3 sposoby na poprawę szybkości biegu na siłowni

Więcej nie zawsze znaczy lepiej, zwłaszcza jeśli chodzi o bieganie. Jeśli chcesz biegać szybciej, nie możesz po prostu dodać więcej kilometrów do swojej obecnej rutyny.

Odcięcie sekund, a nawet minut od Twojego osobistego wyniku wymaga specjalnej mieszanki siły, mocy i mobilności. Tych cech nie da się zbudować na bieżni ani na ścieżce. Dlatego zrób sobie przerwę od biegania, ruszaj na siłownię i przyspieszaj dzięki tym trzem metodom:

1. ZBUDUJ SIŁĘ

Najprostszym sposobem na szybsze bieganie jest wzmocnienie się, kropka. Szybkość biegu polega na przykładaniu siły do podłoża - a im jesteś silniejszy, tym więcej siły możesz włożyć w każdy krok.

Potraktuj trening siłowy jak dodanie większej mocy do swojego samochodu. Nadal musisz nauczyć się jeździć (tzn. mieć odpowiednią technikę biegu) i wlewać do baku paliwo wysokiej jakości (tzn. dobrze się odżywiać i nawadniać), ale jeśli nie podkręcisz silnika, Twój Prius nigdy nie pojedzie 200 mil na godzinę.

Skup się najpierw na wzmocnieniu pośladków, ścięgien i mięśni czworogłowych, aby uzyskać mocny krok. Ćwiczenia na jednej nodze, takie jak wypady i unoszenie jednej nogi, są szczególnie ważne dla stabilności bioder i kolan.

Następnie skup się na rdzeniu i górnej części pleców, aby pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy. Na koniec, nie zapomnij o barkach i ramionach. Zależy Ci na potężnym wymachu ramion, aby wykonać kopnięcie na koniec wyścigu lub sesji treningowej.

2. ZYSKAJ WIĘCEJ SIŁY

Gdyby bycie silnym wystarczyło, by być szybkim, zobaczyłbyś kulturystów biegających 5-minutowe mile, ale wiemy, że tak nie jest. W końcu za siłą trzeba położyć trochę prędkości. To właśnie tutaj w grę wchodzą ćwiczenia siłowe, takie jak skoki, marsze i podskoki.


CZYTAJ WIĘCEJ > DLACZEGO MUSISZ TRENOWAĆ SIŁĘ


Weź stronę z podręcznika drużyny torowej i dodaj te ćwiczenia siłowe do swojej rutyny:

  • Marsze i skipy
  • Skoki i podskoki
  • Sprinty na wzgórzu

Możesz dodać te ćwiczenia do początku treningu siłowego lub dnia biegowego skoncentrowanego na szybkości. Utrzymuj niską objętość (tylko 2-3 zestawy każdego z nich) i daj sobie dużo odpoczynku pomiędzy zestawami. Skup się na mocy, a nie na cardio.

3. UTRZYMUJ BIODRA I KOSTKI W RUCHU

Bieganie na długich dystansach może siać spustoszenie w ruchomości bioder i kostek. Jest to zła wiadomość dla Twojej szybkości, ponieważ szybkie bieganie wymaga znacznej mobilności dolnej części ciała.

Pomyśl o sprinterze wychodzącym z bloków. Jedno kolano ma podciągnięte do klatki piersiowej, palce stóp skierowane ku niebu, podczas gdy drugie biodro jest potężnie wysunięte za siebie, a kula stopy wbija się w ziemię. To prawie poetyckie, ale jeśli jesteś zwinięty jak bęben, powodzenia w znalezieniu się w tej pozycji.

Przed każdą sesją treningową poświęć czas na ćwiczenia mobilności. Spróbuj tę szybką rutynę mobilności aby skupić się na wszystkich tych obszarach:

  • Zginacze bioder
  • Pośladki
  • Ścięgna udowe
  • pachwina
  • Kostki

DO ZOBACZENIA NA MECIE

Może się wydawać dziwne, że biegasz mniej aby biegać szybciej, ale budowanie podstaw siły i mocy jest często dokładnie tym, czego biegacze potrzebują, aby poprawić swoje czasy wyścigów. Wypróbuj powyższe ćwiczenia na siłę, moc i mobilność jako część zrównoważonego treningu przekrojowego.


PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU

W związku z tym, że w tym roku nie ma już żadnych problemów z poruszaniem się po mieście, nie ma co liczyć na to,


że


w

przyszłości będzie to możliwe.


0 Udziały