9 niezbędnych wskazówek dla Bay to Breakers

Więc biegniesz Bay to Breakers ... To dobrze dla Ciebie! Nie zapisałeś się tylko po to, by przebiec jakieś stare 12K w San Francisco, zapisałeś się na jeden z największych na świecie wyścigów pieszych - i prawdopodobnie najbardziej zabawny wyścig wokół. Oto dziewięć wskazówek, dzięki którym będziesz się świetnie bawić:

1. WŁÓŻ KOSTIUM

Oprócz zabytków miasta, to co sprawia, że Bay to Breakers najbardziej kolorowe jest jego uczestników. Spodziewaj się zobaczyć każdy rodzaj kostiumu można sobie wyobrazić - Pomyśl: kosmici, klauni i superbohaterów - lub cokolwiek zdecydujesz się nosić siebie. Na mecie przyznawana jest nawet nagroda za kostium. Upewnij się, że Twój kostium jest wygodny do biegania i przebywania w nim, ponieważ po wyścigu na Ocean Beach odbędzie się Finish Line Festival.

2. NAŁADUJ TELEFON KOMÓRKOWY

W tych kostiumach będziesz pstrykać fotki i robić zdjęcia. Plus, z tysiącami ludzi wyściełających kurs, można wysłać tekst swoich przyjaciół, jeśli się rozdzielić. Wreszcie, jeśli idziesz na czas, będziesz chciał odpalić MapMyRun (bo inaczej to się nie wydarzyło).

3. PRZYGOTUJ SIĘ NA WYZWANIA

Sam kurs ma prawie 7,5 mili długości, więc prawdopodobnie będziesz biegać lub chodzić przez co najmniej godzinę. Napotkasz również niesławne wzgórza San Francisco - w tym legendarne Hayes Hill, na 2. mili. Doświadczysz 11% nachylenia w najbardziej stromym punkcie wzgórza - co przekłada się na 2/3 mili ciężkiego znoszenia, więc spodziewaj się, że się spocisz.


CZYTAJ DALEJ > KRÓTKA I INTERESUJĄCA HISTORIA BAY TO BREAKERS


4. POZOSTAŃ NAWODNIONY

Woda będzie dostępna, ale możesz chcieć założyć pas do biegania lub nosić butelkę z wodą. Gęsty tłum, kostiumy i zabawa mogą sprawić, że czas biegu będzie dłuższy niż się spodziewasz. Należy pamiętać, że Bay to Breakers to po części bieg pieszy, po części impreza, więc prawdopodobnie przez jakiś czas będziesz przebywać na zewnątrz w słońcu.

5. WYGODA

Średnia temperatura w San Francisco w dniu wyścigu waha się w granicach 50 stopni, więc Twój bieg rozpocznie się chłodno, a na mecie wyścigu na plaży Ocean Beach, która często spowita jest mgłą, szybko się ochłodzisz. Podczas wyścigu temperatura może rosnąć i spadać, zwłaszcza gdy spacerujesz lub idziesz przez Golden Gate Park lub w pobliżu wybrzeża.

6. NAŁÓŻ KREM Z FILTREM PRZECIWSŁONECZNYM

SPF jest no brainer dla każdej imprezy na świeżym powietrzu, a nie chcesz wygrać konkurs na kostium za wyglądanie jak homar.

7. SKORZYSTAJ Z TRANSPORTU PUBLICZNEGO

O ile nie mieszkasz w odległości spaceru od Embarcadero, gdzie zaczyna się wyścig, zaplanuj przejazd komunikacją miejską (czyli BART lub MUNI). Z około 40.000 uczestników biegnących wyścig i tysiące więcej krzyczących wzdłuż linii bocznej, parkowanie będzie koszmarem. BART zostanie otwarty dwie godziny wcześniej o 6 rano, więc można dostać się na kurs wcześnie i uniknąć rozpoczęcia w panice.

8. PRZYGOTUJ SIĘ NA WIDOK NAGICH LUDZI

To nie jest koniecznie plus, ale publiczna nagość jest nadal bardzo dużo rzeczy, mimo że miasto rozprawiło się z nim i publicznym pijaństwem w 2009 roku. Wystarczy wiedzieć, że możesz zobaczyć więcej niż zamierzasz, być może nawet podczas porannej jazdy BART.

9. BAW SIĘ DOBRZE

O ile nie jesteś elitarnym biegaczem, Bay to Breakers to wyścig, w którym trzeba się raczej delektować niż sprintować. Ciesz się miejscami, kostiumami i dobrym humorem - i zachowaj próbę PR na później. Zamiast tego postaw na swój najlepszy czas.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

> Męskie narzędzia do biegania>
Męskie buty
do biegania>

Damskie narzędzia

do biegania> Damskie


buty


do biegania


0 Udziały