Arkusz informacyjny o Maratonie Majora

Przebiegnięcie maratonu jest trudnym zadaniem. Trening do niego jest prawdopodobnie jeszcze większym wyzwaniem. Dlatego większość biegaczy nie przebiega nawet maratonu w ciągu swojego życia. Ale wielu z nas jest ciekawych. Możemy rozważyć przebiegnięcie

W duchu wybierania odpowiedniego maratonu dla siebie, postanowiliśmy stworzyć ranking maratonów według preferencji biegowych. Skonsultowaliśmy się z trenerem biegania i autorem Mattem Fitzgeraldem, który przebiegł do tej pory ponad 25 maratonów. Jego rada: "Zastanów się nad swoimi priorytetami, uzyskaj jasne poczucie tego, czego szukasz w maratonie i zrób badania".

MARATON BOSTOŃSKI

Kiedy: Kwiecień (Patriots Day)
Dlaczego to zrobić: Rozpoczęty w 1887 roku, Boston jest jednym z najstarszych wyścigów na rekordzie. Ponieważ większość biegaczy musi się zakwalifikować, kaliber zawodników na trasie jest najwyższej klasy. Wreszcie, pomimo wzgórza Heartbreak Hill po 20. mili, w rzeczywistości jest z górki - wyścig zaczyna się na wysokości 490 stóp nad poziomem morza, a kończy na wysokości 10 stóp nad poziomem morza.

MIĘDZYNARODOWY MARATON BIG SUR

Kiedy: Kwiecień
Dlaczego warto to zrobić: Dwa słowa: Bixby Bridge. Oszałamiające widoki od Carmel do Big Sur i mnóstwo sekwoi. Ostrzeżenie: Jest tam 2-milowe, 560-stopowe wzgórze. Jak zauważa Fitzgerald, "Big Sur to słynny pagórkowaty bieg, ale niesamowicie malowniczy".

MARATON ANTARKTYCZNY

Kiedy: Marzec (wyprzedany)
Dlaczego warto to zrobić: Szybko się wyprzedaje ze względu na ograniczone miejsca w wyścigu i trend, że gdy biegacze złapią bakcyla maratonu, chcą uruchomić wyścig na każdym kontynencie. Zasadniczo kurs odbywa się na wielkiej tafli lodu, która zaczyna się w najbardziej wysuniętym na południe mieście na świecie, Ushuaia w Argentynie.

BIEGANIE Z DIABŁEM MARATON

Kiedy: Czerwiec
Dlaczego warto to zrobić: Jest to maraton na pustyni Mojave, który odbywa się w szczycie lata. "Nie ma chyba gorętszego maratonu. W zeszłym roku został odwołany, gdy temperatura osiągnęła 117°F" - wspomina Fitzgerald.

MARATON PIKES PEAK

Kiedy: Sierpień
Dlaczego warto: Start znajduje się na wysokości mili, a trasa wznosi się na wysokość ponad 7 815 stóp, aż do szczytu Pikes Peak (14 115 stóp). Zdaniem Fitzgeralda "Pikes Peak Marathon ma najtrudniejsze wzniesienia ze wszystkich znanych mi maratonów, ale nie ma żadnego przyrostu wysokości netto, ponieważ uczestnicy wznoszą się do połowy trasy, a następnie schodzą do mety".

MARATON BERLIŃSKI

Kiedy: Wrzesień
Dlaczego warto to zrobić: Kolejny z sześciu wyścigów w World Marathon Majors, Berlin posiada zaszczyt posiadania największej liczby rekordów świata w maratonie, jeszcze w 2014 roku. Stosunkowo płaska i równa trasa jest również wykorzystywana do maratonu na rolkach dzień wcześniej.

MARATON W CHICAGO

Kiedy: Październik
Dlaczego warto to zrobić: Według Fitzgeralda, "najlepsze maratony na PR mają stosunkowo płaskie trasy, dobre drogi i niezawodnie sprzyjającą pogodę." Dodaje on, że solidne wsparcie widzów również pomaga. Z prawie 2 milionami dopingujących przechodniów i płaską trasą, która ma tylko 25 stóp przewyższenia, trudno jest pobić Chicago.

MARATON KORPUSU PIECHOTY MORSKIEJ

Kiedy: Październik:
Dlaczego warto to zrobić: Największy maraton, który nie oferuje nagród pieniężnych, MCM jest dobry dla początkujących, którzy stanowią jedną trzecią zawodników. Zarządzany przez Marines, slogan brzmi "The People's Marathon".

MARATON W NOWYM JORKU

Kiedy: Listopad
Dlaczego warto to zrobić: Z 55 finiszerami na inauguracyjnym maratonie w 1970 roku, Maraton Nowojorski jest obecnie największym wyścigiem na świecie. Jest również znany z wysokiego wskaźnika ukończenia - w 2015 roku ukończyło go ponad 50 000 osób. Około 2 miliony entuzjastycznych widzów i trasa, która wije się przez pięć dzielnic, prawdopodobnie pomagają utrzymać motywację biegaczy.

ROCK 'N' ROLL MARATHON LAS VEGAS

Kiedy: Listopad
Dlaczego warto to zrobić: Start jest o 16:30 i jest to jedyne prywatne wydarzenie, które zamyka Strip. Biegacze mają Strip tylko dla siebie, a rozrywka trwa nawet wtedy, gdy trasa zejdzie z Las Vegas Boulevard.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO MARATONU

W związku ztym, że w tym roku nie ma już żadnych problemów z poruszaniem się po ulicach, nie


ma


co liczyć na to, że będzie to możliwe.


0 Udziały