5 niezawodnych sposobów na przyjemne bieganie w deszczu

Wszyscy słyszeliśmy o wesołym obrocie kwietniowych pryszniców, ale spójrzmy prawdzie w oczy: Te krople deszczu mogą sprawić, że bieganie stanie się nieco mniej przyjemne. Bieganie w deszczu nie musi być jednak straszne. Po pierwsze, wybierz swój sprzęt, a następnie dostosuj swój sposób myślenia.

1. WYBIERZ ODPOWIEDNI TEREN

Jeśli deszcz pada od tygodnia, możesz zrezygnować z tras typu singletrack lub takich, na których jest dużo małych strumieni. Znajdź trasę, która ma bezpieczny chodnik lub ścieżkę dla pieszych, która jest zamknięta dla samochodów, jeśli to możliwe - i unikaj bardzo błotnistych obszarów.

2. UBIERZ SIĘ NA POGODĘ, NIE NA DESZCZ

Wiosną często przesadzamy z ubiorem, ale gdy temperatura spada powyżej zera, wybierz kurtkę przeciwdeszczową i zwykłe rajstopy lub nawet szorty. UA Bora Rain Jacketjest na przykład wodoodporna, ale zaprojektowana tak, by oddychać podczas biegu. Jeśli zawsze jest Ci zimno, dodaj czapkę i rękawiczki, ale pomiń pełny wodoodporny strój.

3. ZATRUDNIJ PRZYJACIELA

Przestudiuj stronę po badanie za badaniem pokazują, że bieganie z przyjacielem zwiększa szanse na utrzymanie się na treningu i spalenie większej ilości kalorii w porównaniu z bieganiem solo. Jeśli w prognozie widać chmury, postaw się w roli partnera do biegania, ustalając datę przebiegnięcia kilku kilometrów.

4. UŻYWAJ STARYCH BUTÓW

Zazwyczaj mamy w domu stare buty, w których zostało jeszcze kilka kilometrów życia. Trzymaj się tych starych, zużytych, kiedy wychodzisz na błotnisty lub mokry teren. Zachowaj swój dobry sprzęt na ładne dni.

5. CIESZ SIĘ TYM

Nauka wykazała, że że jeśli myślisz o swoim treningu jako o wyczerpującym procesie, przez który musisz przejść, zjesz po nim więcej kalorii, niż gdybyś uważał go za przyjemny i zabawny. Daj się ponieść emocjom dziecka i ciesz się pluskaniem w kałużach. Tak często postrzegamy deszcz jako negatywny czynnik, ale jest to urządzenie chłodzące, a przy odpowiednim nastawieniu może być zabawne. Niech Twój sposób myślenia zmieni się z jednego z "Muszę skończyć ten bieg" na proste "Weeeeee!". Włącz swoją perkiestrową playlistę, przyklej uśmiech na twarz i ciesz się przygodą.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

> Męski sprzęt do biegania>
Męskie buty
do biegania>

Damski sprzęt

do biegania> Damskie


buty


do biegania


0 Udziały