5 wskazówek dotyczących podróżowania na zawody docelowe

Jest coś naprawdę wyjątkowego w bieganiu w nowym mieście lub kraju, a nawet na nowym dla Ciebie szlaku. Jest to nie tylko doskonały sposób na zwiedzanie, ale także sam akt biegania jest uniwersalny - nie potrzeba tłumacza. Dlatego też jesteśmy zachwyceni pomysłem zarejestrowania się w docelowym biegu, który wymaga od Ciebie spakowania walizek i wyruszenia na ekscytującą przygodę.

Oto kilka najważniejszych wskazówek dla kogoś, kto podróżuje, aby uruchomić wyścig docelowy:

1

BĄDŹ SPRYTNY W KWESTII TEGO, KIEDY ZAPLANOWAĆ WYŚCIG W SWOJEJ PODRÓŻY

Jeśli czekasz do samego końca swojej podróży, aby ścigać się, możesz tego żałować, mówi Steph Herrick, trener biegania z siedzibą w Nowym Jorku. "Zawsze sugeruję, aby zrobić to w ciągu pierwszych kilku dni po przybyciu do danego miejsca. To daje ci wystarczająco dużo czasu, aby się dostosować i zorientować się w układzie ziemi, nie martwiąc się o takie rzeczy, jak zbytnie chodzenie i zmęczenie lub jedzenie niewłaściwych rzeczy."

2

NIE PRZYJEŻDŻAJ NA NOC PRZED WYJAZDEM

Nigdy nie wiesz, co się stanie z podróżą, czy to samolotami, pociągami czy samochodami. Na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak z twoim transportem, daj sobie wystarczająco dużo poduszki, aby przybyć do miejsca docelowego i oddychać, zanim będziesz musiał stanąć na linii startu. "Chcesz mieć trochę czasu, aby się dostosować", mówi Herrick. "Zwłaszcza jeśli wiąże się to ze zmianą czasu. Unikaj latania w nocy przed wyjazdem, a zaoszczędzisz sobie wiele niepokoju".

3

PRZYGOTUJ SIĘ Z WYPRZEDZENIEM

Podobnie jak w tygodniu poprzedzającym wyścig, ułóż swój sprzęt na dzień wyścigu na kilka dni przed wyruszeniem. Obejmuje to wszystko, od twoich ulubionych skarpetek po pas do biegania, trampki i tak dalej. W tym czasie upewnij się, że dwukrotnie sprawdziłeś prognozę pogody i zabrałeś ze sobą różne opcje, gdyby się zmieniła.

W związku z tym: Czy masz tradycje na dzień wyścigu, które nie podlegają negocjacjom? Na przykład, konkretny rodzaj masła orzechowego, które lubisz rozsmarowywać na bananie przed wyścigiem lub żel energetyczny, po który sięgasz co 30-45 minut? Upewnij się, że spakowałeś te niezbędne rzeczy, tak abyś nie musiał krążyć po nowym miejscu w poszukiwaniu ich. Podobnie jak na domowej murawie, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest spróbowanie czegoś nowego w dniu wyścigu.

4

BĄDŹ SELEKTYWNY, JEŚLI CHODZI O TOWARZYSZY PODRÓŻY

Oczywiście, wakacje są bardziej zabawne z przyjaciółmi i rodziną. Jednak skomunikuj się z ludźmi, którzy dołączą do Ciebie w podróży, wszystkie rzeczy, których będziesz potrzebować, aby podróżować i ścigać się. Czy jesteś typem biegacza, który wcześnie kładzie się spać w nocy? Czy masz specyficzne ograniczenia dietetyczne, które pomogą Ci się jak najlepiej poruszać? A może oczekujesz, że będą Cię obserwować i dopingować? Mów otwarcie o swoich preferencjach, aby podróż była przyjemna dla wszystkich zainteresowanych.

5

ZNAJDŹ CZAS NA ZWIEDZANIE!

Połowa radości z podróżowania na zawody to odkrywanie miejsca, w którym przekroczysz linię mety. Kiedy już skończysz, upewnij się, że poświęcisz czas na poznanie lokalnej kultury. Zarezerwuj bilety do muzeów, na wycieczki autobusowe czy do restauracji, zanim jeszcze wyruszysz w drogę. W ten sposób nie będziesz błądził bez celu i będziesz mógł naprawdę dobrze wykorzystać swój czas.

0 Udziały