8 porad dotyczących produktywności dla biegaczy

Wciskanie w dzień jak największej ilości informacji jest nieodłączną częścią współczesnego życia, zwłaszcza jeśli jesteś aspirującym sportowcem wytrzymałościowym. Jeśli nie znalazłeś czasu, by przeczytać każdy podręcznik treningu sportowego mówiący o tym, jak trenować bardziej efektywnie lub każdą książkę o produktywności, by zwiększyć wydajność dnia pracy, pozwól nam podsumować to wszystko i przełożyć na warunki treningu biegowego.

1

UMÓW SIĘ NA BIEGANIE

To jak przygotowywanie posiłków, ale z kalendarzem. Niemal każda metoda produktywności zakłada jakiś cotygodniowy przegląd lub spojrzenie na harmonogram z wyprzedzeniem. W każdą niedzielę (lub inny preferowany dzień) poświęć kilka minut na zaplanowanie, jak Twój trening pasuje do reszty Twojego życia. Spójrz na swój harmonogram pracy i harmonogram swojej rodziny/partnera i zarezerwuj swoje biegi w taki sam sposób, w jaki zarezerwowałbyś spotkanie w pracy. Kiedy biegi są zablokowane w kalendarzu, jest o wiele mniej prawdopodobne, że je pominiesz i unikniesz ciągłej zmiany harmonogramu, która często kończy się, gdy kalendarz treningowy nie jest zgodny z resztą życia.

2

MULTI-TASK

Podczas gdy wielozadaniowość może nie być idealna, gdy próbujesz zrobić ważną prezentację, może to być świetny sposób na dodanie więcej pracy nad mobilnością. Wykonaj 10-minutową rutynę jogi, ćwiczenia wzmacniające rdzeń lub zalecane przez fizykoterapeutę rolowanie i rozciąganie pianki podczas oglądania odcinka ulubionego serialu. To samo dotyczy siekania warzyw na stir-fry i zupy oraz przygotowywania obiadów na cały tydzień podczas robienia kolacji. Nagle zdasz sobie sprawę, że z niecierpliwością czekasz na wykonanie tych pomocnych zadań!

3

DECLUTTER

Z całą uwagę na decluttering pozbywając się posiadłości, które nie iskrzą radość, to może być dobre, aby zastosować, że do swojego treningu. Jeśli jest trening, którego autentycznie boisz się co tydzień (a nie boisz się w stylu "wiem, że będę się dobrze czuł na końcu"), rozważ usunięcie go ze swojego kalendarza treningowego. Bieganie powinno dawać radość (w trakcie, ale przede wszystkim po jego zakończeniu!) Dodatkowo, im mniej rzeczy wypełnia Twoją szafę, tym łatwiej jest Ci w każdej chwili znaleźć odpowiednie buty do biegania.

4

UKŁADAJ SWOJE NAWYKI

Układanie nawyków to podstępny sposób, aby zacząć dodawać nowe, dobre nawyki do wcześniej istniejących, dzięki czemu nowe nawyki mają większe szanse się trzymać. Aby dodać trochę podstępnego treningu siłowego, weź przykład z porannej rutyny biegacza ultra i przedsiębiorcy z branży kawowej Jaxa Mariash'a. Podczas gdy jej kawa parzy się we francuskiej prasie, ona robi przysiady na powietrzu. Możesz robić to samo lub spróbować czegoś takiego jak podnoszenie łydek podczas mycia zębów. Dodając te szybkie, małe ćwiczenia do rzeczy, które już robisz jako część swojej rutyny, możesz wykonać cały trening siłowy w ciągu jednego dnia, po prostu ruszając się w oczekiwaniu.

5

PODZIEL PRACĘ NA PARTIE

Technika Pomodoro - wykonywanie pracy w partiach 25-minutowych kawałków, po których następuje 5-minutowa przerwa - może być idealna, aby uzyskać rdzeń lub mobilność w wykonalnym 25-minutowym kawałku, zwłaszcza jeśli wiesz, że możesz przewinąć Instagram na 5-minutową przerwę na końcu. To samo może nawet dotyczyć przedostania się przez długi bieg. Jeśli możesz biegać przez 25 minut, a następnie chodzić przez 5, podczas gdy grasz na telefonie, może być łatwiej przejść przez 2-godzinny bieg.

6

ZNAJDŹ PARTNERA DO ODPOWIEDZIALNOŚCI

Każdy cel jest łatwiejszy do osiągnięcia, jeśli odpowiada za niego ktoś inny niż Ty sam. Niezależnie od tego, czy trenujesz do maratonu, czy wracasz do biegania, posiadanie kogoś sprawdzającego twoje postępy może być impulsem, którego potrzebujesz, aby nadal się poruszać. W 2016 roku naukowcy odkryli, że zaciągnięcie nowego towarzysza zwiększyło ilość ćwiczeń, które ludzie podjęli, a wirtualni partnerzy też się liczą. Użyj aplikacji MapMyRun, aby dołączyć do społeczności online i dzielić się swoimi celami, lub zaciągnij przyjaciela, aby utrzymać cię na torze, a może dołączyć do ciebie na ten wczesny poranny bieg, którego zwykle się boisz.

7

TWÓRZ LISTY KONTROLNE

W swojej książce "The Checklist Manifesto" Atul Gawande mówi o tym, jak ważne jest układanie kroków do każdego zadania w formie listy kontrolnej. Zrób to dla swojego życia biegowego - pomyśl o każdym kroku, który wiąże się z wyjściem z domu do regeneracji po biegu. To świetny sposób, aby zacząć zauważać rzeczy, których Ci brakuje, takie jak ćwiczenia przed biegiem, które zalecił Twój fizjoterapeuta lub porcja białka po biegu. Możesz również wykazać się kreatywnością i stworzyć listę kontrolną przed biegiem, zamiast czekać do dnia wyścigu, aby zacząć panikować, gdzie są Twoje ulubione skarpetki.

8

ŚLEDŹ WSZYSTKO

Eksperci od produktywności sugerują śledzenie czasu, aby dowiedzieć się, gdzie marnujesz najwięcej czasu w pracy (poczta elektroniczna i media społecznościowe to zwykle największe pochłaniacze czasu). Ale możesz również przeprowadzić audyt swojego biegania lub odżywiania. Możesz śledzić swój trening biegowy, rejestrując codzienne kroki, przebieg, minuty spędzone na rdzeniu, sile lub mobilności (możesz rejestrować wszystkie z nich w MapMyRun), aby zobaczyć, ile ruchu naprawdę robisz. Jeśli chodzi o odżywianie, spróbuj przynajmniej przez tydzień rejestrować swoje jedzenie w MyFitnessPal - prawdopodobnie zobaczysz, że Twoja popołudniowa przekąska lub lunch przed spotkaniem ma miejsce na poprawę.

0 Udziały