7 sposobów na trening do maratonu w zimie

To ważne pytanie dla wielu maratończyków: Jeśli jesteś zasypany śniegiem, jak zrobić duże kilometry potrzebne do przygotowania się do ultra lub maratonu na wiosnę?

Dla tych, którzy mieszkają w łagodniejszym klimacie, zima może nie mieć wpływu na trening, ale dla tych, którzy utknęli w śniegu lub zmagają się z opadami śniegu i lodowatym deszczem, może być trudno pogodzić pokonywanie kilometrów z zachowaniem bezpieczeństwa i ciepła. Spójrzmy prawdzie w oczy: Nikt w historii biegania nigdy nie twierdził, że 3-godzinny bieg na bieżni "po prostu przeleciał".

Oto kilka wskazówek, jak przetrwać ten sezon, nie rezygnując z PR:

1

BIEGAJ KRÓTKIE PĘTLE

Jeśli nie mieszkasz w Arktyce, masz możliwość biegania na świeżym powietrzu - nawet w śniegu i śniegu z deszczem. Największym wyzwaniem są kupki śniegu na poboczach dróg po przejechaniu pługu śnieżnego - kiedy tam są, trudno jest bezpiecznie biegać po poboczu. Aby uniknąć tych zwałów śniegu, spróbuj biegać krótkie pętle w miejscach o małym natężeniu ruchu, takich jak parkingi, osiedla lub lokalny park.

2

TRENING PRZEKROJOWY DLA WYTRZYMAŁOŚCI

W przypadku wysiłków wytrzymałościowych, takich jak 3-godzinny bieg, rozważ zamianę biegu na narty biegowe lub trudne rakiety śnieżne. Możesz nawet podzielić różnicę: W przypadku 3-godzinnego biegu możesz wskoczyć na bieżnię na 45 minut, jeździć na nartach przez 90, a następnie zakończyć kolejne 45 na bieżni.

3

ZAJMIJ SIĘ KONTUZJAMI

Jak najszybciej uporaj się z dokuczliwymi kontuzjami, bólami i zaburzeniami równowagi. Kiedy pogoda zaczyna się pogarszać, to idealny moment, aby sprawdzić, co z Twoim ciałem i wziąć konieczny urlop lub zamienić długie wybiegania na krótkie, dodając do tego sesje mobility, jogi i fizykoterapii. Jeśli nie masz kontuzji, pomiń ten krok - ale wielu biegaczy zdaje sobie sprawę, że ma przynajmniej jeden mały problem lub zaburzenie równowagi, którym warto się zająć.

4

BĄDŹ FLEXIBLE

Biegaj w zależności od pogody: Jeśli masz cieplejszy wtorek, ale na środę do piątku zapowiadany jest śnieg, zdecyduj się na dłuższy bieg we wtorek, aby skorzystać z załamania pogody, a w pozostałej części tygodnia wykonaj krótki, łatwy bieg lub trening crossowy.

5

WEŹ URLOP

Jeśli masz wyścig wczesną wiosną i masz możliwość zaplanowania wakacji w zimie, wybierz cieplejsze miejsce, przyjazne biegaczom. Nawet wesoły tydzień z rodziną może wiązać się z porannym dłuższym wysiłkiem, być może będziesz musiał po prostu pominąć drugi kieliszek wina przy kolacji i zaakceptować fakt, że są to wakacje treningowe, a nie urlopowe.

6

... LUB ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY

Jeśli nie możesz wygospodarować całego tygodnia urlopu w cieplejszym miejscu, podziel go na dwa krótsze odcinki. Nawet trzydniowy blok treningowy w ciepłym klimacie bije na głowę całkowite pominięcie biegów. Unikaj długich podróży w te krótkie weekendowe bloki: Nie musisz spędzać 24 godzin w tranzycie.

7

IDŹ I BIEGAJ

Dużą częścią sukcesu sportowca, jeśli chodzi o długie zimowe biegi, jest po prostu przygotowanie się i wyjście na zewnątrz. Brzmi to surowo, ale czasami trzeba po prostu założyć każdą warstwę, jaką się posiada, i wyjść na zewnątrz, aby pobiegać. Pamiętasz, jak byliśmy dziećmi i zabawa w śniegu była czymś absolutnie najlepszym? Rozbudź w sobie tę radość; kiedy już pokonasz początkowy chłód i zaczniesz się rozgrzewać, prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, że nie jest tak źle.

0 Udziały