5 skutecznych alternatywnych rozwiązań dla biegaczy

Jest śnieżny, lodowaty, deszczowy, błotnisty lub jest zbyt wcześnie lub późno dla każdego rozsądnego człowieka, aby być na zewnątrz biegania. A może chcesz uzyskać trening, który pomoże Ci w bieganiu, ale nie jest bieganiem. Może potrzebujesz czegoś szybkiego, bo jesteś w podróży. Niezależnie od powodu, nie zawsze potrzebujesz bieżni lub szlaku, aby być sprawnym biegaczem.

Wypróbuj te pięć alternatywnych ćwiczeń w pomieszczeniach:

1

STEPUPS

Oczywiście, możesz skorzystać z urządzenia do ćwiczeń na schodach na siłowni, ale jeśli nie jest ono dostępne, wszystko, czego naprawdę potrzebujesz, to drewniane pudełko. Wykorzystaj je do wykonania ciężkiego zestawu wykroków, które przygotują Cię do biegania pod górę. Jeśli chcesz mieć solidny 30-minutowy trening, wybierz świetną playlistę, rozgrzej się kilkoma ćwiczeniami rozciągającymi i kilkoma chodzonymi lonżami, a następnie przeplataj 1 minutę stepowania w górę i w dół (naprzemiennie z nogami) z 1 minutą innego ćwiczenia, takiego jak bieganie w miejscu lub podskoki, aby utrzymać tętno na wysokim poziomie. To będzie jak najcięższy 30-minutowy trening w twoim życiu.

2

LINA SKOKOWA

Podobnie jak stepups, skakanie na linie jest kolejną świetną alternatywą szybkiego treningu, gdy masz mało miejsca i czasu. Rozgrzej się, wykonując szybki zestaw dynamicznych ćwiczeń rozciągających lub krótkie ćwiczenia jogi, a następnie wykonuj skakanie na linie przez minutę na zmianę z innym ćwiczeniem, takim jak chodzenie na lonży lub przysiady w powietrzu, a następnie przez minutę z czymś mniej obciążającym, takim jak trzymanie deski. Powtórz tę 3-minutową sekwencję 10-15 razy, a będziesz się pocić, jakbyś właśnie przebiegł 10 km.

3

ROWER STACJONARNY

Jeśli posiadasz już rower szosowy, możesz zaopatrzyć się w trenażer wewnętrzny lub wskoczyć na rower na siłowni. Jeśli nie masz zbyt wiele doświadczenia w jeździe na rowerze, po prostu użyj odczuwalnego wysiłku lub tętna, aby naśladować trening biegowy na dany dzień, pedałując ciężko przez 1-2 minuty w odstępach, a następnie lżej przez minutę przez kilka cykli; zmień bieg na łatwiejszy na rozgrzewkę i ochłonięcie.

4

JOGA DLA BIEGACZY

Rozważ skorzystanie z dodatkowego dnia regeneracji, uprawiając jogę przyjazną biegaczom. Wiele siłowni oferuje jogę, a w sieci dostępnych jest mnóstwo darmowych filmów wideo. Możesz też zaprojektować własną praktykę opartą na swoich napiętych miejscach. Tak czy inaczej, Twoje ciało będzie Ci wdzięczne za wykorzystanie czasu biegu na produktywną pracę z ciałem.

5

BIEGANIE PO GŁĘBOKIEJ WODZIE

Spróbuj biegania w głębokiej wodzie z użyciem pasa wypornościowego. Jest to szczególnie dobra alternatywa, jeśli próbujesz przezwyciężyć dokuczliwą kontuzję i chcesz zapewnić swoim nogom trening o mniejszej intensywności. Zapoznaj się z kilkoma różnymi treningami, które pomogą Ci zacząć.

0 Udziały