4 wskazówki, jak być skutecznym biegaczem od wiosny do lata

Aż dziw bierze, że jeszcze nie tak dawno temu na ziemi leżał śnieg. Ale jak w zegarku, gdy nadchodzi wiosna, wspomnienia o zimnie znikają z pamięci. Rękawiczki są szczęśliwie schowane. Czujesz ten niesamowity pęd, że w końcu zrzucasz z siebie wszystkie warstwy i nie musisz nosić nic więcej niż szorty i koszulkę. Podczas pierwszego biegu z jedną warstwą zamiast trzech lub czterech czujesz, jakby czegoś brakowało - prawie tak, jakbyś uniknął przestępstwa. Twoje ciało znów czuje się wolne, luźne, zwinne i gotowe, by znów ruszyć pełną parą.

Poza biegami treningowymi, cenię sobie to znajome nieograniczone uczucie, które pojawia się po pierwszym wiosennym wyścigu. W kwietniu biegłem w wyścigu na 10 mil i poczułem, że moje nogi budzą się z długiej zimowej drzemki. Mój umysł natychmiast zaczął się burzyć, z niepokojem rozpoczynając treningi i wyścigi.

Ta ekscytacja jest energetyzująca, ale my, biegacze, musimy się upewnić, że nie przesadzimy z pierwszymi startami. Oto cztery wskazówki, które pomogą Ci stopniowo wprowadzić się do szybszego i częstszego biegania, które wiąże się z bardziej sprzyjającą pogodą:

1. POSZUKAJ SERII LOKALNYCH BIEGÓW NA KRÓTKICH DYSTANSACH

Przy odrobinie badań, bardziej prawdopodobne niż nie, znajdziesz serię wyścigów odbywających się w pobliżu. Robienie serii jest dobre, ponieważ możesz śledzić swoje postępy od pierwszego wyścigu i porównywać je z kolejnymi. W maju znalazłem serię 5K trail z wyścigiem w każdy wtorek wieczorem odbywającym się na tym samym kursie. To był świetny sposób, aby ocenić, jak biegałem pierwszego wieczoru i śledzić go w porównaniu z ostatnim - plus, był to osiągalny dystans, aby zacząć ponownie naciskać na moje tempo.

Nie masz szczęścia z lokalną serią wyścigów? Nie ma problemu, te miesiące to gorący czas na wyścigi, zwłaszcza 5K. Zapisz się na jeden w każdy weekend czerwca, i śledzić swoje postępy w ten sposób.

2. ZROZUM, ŻE CIEPŁA POGODA WYMAGA DOSTOSOWANIA SIĘ

Nie zniechęcaj się po bardzo niewygodnym biegu, podczas którego powietrze było zbyt ciężkie do oddychania. Bieganie w ciepłej pogodzie ma swoje wyzwania, tak samo jak bieganie w zimnej. To prawda, że jako biegacze nieustannie dostosowujemy się do ciągle zmieniających się temperatur, ale wystarczy trochę cierpliwości i powtarzalności.


CZYTAJ WIĘCEJ > ZIMA NAMIESZAŁA W MOICH BIEGACH, ALE TO NIC NIE SZKODZI


3. NIE ZAPOMNIJ O SPRAYU NA ROBAKI

Kleszcze nie są tylko jakimś miejskim mitem, którego nigdy nie spotkasz, one tam są i są bardziej powszechne niż kiedykolwiek. Zawsze sprawdź się po biegu, zwłaszcza jeśli byłeś na szlaku. Czarne muchy to kolejne wiosenne utrapienie, które prawdopodobnie już ciężko pracowicie wyłapałeś. Te stworzenia z pewnością będą przeszkadzać Ci w biegu, więc pamiętaj o podjęciu dodatkowych środków ostrożności, aby się upewnić, że tak nie jest.

4. NAWADNIAJ SIĘ, NAWADNIAJ SIĘ, NAWADNIAJ SIĘ!

Nie czekaj, aż tuż przed biegiem skupisz się na przyjmowaniu wody. Upewnij się, że nawadnianie odbywa się często, gdziekolwiek jesteś. Przed biegiem rozpuść w wodzie elektrolitową tabletkę do picia, aby dodatkowo nawodnić i odżywić organizm przed aktywnością.

Zaczynając od małych rzeczy, a marząc o dużych, dasz swoim mięśniom szansę na przystosowanie się i przygotowanie do bardziej intensywnego treningu, który nadejdzie wiosną i latem.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

W związku z tym, że w tym roku nie ma już żadnych problemów z poruszaniem się po mieście, nie


ma
co się zastanawiać nad

tym

, jak to zrobić.


0 Udziały