5 wskazówek dotyczących biegania z psem

Ćwiczenie z przyjaciółmi to świetny sposób na utrzymanie motywacji i priorytetowego traktowania zdrowia - nie inaczej jest w przypadku biegania z najlepszym przyjacielem człowieka. Jeśli szukasz nowych sposobów na spędzanie czasu ze swoim psem, wyprowadzanie go podczas treningu może być świetnym sposobem na utrzymanie go w zdrowiu, również.

"Bieganie naprawdę jest fantastyczną aktywnością dla większości zdrowych psów" - dzieli się Elissa Sosland, dyrektor operacyjny w Trailblazing Tails. "Jest to zdrowe, bezpieczne wyjście, które poprawia ich ogólną jakość życia - nie tylko podczas biegu - czyniąc je szczęśliwszymi i lepiej dostosowanymi ogólnie do swoich rodzin, gdy są w stanie mieć spójne, zabawne, zorganizowane ćwiczenia".

Jeśli osobiście nie masz czasu, aby biegać z psem lub zapewnić mu ćwiczenia, których potrzebuje, skorzystanie z usług firmy takiej jak Trailblazing Tails lub Wag jest świetną opcją; Twój pies będzie przebywał z wyszkolonym profesjonalistą, który wykorzystuje pozytywne wzmocnienie, aby wywołać dobre nawyki i zachowania.

Jeśli zdecydujesz się zabrać swojego psa ze sobą na trening, musisz wziąć pod uwagę kilka kluczowych rzeczy, aby uchronić go przed niebezpieczeństwem i upewnić się, że jest to bezpieczne i szczęśliwe doświadczenie dla Was obojga.

OPANUJ PODSTAWOWY TRENING

Zanim rozpoczniesz plan biegania ze swoim psem, musisz opanować kilka rzeczy. Podstawowe posłuszeństwo jest kluczowe i może wymagać pewnej pomocy z zewnątrz, takiej jak zajęcia szkoleniowe, aby upewnić się, że Twój pies wie, że jesteś alfa i słucha Twoich poleceń.

"Szkolenie psa, aby biegać z tobą może rozpocząć się na każdym etapie życia", dzieli się Andrea J. Nelson, licencjonowany technik weterynarii i współwłaściciel Nelson Veterinary Associates. "Dla bezpieczeństwa Twojego i Twojego psa ważne jest, aby zacząć od podstawowego posłuszeństwa i manier na smyczy - pięta, siad, zostań i zostaw komendy - wszystko to będzie korzystne, jeśli Twoja trasa biegu prowadzi przez tereny miejskie, gdzie będziesz musiał poruszać się w ruchu pieszym i korzystać z przejść dla pieszych".

Rozpoczęcie od zabrania psa na spacer pomoże Ci ocenić, jak będzie się zachowywał, gdy zwiększysz tempo. Dodatkowo, dobrze jest zobaczyć, jak zachowują się, gdy podchodzą do ludzi lub innych psów, które mogą być w pobliżu. Aby to osiągnąć, wielu trenerów zaleca stosowanie pozytywnego wzmocnienia i nagradzanie psa smakołykami.

"Nauczenie psa chodzenia na luźnej smyczy, a jednocześnie częstego meldowania się - odwracania się, aby spojrzeć na Twoją twarz - podczas spacerów, ćwiczenie zatrzymywania się i siadania, ignorowanie potencjalnych czynników rozpraszających, takich jak inne psy, ludzie i wiewiórki, a wszystko to przy użyciu smacznych smakołyków i odpowiedniej zachęty może naprawdę szybko zmęczyć szczeniaka, nie wymagając przy tym żadnego biegania" - dodaje Sosland. "Z tego powodu, a także ze względu na rozwój fizyczny psa, zalecamy wstrzymanie się z dłuższym bieganiem z psami większości ras do czasu ukończenia przez nie co najmniej 8 miesięcy".

POZNAJ OGRANICZENIA SWOJEGO PSA

Oprócz uwzględnienia wieku - i poziomu posłuszeństwa - Twojego psa, zrozumienie jego rasy jest ważne, jeśli chodzi o bieganie. Chociaż większość psów może biegać bez względu na ich rozmiar, istnieją ograniczenia, które wynikają z tego, że próbują nadążyć za Twoim krokiem i tempem.

"Niektóre rasy są bardziej skłonne do atletyzmu niż inne" - wskazuje Nelson. "Osobiście mam sznaucera mini i sznaucera olbrzymiego; pomimo różnicy wielkości, obaj są świetnymi partnerami do biegania. Pamiętaj tylko, o ile więcej pracy wymaga utrzymanie kroku przez 8-funtowego Yorkie w porównaniu do 130-funtowego Great Dane'a."

