5 powodów, dla których biegacze kochają bieganie (a nie-biegacze mogą to docenić)

Prawdopodobnie wiesz już o niektórych fizycznych korzyściach płynących z biegania: poprawie zdrowia serca, zabójczych nogach i ogólnej kondycji. Ale czy myślałeś o wszystkich innych korzyściach płynących z biegania? O tych, które niekoniecznie są związane z Twoim zdrowiem fizycznym? Poniżej przedstawiamy listę innych korzyści, które sprawią, że w mgnieniu oka zasznurujesz trampki:

1. RUNNER'S HIGH TO NAPRAWDĘ NATURALNY HAJ

W ciągu ostatnich kilku lat, naukowcy odkryli że uczucie euforii i zmniejszonego niepokoju, które towarzyszy bieganiu, jest wywoływane przez tę samą część mózgu, na którą wpływa THC zawarte w marihuanie. Zasadniczo naukowcy zdali sobie sprawę, że endorfiny, które otrzymujemy z biegania, nie mogą same przejść przez barierę krew-mózg, więc zaczęli szukać czegoś innego. Odkryli, że nasze ciała produkują endokannabinoid zwany anandamidem. który może przejść przez barierę i wywołać haj - a system system endokannabinoidowy jest tym samym, który daje ludziom haj od THC w marihuanie.

2. BIEGANIE MOŻE BYĆ FORMĄ MEDYTACJI

Podczas gdy większość z nas myśli o medytacji jako cichym siedzeniu skrzyżowanymi nogami z zamkniętymi oczami, medytacja w ruchu może być równie skuteczna w uspokajaniu naszych umysłów. Biegacze skupiają się na oddychaniu, podobnie jak w przypadku medytacji. Wielu biegaczy wychodzi na zewnątrz, aby oczyścić umysł i uspokoić się po stresującym dniu. Medytacja oczyszcza umysł i łagodzi niepokój. Zaczynasz dostrzegać związek? Medytacja podczas biegu może pomóc Ci wizualizować swoje wyścigi, aby odnieść większy sukces, połączyć się z tempem i zbudować siłę psychiczną potrzebną do przeforsowania dyskomfortu (coś, z czym wszyscy biegacze są zaznajomieni).

3. MOŻESZ POZNAĆ MNÓSTWO NOWYCH PRZYJACIÓŁ

Społeczność biegaczy jest ogromna, ale jakoś udaje się mieć poczucie bliskości. Dzięki stronie ekipy biegowe i grup spotkaniowych w prawie każdym mieście, łatwo jest znaleźć partnera do biegania (lub pięciu). Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest lokalny sklep dla biegaczy, który zazwyczaj oferuje biegi rekreacyjne co najmniej raz w tygodniu. Jeśli masz znajomego, który też chce zacząć biegać, to jeszcze lepiej - będziecie się nawzajem rozliczać i dobrze bawić!


CZYTAJ DALEJ > 12 BIEGACZY ZAŁOGI I KLUBY, KTÓRE MUSISZ ZNAĆ


4. TO FAJNY SPOSÓB NA POZNANIE NOWEGO MIASTA

Czy właśnie przeniósł się gdzieś nowy, lub podróżujesz, bieganie może być doskonałym sposobem, aby uzyskać swoje łożyska w nowym miejscu. Upewnij się, że zawsze masz przy sobie telefon i używaj MapMyRun aby wytyczyć dobrą trasę (i uchronić się przed zgubieniem się). Istnieje długo działający żart, że wiesz, że jesteś biegaczem, kiedy możesz powiedzieć komuś dokładnie, ile mil jest do punktu orientacyjnego w pobliżu domu, a to ćwiczenie zdecydowanie pomaga wypełnić ten stereotyp.

5. MOŻESZ TO ZROBIĆ GDZIEKOLWIEK

Ludzie biegali maratony na statkach wycieczkowych, na litość boską. W każdym miejscu, w którym możesz przynajmniej biegać w kółko (lub na bieżni), możesz biegać. Chociaż okrążanie statku wycieczkowego lub pokonywanie kilku kilometrów na bieżni może nie być Twoją ulubioną formą spędzania czasu, to niezależnie od tego, czy jesteś na plaży, czy w górach, jeśli tylko znajdziesz czas, możesz biegać - bez konieczności używania sprzętu.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

W tym celu należy zapoznać się z poniższym opisem:> Męski sprzęt do biegania>
Męskie
buty do biegania>

Damski sprzęt

do biegania>


Damskie buty


do biegania


0 Udziały