10K Cheat Sheet

Nie znamy dokładnej liczby, ale w danym roku odbywają się setki biegów na 10 km. To ma sens: 10K to łatwy do pokonania wyścig, który może być kamieniem milowym dla nowych biegaczy. Dodatkowo, to świetna zabawa.

Ale jak zdecydować, który (lub które) z nich wybrać? Wybraliśmy 10 wyścigów i uszeregowaliśmy je według preferencji lub celu biegu. Lubisz wzniesienia? Chcesz osiągnąć rekord życiowy? A może jesteś miłośnikiem nocnych biegów? Wybierz swoją przyjemność - jest tu wyścig dla Ciebie!

MT. TAM WILD BOAR HALF MARATHON & 10K

Kiedy: 8 kwietnia 2017Gdzie
: Mill Valley, KaliforniaDlaczego warto
to zrobić: Ten epicki wyścig szlakowy zabierze Cię w górę iw dół toczenia singletrack z Mount Tam w Marin County w północnej Kalifornii w pobliżu San Francisco. Trasa zapewnia niesamowite widoki na lasy - a podjazd na metę gasi wszelkie pragnienie większej wspinaczki niż to, co jest już na kursie.


CRESCENT CITY CLASSIC

Kiedy: 15 kwietnia 2017Gdzie
: Nowy OrleanDlaczego
to zrobić:

Chociaż jest znany jako wyścig imprezowy z tyłu paczki, jeśli idziesz na PR, jest to również najlepsze miejsce do zdobycia jednego. Zeszłorocznemu zwycięzcy zabrakło zaledwie dwóch sekund do złamania 28 minut.Pierwszy 10K, który był transmitowany na cały kraj, jest tradycją NOLA - wraz z Mardi Gras i Jazz Fest.
COLLINGWOOD 10K

Kiedy: 7 października 2017Gdzie
: Collingwood, OntarioDlaczego
to zrobić:

Ten 10K z lekkim kursem zjazdowym i brutalnymi jesiennymi temperaturami sprawiają, że jest to pierwszorzędny wyścig do uderzenia osobistego najlepszego. Październikowe temperatury w Collingwood wynoszą średnio 45 ℉, temperatura, która, jak pokazują badania, jest idealna do wyścigów.
PIKES PEEK

Kiedy: 23 kwietnia 2017Gdzie
: Rockville, MarylandDlaczego
to zrobić:

Spadek siatki 200 stóp na 10 km w tym Waszyngtonie, na przedmieściach D.C., sprawi, że twoje tempo będzie szybsze, a twoje quady obolałe następnego dnia - i będziesz miał wybuch. Najszybszy czas w zeszłym roku wyniósł 30:04 dla mężczyzn (34:21 dla kobiet), więc przygotuj się na potencjalne zdobycie poważnego PR. (Weź ze sobą wałek z pianki do ćwiczeń po zakończeniu).
BOLDER BOULDER

Kiedy: 29 maja 2017Gdzie
: Boulder, ColoradoDlaczego
to zrobić:

Z 55 000 biegaczy, na pewno nie będziesz samotny na ulicy. Meta znajduje się na zapełnionym stadionie kibiców dopingujących, przyjaciół i rodziny. Na mecie jest ogromny festiwal, więc nie spiesz się do domu zaraz po.
HOTTEST HALF & 10K

Kiedy: 13 sierpnia 2017Gdzie
: DallasWhy do
it:

Ustaw w Dallas w sierpniu, kiedy temperatury szybują powyżej 90s, ten wyścig jest scorcher. Stosunkowo płaski kurs zawiera lodowate przystanki z wodą i napojami sportowymi co milę - chociaż przyniesienie własnego jest zalecane.
ACROSS THE BAY 10K

Kiedy: 5 listopada 2017Gdzie
: Annapolis, MarylandDlaczego warto
to zrobić:

Jeśli lubisz mosty, to jest to twój wymarzony wyścig. Dzięki temu, że ponad 2/3 wyścigu odbywa się nad wodą, poczujesz się trochę biblijnie, gdy naładujesz się nad zatoką Chesapeake Bay. Ciesz się błyszczącą wodą, łodziami i oszałamiającymi widokami. Jako piąty co do wielkości bieg 10K w kraju, możliwości obserwowania ludzi są nieograniczone.
BIEG W CIEMNOŚCI DUBLIN 10K

Kiedy: Listopad (konkretna data TBA)
Gdzie: Dublin, Irlandia (i różne lokalizacje)
Dlaczego warto to zrobić:

Ten nocny wyścig obejmuje malowniczą wycieczkę po Dublinie, aby wesprzeć poszukiwanie lekarstwa na uszkodzenie rdzenia kręgowego. Dublin jest szczególnie magiczny pod koniec listopada, kiedy wokół miasta rozbłyskują świąteczne światełka. Pro tip: Run in The Dark ma 50 imprez na całym świecie - wszystkie tej samej nocy.

CZYTAJ DALEJ >

PRZEWODNIK PO NAJWAŻNIEJSZYCH MARATONACH
WALT DISNEY WORLD 10K

Kiedy: 4 stycznia 2018Gdzie
: Orlando, FlorydaDlaczego warto
to zrobić:

Kurs wyścigowy jest płaski, dobrze oznaczony i bezlitośnie zorganizowany: idealny dla nowego biegacza. Trudno skupić się na zmęczonych nogach, gdy Goofy odbija się obok ciebie. Przebiegniesz przez Epcot - a dzięki wczesnej godzinie startu będziesz mógł zabrać ze sobą całą rodzinę, mieć grupę dopingującą podczas biegu, a następnie spędzić resztę dnia w Disney World.
SECURIAN WINTER RUN

Kiedy: 28 stycznia 2018Gdzie
: St. Paul, MinnesotaDlaczego
to zrobić:

Przy temperaturach wynoszących średnio 7-24℉, możesz chcieć wziąć udział w konkursie kostiumowym i założyć kombinezon niedźwiedzia polarnego, aby utrzymać ciepło podczas tego frigid 10K. Bieg jest częścią zimowego karnawału w mieście, więc możesz skorzystać z wielu atrakcji po biegu.

PRZYGOTUJ SIĘ DO NASTĘPNEGO BIEGU NA 10 KM

W związku z tym, że w tym roku nie ma już żadnych szans na to, abyś mógł w pełni cieszyć się z tego, co dzieje


się


w Twoim domu, nie musisz się martwić o to, czy uda Ci się dotrzeć do celu.
0 Udziały