wyścigów poszybowały w górę w ciągu ostatniej dekady, ale wiele z tych wydarzeń oferuje pełne plany na weekend wyścigowy. Wyścigi maratońskie i półmaratońskie stały się festiwalami z muzyką na żywo, imprezami rodzinnymi i namiotami piwnymi. Te wydarzenia są zabawne, ale są o wiele droższe niż większość lokalnych wyścigów. Szukaj mniejszych imprez wyścigowych przez cały rok, a jedno duże wydarzenie potraktuj jako wyścig docelowy.

WYDATKI: ZEGARKI GPS I MUZYKA

Będziesz chciał wydać pieniądze na rzeczy, które utrzymują Cię w motywacji. Drogi zegarek GPS może pomóc zmotywować średnio zaawansowanego biegacza, który chce wejść na wyższy poziom. Odtwarzacz muzyki i bezprzewodowe słuchawki mogą pomóc początkującemu biegaczowi przetrwać pierwszy rok (lub milę) biegania. Jeśli chodzi o utrzymanie formy, krótkoterminowe wydatki są uzasadnione długoterminowymi korzyściami.

Napisane przez Jason Saltmarshktóry zajmuje się sportem, fitnessem i zdrowym trybem życia dla kilku krajowych magazynów i witryn internetowych.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

> Męska odzież do biegania
Odzież do biegania dla kobiet
> Męskie buty do biegania
> Buty do biegania dla kobiet0 Udziały