5 wskazówek ekspertów, które pomogą Ci odnaleźć się w bieganiu

Zakładanie trampek i wychodzenie pobiegać - czy to po chodniku, czy na bieżni - jest godne pochwały bez względu na dystans. Jednak w niektóre dni założenie butów do biegania i pokonywanie kolejnych kilometrów symuluje poziom wysiłku podobny do tego, jaki towarzyszy wspinaczce na Mount Everest (a przynajmniej tak się wydaje). Brzmi znajomo?

Nie obawiajcie się, biegacze! Tutaj eksperci dzielą się swoimi najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi motywacji na trudne dni biegowe, które pozwolą Ci wytrwale dążyć do celu.

1

ZNAJDŹ SWÓJ CEL

Może jesteś osobą, która biega, ponieważ daje Ci to okazję do zrobienia czegoś z przyjaciółmi innego niż wpadnięcie na happy hour. A może po prostu uwielbiasz uczucie haju po biegu. Niezależnie od tego, jaki jest Twój powód, Jess Movold, trener w nowojorskim klubie Mile High Run Club, mówi, że zidentyfikowanie swojego powodu do biegania jest kluczem do trwałego sukcesu w tym sporcie.

Uważam, że robienie rzeczy, których nienawidzisz, ma toksyczne konotacje" - mówi. "Powinieneś cieszyć się swoją aktywnością. Znalezienie przyjemności w bieganiu może być tak proste, jak zmiana perspektywy na pozytywną jeszcze przed zrobieniem pierwszego kroku. To pomoże Ci rozwijać zdrowsze relacje ze sportem".

2

ZNAJDŹ ODPOWIEDNI DLA SIEBIE BIEG

Ustal dystans lub cel czasowy, który wydaje Ci się osiągalny i odpowiedni dla Ciebie i Twojego ciała. Może to będzie mila, a może godzina. Jeśli zaczniesz od stwierdzenia: "Dzisiaj chcę chodzić lub biegać przez 20 minut", to da Ci to parametr, jak długo będziesz pracować. Jeśli coś nie wyjdzie, to też nie szkodzi. Następnym razem możesz postawić sobie ten sam cel. Obserwowanie swoich postępów w czasie będzie bardzo satysfakcjonujące.

3

ZACZNIJ LUB SKOŃCZ W MIEJSCU, KTÓRE CIĘ EKSCYTUJE

Nic dziwnego, że obawiasz się porannego biegu na bieżni: Siłownia nie jest dokładnie najbardziej olśniewającym miejscem na rozpoczęcie dnia. Jak sugeruje Hollis Tuttle, trener biegania i szkoleniowiec z Nowego Jorku, możesz urozmaicić swój bieg, zaczynając lub kończąc go w ulubionej kawiarni, parku lub barze z sokami. Pamiętaj tylko: kawa przed, koktajl proteinowy po.

4

PRZERWA

Jeśli po kilku minutach biegania czujesz się źle, nie musisz całkowicie rezygnować z wysiłku na ten dzień. Zamiast tego przełam dystans rzeczami, które mogą sprawić, że poczujesz się nieco mniej przyziemnie. "Na przykład: Możesz zrobić 5 przysiadów, 10 jumping jacks lub 10 naprzemiennych odwrotnych lungów co pół mili" - sugeruje Tuttle. "Te krótsze odcinki dystansu przelecą, a cała ta praca pomoże wzmocnić łańcuch tylny".


CZYTAJ DALEJ > 5 SPOSOBÓW NA OSWOJENIE TOKSYCZNEGO MYŚLENIA I NEGATYWNEJ MOWY O SOBIE


5

ZNAJDŹ MOTYWUJĄCĄ MANTRĘ

Często zdarza się, że negatywna mowa o sobie może wprowadzić cię w negatywną przestrzeń głowy. Zamiast mówić: "Ja mam iść pobiegać" z rozpaczą, powiedz "Ja get iść pobiegać!" z podekscytowaniem, sugeruje Tuttle. Następnie znajdź zdanie (lub kilka różnych), które sprawia, że jesteś podekscytowany w trakcie aktywności - i wypowiedz je na głos. Poważnie. Jedno z badań opublikowanych w Procedia - Social and Behavioral Sciences wykazało, że koszykarze szybciej podawali piłkę, gdy motywowali się na głosi że ta motywacyjna mowa własna przynosiła korzyści w zadaniach opartych na szybkości, sile i mocy.

0 Udziały