Dla bezpieczeństwa Twojego psa, ważne jest, aby zrozumieć, że niektóre rasy mają dodatkowe ograniczenia, które należy wziąć pod uwagę.

"Głównym wyjątkiem w bieganiu są rasy o krótkich nosach lub tłustej twarzy, takie jak buldogi" - podkreśla Sosland. "Nie mają one wystarczająco długiego pyska, a ich struny oskrzelowe są często skurczone, więc po prostu nie są w stanie oddychać na tyle wydajnie, aby bezpiecznie biegać. To prawdziwe ryzyko dla zdrowia tych ras, aby z nimi biegać." Boksery również należą do tej kategorii; oba nadal potrzebują ćwiczeń, więc zabieranie ich na spacery jest w porządku, ale bieganie z nimi może być szkodliwe dla ich zdrowia.

UZYSKAJ ZGODĘ NA ĆWICZENIA

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego, czy Twój pies może bezpiecznie biegać, najmądrzejszym rozwiązaniem jest zapytanie lekarza weterynarii. Jest to dobry pomysł, nawet jeśli wiesz, że Twoja rasa może bezpiecznie biegać. Podobnie jak Ty, przed rozpoczęciem nowych ćwiczeń fizycznych, powinieneś zrobić to samo dla swojego psa.

"Podobnie jak w przypadku ludzi, ważne jest, aby upewnić się, że Twój pupil jest w dobrej kondycji sercowo-naczyniowej przed rozpoczęciem nowego reżimu treningowego" - apeluje Nelson. "Jeśli Twój umiarkowanie aktywny pies zacznie Ci towarzyszyć w drodze do Twojego pierwszego maratonu, zleć swojemu lekarzowi weterynarii dokładne badanie, w tym osłuchanie serca i płuc".

WEŹ POD UWAGĘ PORĘ ROKU

Podobnie jak w przypadku planowania własnego biegu, weź pod uwagę porę roku, tak samo ważne jest, abyś zrobił to samo dla swojego psa. Bieganie w zbyt gorącej lub zbyt zimnej pogodzie wiąże się z ograniczeniami dla Was obojga. Ponieważ Twój pies nie może nosić butów, upewnij się, że ich łapy są chronione, gdy beton jest zbyt gorący lub pokryty chemikaliami do odladzania dróg.

"W Portland zimy są zazwyczaj dość łagodne - z temperaturami w latach 40-tych i 50-tych - z dużą ilością deszczu", zauważa Sosland. "To całkiem dobry zakres temperatur dla psów do biegania, więc przy takiej pogodzie potrzeba mniej środków ostrożności niż np. podczas biegania w upale, kiedy częste przerwy w cieniu i z wodą są ważne, aby zapobiec przegrzaniu się psów".

Dla zwiększenia bezpieczeństwa, Sosland zaleca uzyskanie certyfikatu z zakresu pierwszej pomocy i resuscytacji dla zwierząt domowych. Jest to oczywiście dodatek do znajomości swojego psa i oznak niepokoju, jakie może on wykazywać, wskazujących na to, że potrzebuje odpoczynku.


CZYTAJ DALEJ > JAK ZAMIENIĆ SPACER Z PSEM W TRENING


ZAPEWNIJ BEZPIECZEŃSTWO WSZYSTKIM - NIE TYLKO SWOJEMU PSU

Kiedy Twój pies opanuje już posłuszeństwo i zostanie zbadany przez weterynarza, upewnij się, że masz dodatkowe narzędzia potrzebne do zapewnienia wszystkim bezpieczeństwa. Obejmuje to znajomość trasy, na którą zamierzasz je zabrać, z wyprzedzeniem.

"Przebiegnij lub przejedź nową trasę raz bez psa" - instruuje Nelson. "Zwróć uwagę na potencjalne pułapki, takie jak dom z luźnym, agresywnym psem. Lepiej być gotowym niż zaskoczonym, gdy nowy pies do Ciebie podskoczy".

Dodatkowo, upewnienie się, że masz mocny system smyczy i szelek jest ważne zarówno dla Twojej wygody, jak i Twojego psa. Ogólnie rzecz biorąc, świadomość sygnałów psa i wiedza o tym, czy są one zmęczone i czy nadszedł czas, aby zwolnić - lub nawet chodzić - jest ostateczną wskazówką bezpieczeństwa, aby upewnić się, że zdrowie Twojego psa jest priorytetem.

0 Udziały