5 rzeczy, które każdy biegacz powinien śledzić

Aby poprawić swoje bieganie, oto, co musisz zrobić: Skoncentrować się na konkretnych treningach, robić powolne, ale stałe postępy i skupić się na regeneracji tak samo, jak na samym biegu. Ale kolejnym kluczowym elementem układanki jest śledzenie treningu i, ostatecznie, postępów. Nie chodzi tylko o sam bieg, ale także o to, jak się odżywiasz i regenerujesz oraz co się dzieje poza treningiem, z pracą, rodziną i przyjaciółmi.

Aby zmaksymalizować swoje bieganie w tym roku, rozważ dodanie prowadzenie dziennika do swojej rutyny. Śledź te pięć obszarów za pomocą aplikacji na smartfonie lub po prostu staromodnego notatnika i ołówka.

1. PRZEBIEG I CZAS

Dlaczego warto śledzić: Jest to najbardziej podstawowa metryka dla twojego biegu, którą będziesz nagrywać, i jest najważniejsza. Jeśli Twoim celem jest uzyskanie szybszego tempa lub dłuższego biegu, musisz iść ciężej i dalej. Zachowaj to tak proste, jak "3/1/17: 4 mile, 38 minut".

Jak: Aplikacja taka jak np. MapMyRun będzie rejestrować swój przebieg, czas i tempo dla Ciebie, a także możesz uzyskać pomysły na trasę, a także odległości, zbyt. Możesz również zsynchronizować ją z monitorem tętna. Korzystanie z GPS i patrzenie na zegar przed wyjściem i po powrocie pozwoli Ci również na określenie odległości i czasu. A dla osób z notatnikiem i ołówkiem, jeśli jesteś bardzo oldschoolowy, prosty zegarek sportowy i trasa, którą znasz, załatwią sprawę.

Bonus: Średnie tętno lub wszelkie dane dotyczące tętna z biegu. Jest to świetne rozwiązanie, niezależnie od tego, czy jest zsynchronizowane z aplikacją, czy pobierane z monitor pracy serca lub trackera fitness - każdy rodzaj danych, nawet niedoskonały, będzie pomocny w zauważaniu trendów.

2. ŻYWNOŚĆ I ODŻYWIANIE

Dlaczego warto śledzić: Podczas gdy nie trzeba rejestrować każdą kalorię każdego dnia (chyba że po prostu kochasz dane), to jest pomocne, aby sprawdzić się na kilka dni w każdym miesiącu, aby upewnić się, że jesteś coraz wystarczająco dużo kalorii (lub upewnić się, że nie jesteś coraz zbyt wiele) - i zobaczyć, czy jesz wystarczająco dużo zdrowych rzeczy. Naprawdę łatwo jest popaść w niezdrowe nawyki, ale kontrolowanie, ile chipsów zjadasz w ciągu tygodnia, może wystarczyć, by wrócić na właściwą drogę.

Jak: MyFitnessPal jest najprostszym żywienia app tam, z milionami żywności w bazie danych, opcje, aby dodać niestandardowe posiłki i możliwość przeglądania ostatnich posiłków i zapisanych ulubionych. Jako dodatkowy bonus, to synchronizuje się z MapMyRunwięc będziesz miał fantastyczny obraz swojego poziomu aktywności w porównaniu z tym, co jesz. Staraj się nie odkładać śledzenia do końca dnia, ponieważ będziesz bardziej prawdopodobne, aby zapomnieć garść migdałów lub że drugi pączek. Bądź szczery w kwestii wielkości porcji, aby uzyskać dokładniejszy obraz swoich nawyków żywieniowych. Ważenie się dzień po dniu nie jest przyjemne, ale spędzenie tygodnia na odmierzaniu przekąsek może pokazać, jak blisko normalnej porcji jesteś i pomóc ci w przyszłości jeść mądrzej.

Bonus: Hydration. MyFitnessPal śledzi hydratacji, jak również, dzięki czemu można śledzić, ile wody zużywają w ciągu dnia - będzie prawdopodobnie zaskoczony, jak mało pijesz.

3. CZAS TRWANIA I JAKOŚĆ SNU

Dlaczego warto śledzić: Nawet ludzie, którzy czują, że dostają wystarczająco dużo snu, mogą nie dostawać tyle - lub tak dużo wysokiej jakości snu - jak im się wydaje. Chcesz się upewnić, że masz wystarczająco dużo snu, aby wspomóc regenerację i sprawić, że będziesz gotowy i pełen energii do codziennego treningu. Możesz zdać sobie sprawę, że nie śpisz wystarczająco dużo w nocy, kiedy biegasz przed snem lub budzisz się z lepszym samopoczuciem, kiedy wiesz, że czeka Cię poranna sesja biegowa.

