5 wspaniałych biegów po szlakach od wybrzeża do wybrzeża

Biegi po szlakach to świetny sposób na urozmaicenie treningów, urozmaicenie terenu i wykorzystanie nowych mięśni. Podczas biegu po szlakach musisz również bardziej się skupić, ponieważ musisz uważać na swoje kroki i kroki bez możliwości korzystania z gładkiej, płaskiej powierzchni.

Jeśli szukasz wspaniałego biegu po szlaku, oto pięć miejsc, które warto odwiedzić w tym roku, z naszymi wewnętrznymi wskazówkami dla każdego z nich:

1. MOAB, UTAH

Pętla Pritchett Canyon do Hunter Canyon Rim jest warta przebiegnięcia dla samej scenerii. Strona 12,5-milowa pętla jest używana do pierwszej połowy corocznego maratonu Moab i można ją pokonać kilka mil od Moab przy Kane Creek Trailhead. Jeśli wybierasz się na tę trasę latem, pamiętaj, aby zacząć ją wcześnie rano, aby ominąć palące temperatury w późniejszych godzinach.

Insider tip: Jeśli chcesz zostać na noc, spróbuj w Cali-Cochitta B&B gdzie następnego ranka możesz zjeść obfite śniadanie.

2. GÓRA STRATTON, VERMONT

Strona Stratton Pond i Stratton Mountain Trail prowadzą na górę Vermont znaną z wysokiej klasy ośrodka narciarskiego i oferują 10 mil pięknych tras single track o łącznej długości ponad 2200 stóp w pionie. W lecie szlak jest dobrze oznakowany, więc nie musisz się martwić, że się zgubisz.

Insider tip: Kiedy już skończysz i wypracujesz dobry pot, zanurz się w jeziorze Stratton Mountain Lake, aby się ochłodzić.

3. ASHEVILLE, PÓŁNOCNA KAROLINA

Asheville słynie z Biltmore Estate, ale oferuje znacznie więcej niż tylko pałacowy dom George'a Vanderbilta. W tej pagórkowatej części Karoliny Północnej coraz większą popularnością cieszą się biegi po szlakach. Na stronie Mountains-to-Sea Trail ma kilka opcji, w tym prawie 18-milowy Shut-In Trail zbudowany przez Vanderbilta w 1890 roku i wznoszący się na ponad 3000 stóp. Łatwiejszą opcją jest 5-milowa pętla na MST zwana Lunch Rocks Trail, która zaczyna się przy Folk Art Center.

Ciekawostki: W większym obszarze Asheville znajduje się ponad tuzin winiarni znanych z mocnych czerwonych trunków. Wiele z nich jest otwartych tylko od piątku do niedzieli.

4. BOULDER, KOLORADO

To jedno z centrów biegów długodystansowych w Ameryce Północnej, z tysiącami zapalonych biegaczy i dziesiątkami zawodowych elit, którzy wykorzystują wysokość nad poziomem morza do swoich treningów. Istnieje wiele szlaków, które możesz poprowadzić z centrum miasta do Flatirons - jak nazywają się góry na obrzeżach miasta - spróbuj Betasso Preserve oddalony o około pięć mil od miasta. Pętle w kształcie ósemki dają wiele możliwości pokonania dystansu i zapewniają teren do biegów przełajowych.

Insider tip: Wybierz się na Pearl Street - jedną z najlepszych ulic spacerowych w Ameryce - na obfity lunch i obserwowanie ludzi.

5. HRABSTWO MARIN, KALIFORNIA

Na północ od San Francisco, przez most Golden Gate, Marin jest znane jako miejsce narodzin kolarstwa górskiego, więc wiesz, że jest tam mnóstwo szlaków o pagórkowatej topografii. Ale żaden szlak nie jest tak sławny jak Dipsea Trail zaczyna się w centrum Mill Valley i wznosi się na wysokość 2000 stóp, a następnie wraca w dół do Stinson Beach na odcinku prawie siedmiu mil. Dipsea to stary szlak używany przez Indian Miwok, a trasa w obie strony liczy 13,7 mil, jeśli potrafisz przekroczyć swoje granice.

Ciekawostka: Po biegu zatrzymaj się w Muir Woods na chwilę kontemplacji pośród majestatycznych 800-letnich sekwoi.

0 Udziały