8 najbardziej malowniczych wyścigów na świecie

Istnieją tysiące wyścigów na całym świecie, więc jeśli lubisz biegać, masz opcje. Ale niektóre są po prostu lepsze i bardziej atrakcyjne niż inne. Na przykład: Bieganie przez starożytne historyczne miejsca lub wzdłuż zielonego brzegu rzeki jest naukowo - lub przynajmniej rzuca się w oczy - lepsze niż logowanie 26,2 mil na zakurzonej autostradzie.

Mając to na uwadze, oto osiem najbardziej malowniczych wyścigów na świecie. Ponieważ jeśli masz zamiar biegać na długich dystansach, równie dobrze możesz to zrobić w obecności naturalnego piękna.

1. TWO OCEANS MARATHON
31 marca | Kapsztad, RPA

Często nazywany "najpiękniejszym maratonem na świecie", Two Oceans Marathon odbywa się w Kapsztadzie, w miejscu, gdzie łączą się Oceany Atlantycki i Indyjski. Pochodzi z 1970 roku i obejmuje 35-milową trasę oraz 13,1-milowy maraton, które przyciągają tysiące zawodników z całego świata. Ten wyścig jest sławny nie bez powodu, więc jeśli lubisz dobrą scenerię i długie biegi, zasługuje na miejsce w Twoim kalendarzu.

2. MARATONA DI ROMA
8 kwietnia | Rzym, Włochy

Nie musisz biegać w maratonie, aby odwiedzić Rzym ... ale co to za sposób na zwiedzanie. Coroczna Maratona di Roma wiedzie przez historyczne miasto, mijając takie ikony jak Koloseum, Fontanna di Trevi i Schody Hiszpańskie. Więc pamiętaj, aby pstryknąć kilka zdjęć po drodze.

3. BIG SUR INTERNATIONAL MARATHON
29 kwietnia | Big Sur, Kalifornia

Weź udział w Big Sur International Marathon, a będziesz biegać wzdłuż słynnej autostrady 1 z Big Sur do Carmel. Z dystansami od skromnych 3K do pełnego maratonu, jest wyścig dla każdego. I w zależności od odległości, którą wybierzesz, spotkasz masywne sekwoje, wspaniałe wybrzeże i bardzo Instagrammable Bixby Bridge.

4. MARATON WIELKIEGO ŚCIANU
19 maja | Jixian, prowincja Tianjin, Chiny

Podczas gdy Wielki Mur jest najczęściej doświadczany jako całodzienna wycieczka w ramach grupowej wycieczki do Chin, czasami jest to ścieżka do biegania. Zapisz się na Great Wall Marathon, a będziesz mógł przebiec pełny maraton, półmaraton lub krótszy dystans, w zależności od swoich preferencji, a wszystko to podczas podziwiania malowniczych krajobrazów ze szczytu jednego z nowych Siedmiu Cudów Świata. W końcu nie nazywają tego Dobrą Ścianą.

5. PATAGONIA INTERNATIONAL MARATHON
8 września | Patagonia, Chile

Każdego września biegacze z całego świata zjeżdżają się na południowy kraniec Patagonii, aby rywalizować na dystansach od 10 km do pełnego maratonu. Trasa prowadzi uczestników przez majestatyczny Park Narodowy Torres del Paine, odległe miejsce usiane lodowcami i oddalone o 250 km od najbliższego miasta.

6. LOCH NESS MARATHON
23 września | Inverness, Szkocja

Ten niesamowity bieg prowadzi wzdłuż brzegów słynnego Loch Ness (uważaj na Nessie) i dalej przez szkockie Highlands. Zielone wrzosowiska i musująca woda dotrzymają Ci towarzystwa aż do mety w Inverness, więc nigdy nie będzie nudno. Jeśli 26,2 mili to za dużo, jest też 5K i 10K. A jeśli to wszystko to za dużo, cóż, w noc otwarcia jest pasta party.


CZYTAJ DALEJ > 3 WSKAZÓWKI, JAK PRZETRWAĆ TRENING MARATOŃSKI NA WYSOKIM POZIOMIE


7. ST. GEORGE MARATHON
6 października | St. George, Utah

George Marathon zaczyna się w górach Pine Valley w Utah i schodzi z wysokości 2600 stóp przez południowo-zachodni stan Utah, co czyni ten wyścig jednym z najszybszych maratonów w okolicy. Ale pamiętaj, aby rozkoszować się swoim otoczeniem, które obejmuje imponujące góry, doliny usiane drzewami i zazwyczaj błękitne niebo.

8. BAGAN TEMPLE MARATHON
24 listopada | Bagan, Myanmar

Bagan jest domem dla ponad 2000 świątyń i pagód i stanowi dramatyczne tło dla tego corocznego wyścigu. Na dystansach maratonu, półmaratonu i 10K biegacze wiją się wzdłuż polnych dróg przez farmy i wioski, mijając 1000-letnie świątynie i zdobywając po drodze uznanie miejscowych.

0 Udziały