Jak: Na stronie Aplikacja UA Record i Under Armour Band współpracują ze sobą, aby rejestrować Twój sen i dać Ci 14-dniowy wynik snu. To nie musi stać się codziennym ćwiczeniem: Po prostu sprawdź co kilka tygodni i podczas stresujących okresów, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo snu, lub użyj danych, aby dostosować swój plan treningowy, jeśli jesteś wyczerpany.

Bonus: Poranne tętno. Opaska może śledzić tętno po pierwszym przebudzeniu. Również w tym przypadku pojawią się wzorce, a informacje te mogą okazać się pomocne dla trenera lub lekarza.


CZYTAJ WIĘCEJ


Różnica między odpoczynkiem a regeneracją>
3 rzeczy

, których możesz się

nauczyć z

tętna spoczynkowego.


4. ZMIENNOŚĆ RYTMU SERCA

Dlaczego warto śledzić: Zmienność tętna, czyli czas pomiędzy uderzeniami serca, jest świetną metryką pokazującą, jak bardzo jesteś zregenerowany lub niedostatecznie zregenerowany. Trenerzy uwielbiają ten wskaźnik, ponieważ daje im szybki wgląd w ogólne samopoczucie sportowca i oferuje oparte na naukowych podstawach sugestie dotyczące tego, jak ciężki powinien być Twój trening. (Uwaga: przez większość czasu zachęca Cię do wyjścia i zmiażdżenia swoich interwałów).

Jak: Na stronie Aplikacja UA Record Under Armour Band ponownie współpracują ze sobą, dzięki czemu możesz zmierzyć swoje tętno zaraz po przebudzeniu się rano, aby uzyskać najbardziej spójne wzorce. Upewnij się tylko, że robisz to w tej samej pozycji (siedzącej lub leżącej). Postaraj się, aby Twój oddech był jak najbardziej miarowy i spokojny podczas wykonywania tej czynności. Opaska śledzi również Twoje tętno podczas snu.

Bonus: Dodaj mantrę lub medytację. Ponieważ pomiar tętna zmusza Cię do stałego i spokojnego oddychania przez kilka minut, jest to świetny moment, aby wcisnąć kilka mantr lub medytacji zamiast przeglądania listy rzeczy do zrobienia w głowie.

5. JAK SIĘ CZUJESZ

Dlaczego warto śledzić: Wzorce pojawiają się z czasem, a większość trenerów skłoni cię do powiedzenia im, jak się czułeś. czułeś podczas biegu, a nie tylko jak w biegu. Posiadanie kilku notatek do przejrzenia może okazać się pomocne, jeśli znajdziesz się w dołku. Możesz zdać sobie sprawę, że największą frajdę sprawiało Ci bieganie, gdy spotykałeś się ze swoim klubem biegowym dwa razy w tygodniu lub że za każdym razem, gdy biegałeś późno po kolacji, miałeś problemy żołądkowe.

Jak: Zaloguj to albo w tytule, albo w sekcji notatek swojego treningu w MapMyRun. Albo, jeśli wolisz metodę papierową, kup tygodniowy planer i każdego dnia notuj na górze szybkie streszczenie treningu (na przykład: 5 mil/45 minut), a następnie napisz kilka zdań o tym, jak się czułeś w trakcie, czy były jakieś problemy lub najważniejsze momenty - takie jak bieganie z przyjaciółmi lub odkrywanie nowej trasy.

Bonus: Stretching. To przywodzi na myśl trik produktywności Jerry'ego Seinfelda: Zaznaczanie czerwonego X na kalendarzu dla każdego dnia, w którym pisze dowcip, aby nie chciał przerwać swojej passy, zostawiając dzień pusty. Zrób to samo z rozciąganiem i mobilnością. Każdego dnia, kiedy poświęcasz kilka minut na ćwiczenie mobilności, zanotuj to. To sprawi, że będziesz dodawać te kilka rozciągnięć po biegu i poczujesz się bardziej spełniony.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

> UA Healthbox>
UA Band>
Smart Shoes>
Wszystkie urządzenia fitness0 Shares