Dlaczego zawodowcy biegają w nocy

Twój dzień pracy dobiegł końca i nadszedł czas na Ciebie. Wychodzisz przez drzwi w blasku księżyca, a chłodna bryza budzi Twoje zmysły. Liście chrzęszczą pod stopami, a w powietrzu unosi się zapach kominka opalanego drewnem. Skręcasz za róg i czujesz, jak twoje serce przyspiesza, gdy szukasz aktywności w okolicy. Ale Main Street jest pusta, z wyjątkiem kilku migoczących świateł sklepowych ... i stres dnia rozpływa się, gdy nabierasz tempa.

W związku z długimi godzinami pracy tysięcy ludzi na całym świecie coraz więcej biegaczy wychodzi na ulice po zachodzie słońca. I choć może to być ekscytujące, bieganie po zmroku wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami, które czają się w cieniu. Z tego powodu chcemy podzielić się z Tobą kilkoma cennymi wskazówkami i spostrzeżeniami, które pomogą zwiększyć Twoje bezpieczeństwo i poprawić wrażenia z nocnego biegania.

Przeprowadziliśmy wywiad z kilkoma profesjonalnymi biegaczami UA Runners i oto, co mieli do powiedzenia:

P: Co najbardziej podoba Ci się w bieganiu nocą?

Rachel Schneider: Uwielbiam to, że w nocy wszystko jest bardziej spokojne i ciche. Jest to niezwykle spokojne, zwłaszcza gdy można zobaczyć gwiazdy. Wiem też, że większość ludzi nie jest na tyle odważna, by biegać po zachodzie słońca.

P: Czy masz jakieś ciekawe historie związane z bieganiem w nocy?

Schneider: Kilka tygodni temu towarzyszyłem mojemu szwagrowi przez 15 mil w kanionie, a wszystko to w nocy. To była część jego ultramaratońskiego wyścigu i to była świetna zabawa! Nigdy nie widziałem tak niesamowitego nocnego nieba. Cieszyłem się, że miałem dobry sprzęt i towarzystwo, ponieważ ciągle mijaliśmy niedźwiedzie kupy na szlaku.


CZYTAJ DALEJ > 5 WSKAZÓWEK DOTYCZĄCYCH BEZPIECZEŃSTWA PODCZAS BIEGANIA PO ZMROKU


P: Kiedy i dlaczego biegasz w nocy?

Frezer Legesse: Zazwyczaj biegam nocą, aby oczyścić umysł i zresetować się. Podczas treningów skupiam się na każdej najmniejszej rzeczy, którą robię. Dodaję nocne biegi do mojego programu, aby po prostu przebiec kilometry i się zrelaksować. Zazwyczaj biegam bez zegarka GPS, żeby nie myśleć o tempie.

P: O jakich zasadach bezpieczeństwa powinien pamiętać każdy biegacz, zanim zacznie biegać w nocy?

Legesse: Jeśli to możliwe, biegaj z partnerem lub w miejscu, w którym nie ma ludzi. Trzymaj się z dala od nierównych powierzchni i nierównego podłoża, weź ze sobą telefon i wiedz, gdzie biegniesz. Nauczyłem się tych wskazówek z doświadczenia, więc bardzo je polecam.

To tylko kilka spostrzeżeń od naszych profesjonalistów z UA na temat tego, jak poprawić swoje doświadczenie w nocnym bieganiu. Wyjdź na zewnątrz, skorzystaj z żywiołów i pamiętaj o bezpiecznym bieganiu po zmroku.

Czy Ty też biegasz nocą? Jakie masz uwagi i wskazówki dotyczące biegania po zmroku? Podziel się swoimi przemyśleniami poniżej.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

W związku z tym, że nie jest to możliwe, nie musisz się martwić o to, że nie będziesz w stanie utrzymać się na


nogach


.


0 Udziały